Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább, mit tegyek?

Nem bírom tovább, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apám egy alkoholista sz@tyok,minden baja van ha nincsen sör 2 percen belül ordít kikel magából.Velem jópofizik anyámmal egyfolytában ordít veszekszik "emberkedik"pl most is ez megy.Nem is sejti hogy milyen szinten elegem van belőle azt hiszi hogy én menőnek találom azt amit ő művel anyám meg én ki fogunk borulni idegileg.Elköltözni nem tudom hogy el tudnánk-e vagy valamit csinálni mert anyám 2 éve nem tud dolgozni mert teljesen le van robbanva teszileg rákos volt,miómára műtötték,gerincével is baj van ezért nem tud dolgozni.Egyszerűen apám meg egy h@lladék már nem tudok rá jobbat mondani egy nap 2csomag sört darabonként 20darab vagy nem is tudom mindegy meg kb 1 liter pálinkát zabál be.Elegem van útálom hogyan tudnék megszabadulni tőle?A tanulásomra is kihat 16éves vagyok...Tudom ti nem oldhatjátok meg helyettem de jó kiönteni a lelkem egy kicsit meg hátha tudtok olyat mondani ami segítene,mert ezt már épp ésszel nem lehet bírni..

2018. dec. 6. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
13%

Szedd össze magad!

Rengetegen nőnek fel egy alkoholista mellett, mégis normális ember lesz belőlük. És nem kapnak idegösszeroppanást.

Úgy se tudsz semmit tenni ellene. Apád alkesz marad ha a seg.... a földhöz veted akkor is.

Ne sajnáltasd magad, és tanulj! Akkor van esélyed kitörni onnan.

Az meg csak szöveg h emiatt nem tudsz tanulni......

2018. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző te se éltél egy napot se alkoholistával csak osztod az eszed..
2018. dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehetőleg minél kevesebbet legyél otthon.

Tanulj az iskolában, vagy egy barátodnál, vagy könyvtárban, ami megoldható.

Beszélhetsz egy tanároddal is, akiben megbízol, akivel jó a kapcsolatod.

Csak annyi időt tölts otthon, amennyit muszáj: aludni, fürdeni stb.

2018. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Tévedsz! Én tapasztalatból írtam azt, amit!

Nem nyavalyogtam 16 évesen ezen.

Pontosan azért, mert ebben nőttem fel! Tudod a sajnálom magam részen kb 13 évesen túlestem. Utána a tanulásra koncentráltam. Lediplomáztam, dolgozom és szép családom lett.

Apám nem változott! Hajlandósága se volt rá soha!

És mégis hova meneküljön a kérdező?

Ha meg nincs soha otthon előbb utóbb "kap" majd azért!

Élből támadási felület h "csak zabálni meg dögleni jársz haza!" Én fizetem a vizet, akkor fürdesz mikor megengedem" stb.....


Aki itt nem élt alkesszal az Te vagy! Mert láthatóan nem ismered ezeket

2018. dec. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Adom minden szavad.

Kérdező: Nem tudom milyen lehetőségeid vannak, de elmondom a saját történetemet.

Az én anyám is rákos volt és abban is halt meg.

Apám egész életében szeretett piálni, de nagy alkoholista lett öregségére. Nálunk volt minden. Gyerekverés, háztól elküldés és még sorolhatnám. Nem kevés sírós estét éltünk meg a testvéreimmel. Azonban egy utcában lakunk a nagyapámmal és hozzá jártunk panaszkodni. Ő persze semmit sem tudott tenni az érdekünkben, de nagyon sok támaszt nyújtott így fel tudtuk dolgozni nagy részét. Mai napig van helyünk a házában ha el akarunk "szökni" bizonyos helyzetek elől.

Egyetlen megoldásnak a saját tapasztalataim alapján a beszélgetést találom.

Ha tanácsot kéne adnom akkor azt mondanám hogy húzd meg magad amikor kell. Ne legyél szem előtt és várj. Próbálj nem vitát gerjeszteni és ha van is ne folly bele. Keress valakit akiben megbízol és beszéld ki magad. Ezután várj. Éveket. Nincs más kiút csak a felnőtté válás. Ezt gyorsan meg kell ejtened.

Nekem az segített hogy teljesen megutáltam az apámat.

Először a halálát kívántam minden este.

Ezután jött a gondolat hogy ha máshogy nem, hát majd én cselekszem.

És végül, megtanultam sajnálni őt.

Először teljesen el kell engedned az érzéseidet iránta hogy tisztán lásd. Meglásd azt, hogy ő is csak egy ember. Embernek viszont egy hulladék, és annyit nem ér hogy még 5 percet azal tölts az életedben hogy vele foglalkozz.

Nem tudom hogy más képes-e rá, de nekem bejött.

Remélem tudtam segíteni. 20/f

2018. dec. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!