Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha anyukám jobban...

Mit tegyek, ha anyukám jobban szereti az anyját mint a saját gyerekeit?

Figyelt kérdés
Nagymamám egy iszonyatosan önző nő, velünk lakik, körülötte forog az egész életünk. Anyukánk mindenben neki ad igazat, teljesen elénk helyezi, neki mindent megvesz, vele tölti az összes idejét. Mamám minden áron ki akar minket túrni öcsémmel, folyamatosan veszekszik velünk, és ha megsért minket ( pl minek születettek meg ) anyukánk füle hallatára, anyukánk mindig neki ad igazat és azt mondja, hogy kérjünk a mamánktól bocsánatot. Szerintetek hogy lehet ezt megoldani? Anyának a mamánk a szent, nem lehet vele erről beszélni. Mostanában én is sokat gondolkozom, hogy minek születtünk meg, hiszen a mamánk anyukánk “ gyereke “. Jóravaló gyerekek vagyunk, szorgalmasak, segítünk otthon, de arra is az a válasz, hogy ezt egy 10 éves is meg tudja csinálni.
2018. nov. 2. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Le kell ülni a nagyival és megmondani neki azt hogyha nem húzza meg magát akkor megy a szeretetházba!
2018. nov. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Amint tudtok leléptek..
2018. nov. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Hát ne legyetek jóravalók, oszt kész.
2018. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Édesapád hol van a történetből és mit szól az egészhez?
2018. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
78%

elképzelhető a nagyanyátok narcisztikus személyiségzavarban szenved és anyukátokat jól "beidomította"


ha ez igaz, az egyedüli megoldás ha megpróbáltok alkalmazkodni - akármilyen nehéz - aztán mihelyt tudtok elhagyni ezt a közeget

2018. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Írnék valamit, de nem akarom, hogy kidobjanak az oldalról!:D

Lelépni amint lehet és sose, de sose többet törődni , segíteni nekik, mint amit ők adtak nektek.

2018. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%
Sajnálatos. Azt nem lehet megszabni, hogy anyukátok kit szeressen jobban és kinek adjon igazat. Talán leülhetnétek vele megbeszélni, hogy a helyzet, ami van bánt titeket. Ha nem segít, akkor meg nincs mit tenni. Nagymamátok nem fog örökké élni, ti meg nem fogtok örökké otthon maradni, egyszer önálló életetek lesz.
2018. nov. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

Sajnos vannak ilyen felnőtt gyerekek,akiket a szüleik ilyen korban is irányítanak.


Valószínűleg anyád fél a nagyitól,nem mer vele ellenkezni.


Persze ez csak felvetés.Konkrétumokat is írhatnál,mert így nem világos.

2018. nov. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
57%
Jól írta valaki, anyádat évek óta idomítja a vénasszony és sikerült neki. Tudod mennyit kell alázni valakit, hogy ilyen jóravaló kislány legyen, mint amilyen anyád lett?
2018. nov. 3. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Az utolsónak igaza van! Az én anyám is ilyen volt a saját anyja irányába, de szerencsére nem élt velünk a vénasszony. Viszont évente, amikor jött karácsonyra, az épp elég volt, anyám tejesen átalakult, borzalmasan viselkedett velem, minden lélegzetvételével annak akart megfelelni. Az egésznek az volt az oka, hogy anyámat sose szerette, egy nem kívánt második gyerek volt a nővére mellett, aki egész életében csak megtűrt volt. Így akart kompenzálni. Amikor már idősebb lettem, egyszer beolvastam emiatt anyámnak, hogy nem akarom, hogy a vénasszony jöjjön, mert minden ünnepünket megkeseríti azzal, hogy van, és akkor előadtam, hogy én hogy élem meg, hogy anyám olyankor engem aláz, meg semmi sem jó neki, csak azért, hogy neki imponáljon, meg minden arról szól, és annak van alárendleve, hogy királynőként kell hajbókolni neki, nekem meg ez nem hiányzik, átmegyek addig inkább a másik nagyszüleimhez, ő meg csinálja a színházat magának nyugodtan, de nekem nem kötelességem ehhez szenvedő alanyként hozzájárulni. Ráadásul ettől a banya nem fogja jobban szeretni. Na, akkor visszavett. Talán eljutott az agyáig, hogy mennyire beteg, amit csinál, és hogy az öregasszonyon kívül senkinek nem használ vele, ellenben megkeseríti a saját családja életét és ünnepét. Lehet, neked is egy beszélgetés kellene, bár, ti együtt éltek, ki tudja milyen okból, azért ott sokkal erősebb lehet anyud megfelelési kényszere az anyja irányába. Talán majd ha megérzi annak szelét, hogy az anyja miatt mennyire messzire taszít titeket magától, akkor belátja :S
2018. nov. 3. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!