Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal férfiakhoz szól a...

Fiatal férfiakhoz szól a kérdésem. Elköltöznél otthonról, ha lenne egy (újépítésű) házad?

Figyelt kérdés
Egyedülálló vagy, a ház ahhoz, hogy egyedül költözz be, viszonylag nagy. Most a szüleidnél élsz, ami az említett háztól két utcányira van. A munkahelyed a közelben van. Sosem laktál még egyedül, így most kényelmes, viszont a szüleiddel nem olyan jó a kapcsolatod. Mit tennél és miért?
2018. okt. 23. 12:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
99%
Elköltöznék. Mert nem akarnék a szüleimnél lakni, ha van egy házam és már dolgozom.
2018. okt. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

Mindenképpen költözönék.

Ha a ház túl nagy, akkor esetleg keresnél lakótársat, de elöször mindenképpen jobb egyedül megtanulni boldogulni, és csak utána hívni oda valakit.

2018. okt. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
55%

Attól függ, mivel járok jobban. Ha jó pénzen ki tudnám adni az üresen állót és amúgy elférek kényelmesen a többgenerációsban, akkor megfontolnám ezt az eshetőséget is. Mármint egyedülállóként.

Ha családot akarnék alapítani és lenne is kivel, pluszban normális jövedelmem lenne, nyilván kiköltöznék a sajátba.


Nem mellesleg én ezt a szitut még sok éve ugyan, de szinte szó szerint megéltem, átéltem.

2018. okt. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
20%
Még annyit, 3as vagyok, hogy nagykorúságomtól önellátó vagyok, sosem kellett rám mosni főzni takarítani stb. A többgenerációs házunk is olyan hogy több lakás van benne fürdő wc konyha minden.
2018. okt. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
El is koltoztem, annak ellenere hogy a szuleimmel jo volt a kapcsolatom. Es meg felujjitani is kellett. De akkor is megerte.
2018. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
14%

Ha fenn is tudnám tartani, akkor el. Annak semmi értelme, hogy nem tudom fizetni a rezsit, elszedik a tetőt a fejem fölül, oszt mehetek haza...

Szóval az, hogy megvesszük a kérót, az csak a mese eleje.

2018. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
83%
Meg akkor is ha jo a kapcsolat, mert nem akarok a nyakukon lakni es eloskodni rajtuk felnott ember letemre. Ha meg nem is jo a kapcsolat akkor plane.
2018. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
98%
Meg aztan mi az hogy kenyelmes? Elviselni egy konfliktusokkal teli csaladi eletet szerintem szazszor kenyelmetlenebb mint mosni fozni magadra.
2018. okt. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
98%

Ez egyáltalán miért kérdés? Evidencia, hogy amikor valaki önellátásra képes felnőtté válik, akkor elköltözik a szüleitől, ez csak akkor nem tehető meg, ha anyagi akadályai vannak, de az is elég súlyos eset.

Felnőttél, nem vagy gyerek többé! Ez van. Élj! És keress barátnőt. És adj hálát a felmenőidnek a saját házért.

2018. okt. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
42%

A 3as 4es válasz szerzője vagyok. Azért pontoztatok le, mert nem az elvárt, fősodor, mindenki által harsogott közvélemyényt szajkóztam, hanem ezeknél tovább látok?


Sajnálom az olyan nyomorult embereket, ahol a szülők és a gyerekek képtelenek harmóniában együtt élni, ahol képtelenek megoldani a konfliktusokat és csak a menekülés, a hárman 6fele költözés az egyetlen járható út.


Mi szerencsére nem ilyenek vagyunk. Mi közös vállalkozást is működtettünk, nagy, többgenerációs, többlakásos házban élünk. Ha gond van, megbeszéljük, de nem a szőnyeg alá seperjük és főéppen nem spriccelünk százfelé.


Továbbra is vallom, hogyha a fő családi rezidencia jó, akkor az újépítésű önálló házból pár év bérbeadással egész komoly dolgokat ki lehet hozni. Szerintem az érdekesebb, mint ez az azonnal, minél messzebb, mégha megdöglök is, de én aztán megmutatom... Ugyanmár, hagyuk ezt a proli mentalitást.

2018. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!