Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a különbség gondozás és...

Mi a különbség gondozás és gondviselés között?

Figyelt kérdés

Ami a gondozást illeti, családon belül értem külső ember

(ápoló) bevonása nélkül. A kérdést hagyatéki vita eldöntése miatt teszem fel.

Az én olvasatomban a gondozás az, amikor a gondozásra szoruló személy már több, minden nap szükséges alapvető tevékenységet csak külső segítséggel tud elvégezni, illetve elvégeztetni. Szerintem a gondozás esetében csak akkor van szükség egy fedél alatt élni a gondozásra szoruló személlyel, amikor már állandó felügyeletet igényel az állapota miatt.

A gondoskodás vagy egy fedél alatt éléssel, vagy különéléssel valósul meg, de számomra azt jelenti, hogy a mindennapjait segítsük a gondoskodásra szoruló személynek, érzelmi feltöltődést biztosítunk, nehéz mozgás miatt elintézünk helyette dolgokat és ebbe már beletartozik annak lehetősége is, hogy amikor gondozásra szorul, akkor a vele egy fedél alatt élő(k) készen állnak és saját döntésük alapján elfogadják, hogy már nemcsak gondoskodásra van szükség, hanem gondozásra is.

Jól látom a dolgot? Kiegészíthető amit leírtam, viszont érdekelne, hogy számít e az, hogy a személy akiről gondoskodnak viszonozza a gondoskodást önszántából?



2018. nov. 21. 11:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésbe gondozásról és gondviselésről írsz.

A leírásban gondozásról és gondoskodásról.

Egyszerűbb lenne, ha leírnád, hogy mi a kérdés. Hogy merült ez fel hagyatéki vita közben?

Olyan nincs (akár igazságos, akár igazságtalan) hogy pl. két gyerek esetén, az örököl, aki gondozta a szülőt, és a másik nem. Vagy nem tudom, hogy mire gondolsz.

2018. nov. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha arról van szó, hogy a két testvér közül az egyik ellátta az örökhagyót, a másik pedig felé sem nézett akár soha, akkor ezt teljesen mindegy örökösödési szempontból.
2018. nov. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
2-esnek igaza van, noha erre hivatkozva mar lehetett volna vegrendeletet irni es kitagadni azt aki fele se nez (sulyos esetben akar a kotelesreszbol is, erdemtelenseg stb), de ha ez nem tortent meg, akkor most mar mindegy, felefele.
2018. nov. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a gondviselés alatt azt értem, hogy gondját viselni valakinek. Vagy a gondviselés és gondját viselni valakinek nem ugyanaz?
2018. nov. 22. 09:39
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyébként a kérdés arról szólt, hogy a két fogalmat tisztázni lehessen.

Közben felmerült az is, hogy ha családtag végzi a gondozást, vagyis azt amit egy gondozásra kijelölt szakember végez, akkor a gondozó családtag köteles a gyógyszer kiadásokat fedezni amíg a gondozott személynek megtakarítása van?

A kérdés egyébként a két fogalom meghatározására vonatkozott, itt most nem játszik szerepet az, hogy kinek mi jár.

A pontosítás kedvéért leírnám helyesen a kérdést.

Mi a különbség ha valakit gondozunk, vagy a gondját viseljük?

2018. nov. 22. 09:52
 6/6 A kérdező kommentje:
Az utolsó két válasz egyébként hasznos volt, kipipálva.
2018. nov. 22. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!