Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik el a magyar...

Miért ítélik el a magyar családok az absztinenseket?

Figyelt kérdés

Állandóan erőltetik az alkoholt és mindenféle hülye kifogással hozakodnak elő, és abban mérik az "erejüket" ki tud többet inni. mert az aztán a férfi...

Miért dicsőség inni? Nem inkább szégyennek kéne lenni?

Nem azokra gondolok, akik hétvégente az étteremben a pörköltre megisznak egy pohár vörösbort, hanem akik mindig találnak okot az ivásra és hétvégén csúszva mennek haza.


2018. nov. 1. 23:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%
A mi családunk nem iszik, alkalmakra sem. Talán ha szilveszterkor volt bontva pezsgő de az is ment a kukába. De ellenben pálinkát imádok készíteni, rengeteg van itthon.
2018. nov. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
0%

Azért ítélik el azokat akik nem nagy ivók mert látják rajtad,hogy te nem vagy partner az önpusztításban és ők azt szeretnék helytelenül gondolva,hogy te is süllyedj le a szintjükre.Az alkoholizmus valójában egy tanult magatartás forma melynek kiélése a korábbi feldogozatlan traumák,problémák lenyomata,kivetülése,az ilyen függők is igenis tudják,hogy ez káros,de ha szembesítik velük ezt a "hátrányt"támadásnak veszik mert tudat alatt tudják,hogy ez egy érzelmi hiánypótlás.


Azt szeretném neked tanácsolni,hogy mond ezt nyugodtan: Nekem szabad nem inni és nem áll szándékomban önpusztító életet élni mert ahogy látom,hogy a túlzott alkoholfogyasztás életveszélyes,úgy döntök,hogy megtanulom az ilyen helyzetekből,hogyan nem szabad élni!

2018. nov. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%
Engem még sosem tukmált senki alkohollal es nem is ítéltek el hogy nem iszom. Lehet más körben mozgpk?
2018. nov. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
18%
Én nem tudom te milyen közegbe tartozól de nálunk azért nem ennyire sarkítottak a dolgok. Képzeld el szoktam meginni 1-1 sört apámmal és az öcsémmel. Szoktam hétvégente szórakozni járni és piálni és nem ég le a pofámról a bőr. Mivel a hét többi napján maximális teljesítményt próbálok nyújtani minden téren. Ez is egy 2 oldalú dolog. Nekem is volt absztinens szaktársam és a tudatom tele volt a hülye fejével. Majdnem minden nap meg kellett hallgatnom a szent beszédét, hogy jaj de rossz a szesz jaj de jobb ő mindenkinél, mennyit sporólt eddig a pián jaj de nagy szent és észre se vette magát. Szerintem gondolkoz el te is, hogy lehet másnak is más vélemény ennyi.
2018. nov. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52%
Én elítélem az alkoholistákat, a mérsékelt alkoholfogyasztással nincs bajom. Az olyanokat se bírom, akik még az olyanokba is belekötnek, akik pl. hetente megisznak egy üveg sört, néha egy-egy pohár bort. Aki nem akar alkoholt inni, nem kötelező, aki meg mértékkel fogyaszt néha, azzal nincs gond.
2018. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!