Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a családokról akiknek semmi nem számít?

Figyelt kérdés
Az interneten és a televízióban is rengeteg olyan felvételt látni ahol szegénységben élő családok próbálnak segítséget kérni. A szülőkön jól látszik hogy nem is akarnak és meg sem próbálnak tenni ellene. Dohányoznak, csinálják a gyerekekt, esetleg isznak is. Mi jogos kérnek segítséget ha ők nem hajlandók semmire? Milyen jogon kapnak egy csomó támogatást a mi pénzünkből, ha ők nem tesznek a közösbe semmit? (a közös alatt értem pl. a munkát,közérdekű munkát, bármit). Ha én megfázok és elmegyek orvoshoz akkor az rendben van, mert x évig minden hónapban levonták a járulékot, ezzel magamnak kifizettem az ellátást. Én elvárhatom, hogy rendben legyenek az utak, legyen világítás, közbiztonság, mert teszek a közösbe. Ők mi jogon tartják a markukat? Miért védik őket annyian? Hogy " a gyereknevelés nem munka?", de a nevelés az az, az észnélkül szülés az nem.
2018. okt. 24. 20:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

szerintem egyik ok az lehet, hogy kilátástalannak látják az életüket. nem érzik úgy, hogy ki tudnának kerülni a helyzetükből. feladják a próbálkozást és drogba, alkoholba menekülnek

másik ok lehet az, hogy szimplán megszokták, hogy az állam "bébiszitteli" őket. nem kell semmit tenniük, és havonta pénzt kapnak. minél több a gyerek, annál többet. a gyerekeik is ebbe nőnek fel, azt látják a szüleiktől, hogy csak szaporodnak és nem dolgoznak. ők miért élnének más életet?

2018. okt. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Az a véleményem, hogy vastag bőr van az arcukon.

A föld alá süllyednék, ha nem dolgoznék, de kunyerálnék.

2018. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
28%

"Ha én megfázok és elmegyek orvoshoz akkor az rendben van, mert x évig minden hónapban levonták a járulékot, ezzel magamnak kifizettem az ellátást."


Aha, ha mázlid van, és tényleg csak megfázol. Ha viszont valami sokkal komolyabb betegsége van valakinek, akkor mit csináljunk vele mondjuk 20 évesen, amikor még egy napot se dolgozott? Ne kapjon ellátást, mert még nem fizette ki magának?

Szolidaritás. Mond valamit?


"Milyen jogon kapnak egy csomó támogatást a mi pénzünkből, ha ők nem tesznek a közösbe semmit?"


De tesznek: leendő adófizető állampolgárokat.

2018. okt. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Metionin ***** válasza:
92%
Ilyenkor mindig felötlik bennem a kérdés hogy az ilyen mi a bánatos faxomnak szül gyereket a semmire? Pláne négyet-ötöt? Nem tűnik fel nekik hogy nem lennének ekkora xarban ha a dugás helyett mondjuk dolgoznának vagy 5 gyerek helyett egyet vállaltak volna? Főleg ahol veszik felfelé a lóvét a kölkök után de a szülők füstölnek mint a gyárkémény vagy épp a kocsma törzsvendégei...
2018. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

"Ha viszont valami sokkal komolyabb betegsége van valakinek"


életmentő beavatkozások minden állampolgárnak ingyenesek. sőt, bárki, akinek van taj kártyája jogosult ingyenes orvosi ellátásra. a kórház nem nézi, hogy fizeted-e a tb-t (az a nav dolga), van taj kártyád, ellát.

2018. okt. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

"leendő adófizető állampolgárokat."


érdekes lenne megvizsgálni, hogy segélyes családban felnövő gyerek hány százalékából lesz dolgozó felnőtt. szerintem nagyon kevésből

2018. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Most komolyan, nem unod még? Minden héten felteszel egy hasonló kérdést.

De csak hogy lásd az én helyzetemet, a sors 2 fogyatékos kisgyerekkel áldott meg. A férjem éjjel nappal dolgozik, mivel a gyerekeket még be sem veszik 8-16 ig ovodába ill.iskolába arra hivatkozva, hogy egyik után gyest kapok, a másikra meg ápolásit. Ez kb 50000 ft a két gyerekre. Segítség semmi, vagyis nincs nagymama, vagy bárki, aki egy esetleges betegségnél itthon maradhatna a gyerekekkel, ha én dolgoznék. Kénytelen vagyok itthon csücsülni, és elnézni azt, hogy mások dolgoznak. Főleg az esik rosszul, hogy látom a párom mit meg nem tesz értünk, én meg ebben nem tudok neki segíteni.

Mielőtt még el lennék ítélve, hogy miért szültem az első beteg gyerek után még egyet, leírnám, hogy ez egy olyan betegség ami kb 3-4 évesvkorban diagnoztizálható.

2018. okt. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudtam hogy előbb utóbb megjelenik az ezerből egy kivételes ember. Igen, vannak ilyenek, a kérdés nem róluk szól.
2018. okt. 24. 22:15
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire ez már lett szabályozva, mert ha nem viszi a csemetéjét rendszeresen óvodába iskolába, akkor nem kapnak segélyt. Ugyanez vonatkozik a csavargó kamaszra is. Ezt egy jó kezdeményezésnek tartom, valamint beintegrálják az iskolásokat és azért ez egy kis lépés hogy beilleszkedjenek. Tehetnek róla igen, hogy olyanok amilyenek, de ugyanakkor aki vakaródni képes, az óriási hátránnyal indul.
2018. okt. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Megint egy "mi a véleményetek" kérdés, amit elvileg az oldal szabályzata is tilt, a legtöbbet mégse törlik valamiért.


Mégis milyen véleményem legyen? Szidjam őket veled együtt? Vagy kezdjek veled vitázni, hogy nincs igazad? Melyiknek örülnél jobban?

2018. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!