Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiúk, férfiak! Ti házasodnátok...

Fiúk, férfiak! Ti házasodnátok úgy egy szeretett nővel, hogy soha sem lesz gyereketek?

Figyelt kérdés
Mert pl. meddő a nő, vagy nem akar gyereket?
2010. jún. 24. 14:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Ha újra kezdhetném, ezt tartanám a legfontosabbnak. Viszont egy életre választanám.
2010. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Hát a nőt szeretem, nem pedig a meg nem született gyerekemet, szóval igen. Bár én szerintem nem olyan nagy dolog a házasság.:) Mondjuk pár év múlva lehet megváltozik majd én véleményem is, de egyenlőre ez :)
2010. jún. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
36%

Én nem szivesen, mivel gyereke(ke)t szeretnék. De attól még simán házasodhatnék, mert többféle megoldás is létezik.

Pl. meddőség gyógyítása (a hivatalos, nyugati orvoslás elkerülésével többféle természetgyógyászati ág gyógyításával), örökbefogadás, szeretett partnerem "rábeszélésével" - végül közös megegyezés alapján... :)


Utóbbihoz: Ha annyira szeretjük egymást a "szeretett nővel", hogy akár el is vegyem, akkor alapból működik a megbeszélés, rábeszélés (nem= ráerőszakolás!), érvek-ellenérvek felsorakoztatása.


Lehet hogy csak nagy (nem anyagi!!!) nehézségek árán sikerül kilábalni a meddőség csapdájából, de ha igazán akarod, 1) képes leszel rá és 2) megéri...


28f

2010. jún. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Én 10 éve boldog házasságban élek..A feleségemnek van az előző házasságából egy nagy fia(ő már 18 éves),de nekünk nincs közös gyermekünk.Mivel én sem akarok kisgyereket,és a feleségem sem akar szülni,így nincs vita köztünk..

A nevelt fiammal nagyon jó kapcsolatom van,és nekem ennyi bőven elég..Mi egymásért élünk már,és élvezzük az életet..

30/F

2010. jún. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Ebbe nagyon nehéz beleszolni,de képzeld el mikor mentek valahova sétálni,és a sok kisgyerek ott játszik,ami a tied is lehetne éppen.Ha meddö akkor lehetösége van még orvos stb Ha nem akar gyereket akkor nem igazán nő.Minden normális nőnek az az életcélja azért megy férjhet,hogy gyereke legyen.Különben barátot élettársat manapság annyit talál amenyit akar.A gyerekekért érdemes dolgozni küzdeni,látod,hogy nő okosidik, neveled Mi van még szebb ezenkivül.A többi mint mulandó.Bármilyen szép is egy kapcsolat időmulva ellaposodik.
2010. jún. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

"Ha nem akar gyereket, akkor nem igazán nő."


Azért tedd hozzá, hogy SZERINTED, mert ez nem így van. Miből hiszed azt, hogy te tudod, mi a jó másnak?

2010. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Meddő nővel nem.

Aki nem szeretne azzal igen, max ha meggondolnám magam később elválnék.

2010. jún. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
"Ha nem akar gyereket akkor nem igazán nő.Minden normális nőnek az az életcélja azért megy férjhet,hogy gyereke legyen." Már megbocsáss, de akkor micsoda? Állat? Sok nő nem akar gyereket, ahogyan én sem, de ettől még maximálisan nőnek érezzük. Csupán más céljaink vannak az életben, én pl. karriert akarok, és ÉLNI, nem kuporgatni napról napra... És nem akarom a fél életemet mániákusan apajelölt keresésével tölteni, mert mondjuk gyereket szeretnék és más benne vagyok a korban.
2010. jún. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Ne haragudjatok, de nem is akarom elhinni, hogy a mai vilagban meg el olyan ember, aki azt gondolja, hogy minden nonek kotelessege szulni...es ezt ugy mondom, hogy anya vagyok. Mindenki dontse el, hogy akar-e gyereket vagy sem, mert hatalmas felelosseg (elsosorban nem is anyagi felelosseg ez). Mindenkinek joga van ezt eldonteni.


Egyebkent en egyszer megkerdeztem a ferjemet, es azt mondta, hogy olyan novel nem hazasodott volna, aki nem akart volna gyereket, hisz o mindig is apa akart lenni. En ezt maximalisan megertem, mert nagyon fontos, hogy ebben a par egyet ertsen (vagy akarjon mindketto, vagy sem). Az, hogy meddo, az mas tema, arrol nem tehet es ott is vannak meg opciok. Ha viszont olyan eletfelfogasa van, hogy nem akar, mig mas akar, az a ket ember egyszeruen nem illik ossze, el fognak valni vagy szenvedni egymas mellett. Tehat ha szereti, de nem akar gyereket, a ferfi meg nagyon akar vagy epp forditva, nincs jovoje a kapcsolatnak, semmi ertelme belemenni ilyenbe. Hazassag elott kell az ilyet tisztazni.

2010. jún. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
15:41 egyebkent epp az olyan felfogasu emberek szoktak elvalni, mint te, mert amint felnonek a gyerekek, akiknek elsz, mar nem lesz eleg jo a ferjed/feleseged neked, akivel azt irod, hogy ugyis ellaposodik egy kapcsolat. Vagy lehet, hogy elobb el is valtok, mivel a partnered nem tudja elviselni, hogy o semmi a gyerekek mellett. Szerintem fontos, hogy egy ferfit/not ne tenyeszetre hasznaljunk, hanem a parunkat is ugyanugy szeressuk es a gyereket meg ne csak azert szuljuk, hogy minket boldogga tegyen. Nem csak a gyerek adhat ertelmet az eletnek. Te, mint felnott ember felnott gyerekekkel hogy fogsz megallni a magad laban, ha magadat a gyerekeidtol teszed fuggove? Nem helyesen gondolkodsz.
2010. jún. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!