Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24 évesen még itthon lakok,...

24 évesen még itthon lakok, viszont sokan nyomasztanak azzal, hogy költöznöm kéne, csak nem nagyon van miből. Mi a jó megoldás?

Figyelt kérdés
24 éves nő vagyok. Lassan egy éve végeztem az egyetemen. Dolgoztam utána, viszont jött sajnos egy munkanélküli időszak a nyáron-ősszel. Most újra dolgozok, de nem keresek túl sokat. Az utóbbi időben sokan kérdezik hogy még hogyhogy a szülőkkel lakok? Már elkezdtem magam szégyellni emiatt, hiszen ebben a korban sokan különköltöztek. Egy vidéki megyeszékhelyen élek, ide jártam egyetemre, és jelenleg is itt a városban dolgozok. Nem látom értelmét, hogy elköltözzek a város másik felébe albérletbe. Pénzem nem is nagyon maradna. A kevéske fizetésem nagy része elmenne a rezsire. Szüleim azt mondják gyűjtögessek egyelőre, aztán majd költözök. Jó a kapcsolatom a szüleimmel, nem kezelnek gyerekként. Itthon is segítek nekik amiben tudok, szóval az estéim se fekvéssel telnek ha hazaérek. Viszont egyre nyomasztóbb hogy munkahelyen, vagy ismerősöktől is megkapom,hogy költözni kéne lassan. Unokatestvérem 2 évvel fiatalabb nálam, neki a szülei vettek egy lakást, így egyedül lakik, tőle is hallgatom, hogy milyen jó úgy, de nekünk nincs pénzünk lakást venni. Barátommal még nem tartunk ott, hogy összeköltözzünk, ráadásul jövőre lehet külföldön fog dolgozni, tehát értelme nem lenne a közös albérletnek. Szerintetek mi a jó megoldás?
2018. dec. 8. 14:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Az a megoldás, hogy te éled a saját életed ami nem kéne, hogy nyitott könyv legyen mások számára. Érdekes, nekem a világon senki nem szól be hol élek és miből, mivel nem kötöm senki orrára aki meg tudja azt megkértem, hogy foglalkozzon a saját életével mert én ugyan nem kértem tanácsot.
2018. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó megoldás, hogy megmondod neki, foglalkozzanak a saját életükkel.

Ha az ismerőseid kedvesen érdeklődnek, az még oké, de cseszegetnek, h mikor költöznek el, az már elég érdekes, a munkatársaid meg sztem a családtagjaikat utasítgassák otthon és lássák el kéretlen tanácsokkal.


Idősebb vagyok, mint te, és még mindig itthon lakom. Nem keresek annyit, h elköltözzek, és innen már csak külföldre akarok.

Pont nem érdekel, h erről ki mit gondol, inkább az zavar, h már jóval kényelmesebb lenne egyedül vagy ismerőssel lakni.

2018. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 2-essel, én is idősebb vagyok nálad és itthon lakom, és nem fogok senki, tehát SENKI kedvéért vagy véleménye miatt albérletben nyomorogni és egyik napról a másikra tengődni életem végéig. Inkább tanulok és amint tudok, veszek egy saját lakást, és nem idegenek zsebét tömöm százezrekkel havonta.
2018. dec. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, csak ezektől a kedves ismerősöktől mentsen meg a sors! :)

Semmi értelme pusztán a sok "jó akaró" ismerős nyomására elköltözni. Majd ha ott tartotok a pároddal, akkor különköltöztök. Jól mondják a szüleid: egyelőre gyűjtögess.

2018. dec. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Az a baj mindent a szívemre veszek, gondolom ezt látják rajtam sokan. Gondolom ha egyedül laknék, akkor más miatt kötnének belém.
2018. dec. 8. 14:51
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, a srác 23 évesen kapott egy lakást a szüleitől (Pesten), illetve a nagyapja ráhagyta a saját lakását és van még egy lakásuk a szülőknek amit kiadnak a belvárosban, na az abból befolyó pénz is a srácnak megy. Emellett dolgozik persze. Így azért nem nehéz elindulni az életben, ami bennem visszatetszést kelt az az, hogy köpköd mindenkit akinek ennyi idősen nincs saját lakása. Az nem tűnik fel neki, hogy ha anyu-apu nem tesz alá 2 lakást meg a papi egyet, akkor bizony otthon ülne a kisszobában vagy fizetni a kemény összegeket a barátnőjével egy albérletre. Úgyhogy ennyit a külsős tanácsokról.
2018. dec. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 éve elköltöztem otthonról az egyetem miatt, most költöztem vissza átmenetelieg, mert itt a nagy ház, van hely és csak nyáron tudunk majd költözni külön a barátommal, de még így is mondogatják (nem rokonok ugyan, munkatársak stb.) hogy nem akarok már ennyi idősen elköltözni?

Mondom ember, nem zavar, hogy 18 éves korom óta külön laktam, most kellett csak átmenetileg visszaköltözni, mert teljeen felesleges lenne a pénzem albérletre költeni, ha itt egy 2 szintes családi ház.


Szerintem neked is ugyanez a helyzet, felesleges lenne elköltözni, majd ha már úgy érzitek a pároddal, akkor léptek egyet a kapcsolotokban és összeköltöztök. Az ilyen beleszólogatósokra meg nem kell hallgatni

2018. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ezt látják rajtad. Legközelebb mondd ezt: úgy tudom nem kérdeztem mit kéne tennem. Ennyi. Egyből rövidre zárod a kioktatást.
2018. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
98%
És hozzáteszem: nem huszonévesek, hanem bizony 30 és 40 felettiek laknak szülővel, nem azért mert ez volt életük álma hanem mert elváltak és nincs hová menniük. Főleg Pesten. De majd biztos ír ide 1-2 ember aki megmondja, hogy ennyi idősen legyen több százezer félretett pénzed. Igen. Okos gondolat. Főleg ha továbbgondolod és rájössz, hogy azt a több százezret pár hónap alatt fel lehet élni azzal, hogy kifizetsz egy lakást. De persze senki nem fűzi tovább a gondolatot, csak odalök egy mondatot és ennyi. Szóval ne aggódj, kva sok ember él szülővel, több, mint gondolnád és idősebbek is mint gondolnád.
2018. dec. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Igen nekünk is szintes családi házunk van. Úgyhogy mindenkinek megvan a maga tere.

Köszönöm a tanácsokat, megfogadom :)


Kedves sorokSári felhasználó! Az ilyen priviket mellőzd légyszíves: Gyere pestre prostinak kincsem..

Nem vicces egyáltalán.

2018. dec. 8. 14:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!