Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Állandóan Erdélyről, Ősmagyars...

Állandóan Erdélyről, Ősmagyarságról beszél. Hogyan állíthatnám le?

Figyelt kérdés
Az egyik rokonom barátnője, élettársa állandóan Erdélyről, trianonról, határon túli magyarokról meg ilyesmiről beszél. Most hogy itt voltak/ vannak az ünnepek elég oskat találkoztunk, de egyéb családi összejöveteleken is vagy más alkalomból , akár csak összefutunk az utcán vagy rokonoknál bármi, szóval itt msot nem jó a "ne állj vele szóba" kategória. Bármiről próbálok beszélni valahonnan mindig előjön 10 perc után,hogy a magyarok hogyan nyilaztak meg, hogy mennyire segíteni kéne őket és hogy milyen gyönyörű Erdély,stb. de persze ez csak egy része, ehhez hozzátartozik a politika is, amit én teljesen másképpen gondoltam. Inkább nagyon nem is reagáltam rá hogy ne legyen veszekedés vag bármi,de egyszerűen képteleség leállítani erről. Csak vallás, ősmagyarság meg a jelenlegi politika megy neki és persze egyes csoportok ócsárolása. Mit tehetnék? Mit lehet kezdeni vele?

2017. dec. 28. 16:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
84%

Van akinél működik, de nem tuti recept: "Ne haragudj, de én ezzel most nem akarok foglalkozni/engem ez nem érdekel."

Szóval: megmondtad neki szemtől szembe, hogy hagyjon téged békén?

Vagy hülye (bocs) a család? " Inkább nagyon nem is reagáltam rá hogy ne legyen veszekedés"

2017. dec. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
75%

Mindegyik oldalon vannak fanatikusok.

Érdekes, én le tudom állítani, a nekem nem tetsző politikai kinyilatkoztatásokat, még csak nem is prosztó módon.

Megkérdezed, hogy tudja e, hogy neked mások a politikai nézeteid és ha igen, akkor az övével csak akkor hozakodjon elő, ha veszekedést akar a családi összejövetelen.

2017. dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
80%
Én is megmondanám neki ("most" nélkül!), hogy ne haragudjon, de engem ez a téma nem érint, nem szeretnék vele foglalkozni.
2017. dec. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
58%

Nagy nacionalista dumát tudod kik hangoztatják? A nagy senkik, akik nem értek el és nem is fognak elérni semmit az életükben!

Komplexusai vannak, kívül-belül üres, így valamivel ugye muszáj kompenzálni, ahogy szokott az ilyen fajta embereknél lenni.


Kérdezd "hőn szeretett" honfitársunktól, hogy mi lett volna, ha másnak születik! Akkor is ős-magyarozna meg nyilazna? Mert ugye az embernek nincs választása, minek születik, ezt dobja a gép. Ezzel felvágni kicsit sem undorító.


De van egy másik ötlet: Kérdezd meg, hogy neki hány élete van, mert ha őt ennyire érdekli, akikkel "valószínűleg" soha nem találkozott, múlttal foglalkozik, akkor biztos élt abban a korban.


Egész biztos vagyok benne, hogy ez a csaj 5 év múlva Phd-zni fog, tanult, szorgos ember:D

2017. dec. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Elmondtam hogy nem érdekel de ennyi. Ezt nem érti meg sajnos.
2017. dec. 28. 16:33
 6/32 A kérdező kommentje:
Sajnos az utolsó beletrafált tényleg egy elég buta ember aki nem sokat ért el az életben. Nem előítéletből de úgy tűnik tényleg létezik ez a kateógira
2017. dec. 28. 16:35
 7/32 anonim ***** válasza:
87%
Ott hagyod és kész. Beszélgess mással.
2017. dec. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
18%
Nem szimpatikusak az ilyen emberek, de ha amúgy rendezetten élnek, akkor azért durva sértéssel nem állítom le őket. Inkább ez legyen a beütésük, mint valami szektás vallás. Ha viszont rendezetlen lenne a háza/lakása, családját elhanyagolná, akkor azt mondanám neki, hogy figyelj ide először inkább a saját portád körül sepregess.
2017. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim válasza:
10%
Ott kezdödnek a gondok hogy a Magyar emberek elzárkoznak az igazságtol és nem akarják hallani. Mert ez a téma felkavaró és a gyengébb jellemek nem tudnak vele azonosulni. Ezek azok akik inkább bekapcsolják a tv-ét és nézik a kereskedelmi csatonákat és inkább bambulnak az agyhalálba mint hogy értelmes agyat megmozgato témárol beszéljenek. Ez a legnagyobb gond itthon meg nincs összetartás. Ugy hogy kedves kérdezö ne rinyálj és ha nem tudsz éremlegesen hozzá szolni a témához akkor hallgass ha már máshoz nem értesz és a nyugati média szénné hülyitett akkor csak szépen szégyeld el magad és maradj csöndbe.
2017. dec. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
55%
Tetováltasd a homlokodra rovás írással hogy "Nem érdekel mit mondasz." Abból majd tanul a szittya.
2017. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!