Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy biztos jó döntés a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Anyagi, környezeti, lakhatási és családi háttér számomra nyilvánvaló, hogy mit várok tőle, ezekre nem kérem, hogy kitérjetek.

Ami érdekel, az az érzelmi, lelki oldal. Nagyon gyakran érzem úgy, hogy szívesen nevelnék, tanítanék egy apró csöppséget. Ha találkozom más gyerekével, legszívesebben hazavinném. Ha megtudom, hogy valaki babát vár, az első gondolatom, hogy bár én is ott tartanék.

DE néha eszembe jut, hogy lehet türelmetlen lennék ahhoz, hogy 0-24 készenlétben legyek. Nem vagyok utazgatós típus, max évi egy alkalommal nyugodtan bíznám a szüleimre, szóval nem kellene változtatni nagyban az életvitelemen. Aggaszt az is, hogy nem jut e túl kevés figyelem egy kisgyerek mellett a házastársra. Vagy mi van ha megbánom? Akkor már nem lehet visszacsinálni..

Másnak is voltak ilyen gondolatai? Vagy 100% biztos volt, hogy gyereket akartok?


2018. dec. 6. 15:49
1 2
 11/11 anonim válasza:

ja, ez a sírni hagyni elég nagy hülyeség.

tapasztalat alapján a minél több szeretet hozza el azt, hogy a gyerek nem hisztis. mi a hiszti?


figyelemfelhívás.

mikor hívja fel a figyelmet magára?

ha nem foglalkoznak vele eleget, pl. az anyuka bagózik, és ott hagyja arra a pár percre amíg elszívhat nyugodtan egy szálat.


azért ez sem ilyen egyszerű, ahogy leírtam, de ez közelebb áll a valós dolgokhoz.

2018. dec. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!