Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idős családtagjaitakat, hogy...

Idős családtagjaitakat, hogy bírjátok lelkileg, hogy gondozni kell? Nem teher nektek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Férjemmel húszas éveink végét járjuk és két öregről kell gondoskodnunk. Mind kettőnk Édesanyjáról van szó. 69 és 73 évesekről van szó. Nagyon nehéz velük,nagyon gonosznak érzem magam,de sokszor tehernek érzem őket :( A férjem édesanyja nap,mint nap esik-kell.Nem tud közlekedni már a járókerettel se.Már a wczés se nagyon megy neki.Mellé esik,ül stb..utána mi takarítunk fel. Nem tudnak főzni,mosni,fürödni,takarítani.Én gondoskodok mindenről és nagyon nehéz. Pénzben is. Most úgy oldottam meg a kaját,hogy rendelem nekik,de már abba is belekötnek,hogy mi legyen a rendelt kaja,mit főzzek a hétvégén(mert akkor főzők,máskor én is dolgozom). Közbe a saját pénzem megy el. Saját családom meg így,hogy legyen? Szeretnék gyereket is,de nehéz,hogy mindenkiről én gondoskodjak mind anyagilag,mind ápolásban.

Hasonlóan van valaki? Hogy oldjátok meg,hogy könnyebb legyen és a kedvetek is jó legyen? Sokszor magam alatt vagyok lelkileg,hogy látom le vannak épülve :( Látom,hogy mi lesz velünk is egyszer és ez szőrnyű :(


28/N



2018. okt. 14. 13:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
8-as. Van nyugdíjuk igen. Haosnlóan 60körül kap mind kettő. Gyógyszereikre elmegy sok,kajára,számlákra. Nekik semmi nem szokott megmaradni.Férjem anyja dohányzik is...arra meg elég sokat elkölt,mert a párom meg is veszi neki.
2018. okt. 14. 15:55
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Kössz a lepontozást.. Szóval ha valaki nem nyafog hogy mekkora teher valaki akit szeret, az szar alak....
2018. okt. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

12!


Majd tehernek érezned, ha arra mennél haza, hogy a wc helyett a fotelben végezte el a dolgát és a végtermekkel kidekorálta a falat. Vagy amikor késsel támadna rád, mert mit keresel te, a vadidegen az ő otthonában. Vagy amikor télen éjjel arra ébrednél, hogy majd szetfagysz, aztán rájössz, hogy a férjed eltűnt, tárva nyitva hagyva az ajtót és órákkal később a rendőrök találnak rá félig ájultan a hidegtől, alsónadrágban.

Nem csak a kedves, vak, ártalmatlan, max kicsit zavart nagyszülő létezik ám.

2018. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
63%

Fogadjatok ápolót melléjük vagy otthon :) nem olyan rossz hely egy idősek otthona. Mint ahogy sokan hiszik.

A másik hogy lehet össze kene a két mamát költöztetni. Legalább társaságuk lenne nekik, illetve szellemi leépülés sem lenne olyan drasztikus.

A férjed miert nem akar az otthonrol hallani?

Eleget tettetek már értük. Nektek is már a saját családotokkal kene foglalkozni. Édesanyám is majdnem tönkre ment a nagyapám miatt. 12 évig gondozta. Borzalmas volt látni és azt is hogy a családi életünk egy nagy 0 volt. Kicsi korunktol ez volt. Nagyon szerettem a papit de nagyon feszült hangulat volt itthon. Csodálom hogy a szüleim nem váltak el.

A másik a sok nagy mellényű kommentelőnek. Aki itt arcoskodik az elmehet a tudjuk hova. ;) Megy az okoskodás de azért kiváncsi lennék hogy mennyire igaz amit itt állítanak.

2018. okt. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
33%
Lehet, hogy néha tehernek tűnik, de ilyenkor jusson eszedbe, hogy senki se tudja, hogy merre visz az útja
2018. okt. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Biztos otrhon lenne a vége. Én sem várnám el h a cart takarítsák utánam.
2018. okt. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!