Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy egy családban csak a szülők végeznek házimunkát és a nagy kamaszok csak koszt termelnek és kérésre se segítenek?

Figyelt kérdés

A hugomeknál csak ő az aki magától nyúl a seprűert, felmosóért vagy nekiáll mosogatni, mosni, ha látja van mit. A férje segít, néha magától is megcsinál ezt azt. A kamasz lányuk azonban kéthavonta egyszer nagy duzzogva mosogat el, mert ő utál mosogatni. Csak a saját ruháját mossa, de nem szedi le soha a ruhákat csak a sajátjait és onnan öltözne, ha a szülei nem szednék le a ruhákat. A pultot nem törli le maga után, ha eszik csak magára gondol, vécét vagy mosdókagylót egyszer se takarított még. A szobája nagyon koszos, egyszer benyitottam, de inkább ne tettem volna. Hiába az unokahugom (jo nagy a korkulonbseg) csak egy igénytelen, lusta, önző gyereknek tartom. Egyszer azt mondta mashol se kell segiteni a gyerekeknek a szuleinek es o olyan faradt a tanulastol. (Tanulni még sose láttam).

Nem ertem hugomekat se. Masok szerint ez normalis?


2018. okt. 26. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem normalis....
2018. okt. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem normális, de több oka is lehet: 1) ha eddig nem várták el tőle, hogy segítsen 2) kamaszos lázadás 3) tényleg fáradt.

Ha kisebb korában nem várták el tőle, hogy besegítsen, akkor nehéz lesz ezt pont kamaszkorban megváltoztatni. A tanulás dologra vissza lehet úgy vágni, hogy a szülei pedig dolgoznak, ennyi erővel akkor nekik sem kell főzni, mosni, takarítani és - ha úgy vesszük - vásárolni, számlát befizetni. De ha szerinte rendben lenne az, hogy egy szemétdombon él víz, villany, net stb. nélkül úgy, hogy nemcsak, hogy nem főznek rá, de még a hűtő is üres...

2018. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem normális, de ez csakis a húgodék hibája. A gyerekeket már 2-3 éves korukban rá lehet nevelni arra, hogy maguk után pakoljanak el. Ugye kezdjük a játékokkal. "anya segít, de pakold el a nagy dobozva a kis kocsikat% babákat" Az óvodában is megtanulják, hogy evés után összeszedik a tányért stb. Otthon is meglehet tanítani, hogy evés után a tányért, poharat elpakoljuk anya segítségével. Ha már eléri a konyhapultot akkor arra is megtanítható, hogy a mosogatóba tegye a dolgokat. Ahogy kicsiként meg lehet tanítani arra, hogy a szobájában rendet rak. Nekem ikerfiaim vannak. Amikor kisebbek voltak csak párszor játszották el, hogy nem pakolnak el maguk után. 3x szóltam, hogy ha nem raknak rendet akkor az össze játék megy a kukába. Harmadik alkalommal amikor megint egyik fülükön be a másikon ki a kérésem, csak lestek amikor a játékoknak hűlt helyük lett. Mondtam nekik, hogy a kukában vannak.( az apjuk csak a pincébe vitte le őket).Na lett nagy döbbenet, sírás, és ígéret, hogy rendet raknak. Szép lassan visszakerültek a játékok , és tartották a szavukat. Ma már 20 évesek, de a szobájukat ma is ők takarítják, szeretik a rendet.
2018. okt. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Nevelés..

58N

2018. okt. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Normálisnak nem mondanám de elég általános jelenség.

Egyébként én elég tisztaságmániás vagyok és zavar a rendetlenség is, de én az a fajta vagyok aki pár napig kényelmesen él, aztán rendet tesz a pihenőnapján.

Viszont amíg otthon éltem nem szerettem házimunkát végezni és már-már el is hittem magamról hogy rendetlen vagyok. De nagyon zavart hogy bármit csináltam gyerekként sose dicsértek meg, sőt még egyszer átment rajta anyám a porszívóval pedig nem végeztem hanyag munkát. Apám meg egy zsémbes alak, konkrétan odaosont mellém mikor mosogattam és figyelt és mindenbe beleszólt, pl. most azt miért oda teszem a szárítón, miért úgy fogom a szivacsot stb. Úgyhogy hagytam őket hadd csinálják ahogy akarják én a minimálisat intéztem magam körül, közben jajveszékeltek hogy mennyire trehány a gyerekük.

Hozzáteszem a kedvenc gyerekük lakása úszik a koszban és én és ők is többet takarítottak nála mint a sajátunkban, de az nem gond.

2018. okt. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Normális, ha ők ezt annak tartják.

Amikor én voltam gyerek, a szüleim elváltak egy anyu egyedul nevelt bennünket. A húgom meg én végeztük a házimunkák egy reszet: a húgom a szobákat takarította, én a konyhát és én főztem, mosogattam, anyunak csak hétvégén kellett főznie.

Az én gyerekemnek nem kell házimunkát végeznie, mert én itthon vagyok, rá is érek megcsinálni és szeretem is. A kötelező feladata a kutyája ellátása és a szobájának a rendbentartasa. Kérhet bármikor segítséget és ő is segít, ha megkérem.

Alapvető dolgokat mondjuk megcsinál, tehát ha eszik, eltakarít, elmosogat maga után.

2018. okt. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem normális. Nevelés kérdése. Vannak olyan anyák akik mindent maguk akarnak csinálni mert senk nem tudja olyan jól mint ők szerintük. Én is ilyen voltam de aztán rájöttem a saját magam elkensége leszek később így elkezdtem a gyerekeket is bevonni, segíteni, csinálni. Minnél előbb kezdi az ember annál hamarabb szokják meg. 10 éves lányom nagy segítsén nekem, kiüríti a mosogatógépet, kitereget, beszedi, szortíroz, porszívózik, saját ruháit rendbe tartja segít a kisöccsének, tanítja ezekre a dolgokra. Nevelés kérdése az egész!
2018. okt. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Xd
2020. okt. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Venni kell egy mosogatógépet. Az én életem ezzel egy teljesen új dimenzióba került.

A következő lépés egy szárítógép lesz.

2020. okt. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a hugodékat látogatod akkor a miért az unokahugodat zaklatok? A szülei nevelik nem te. Te szüljél magadnak úgyis sok időd van.
2020. okt. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!