Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 27 évesen ha nem alszom...

27 évesen ha nem alszom itthon, vagy elmegyek, nagy perpatvar van belőle. A menekülés az egyetlen megoldás?

Figyelt kérdés
Éltem már külön pár évig, úgy adódott a helyzet, hogy haza kellett költöznöm. Ezt a lépést, pont a szüleim erőltették a legjobban, hogy nyugodtan jöjjek haza ideiglenesen, de már megbántam... Nos, 1 hónapja vagyok itt, és felfoghatatlan amit csinálnak. Igen, régen is hasonlóak voltak, de álmomban nem gondoltam hogy most ennyi idősen, egy külön élet után ez fogad. Nem tudok úgy kilépni az ajtón, hogy ne lenne veszekedés. Tudni akarják, hova megyek pontosan, kikkel, mit fogunk csinálni, mikor jövök. Ez már feszeget egy határt azért, de mivel semmi titkosat nem csinálok elmondom. Na, akkor ez sem elég nekik, beleszólnak hogy miért megyek oda, miért azokkal megyek, és hogy jöjjek haza hamarabb. Mindez hétvégére vonatkozik, nem arról van szó, hogy hétköznap felverem a lakást éjjel. Aztán volt olyan kétszer, hogy megmondtam előre, ma nem alszom itthon, hanem az xy-nál. Ebből akkora felháborodást hoztak ki, hogy csak pislogtam. Nem tudom, most idegesítsem magam vagy nevessek ezen az egészen, hogy azt hiszik 15 éves vagyok még. De valójában úgy érzem, valami baj van náluk lelkileg, és inkább segítenem kellene őket. Szép szóval nem tudok rájuk hatni, mindig jön a sértődés, meg az érzelmi terror... Ilyeneket mondanak gyakran, hogy ők hogy örülnek, annak hogy végre hazaköltöztem, olyan egyedül voltak, minek kell nekem eljárnom, inkább lennék velük, meg amúgy is egy csomó veszély leselkedik egy lányra. Szóval úgy érzem ez inkább pszihológiai probléma, de nem tudom mit kezdjek vele, hogy ne veszekedés, és akár rossz viszony legyen belőle. Leghamarabb december közepén tudok elköltözni újra (anyagi okok), de addig is mi legyen?
2018. okt. 16. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Menj el...
2018. okt. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Menekülj,előtte is ilyen volt tudod mikor mentem volna haza.. Szem előtt vagy és irányíthatnak azért akarták h visszamenj.. Költözz,de ugy se engedik,szóval készülj h szöknöd kell felnőtt nőként.. Nem lány vagy 27 évesen hanem felnőtt nő..
2018. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
93%
Ha rám hallgatsz egyik füleden be, a másikon ki decemberig. Aztán szépen összepakolsz és vissza se nézel.
2018. okt. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

Bocsi tudom bunkó leszek, de ezen csak nevetni tudok. Tudom fiúknál ez máshogy megy, de én nálam 18 évesen voltak ilyen problémák.

Megmondtan anyámnak akkor jövök haza amikor akarok, ha hivogatni próbál akkor kinyomom a telefont.

Azt mondta amíg nála lakom, az van amit ő akar, költözzek el,es akkor megyek haza este amikor akarok.

Ez volt hétfőn, pénteken meg az ajtóba sírt,és próbálta visszahúzni a bőröndömet.

Aki nem érti meg, hogy a gyereket egyszer el kell engedni, és nem ratelepedni, avval sajnos így kell bánni.

Most így 26 évesen belegondolni is vicces, hogy másnak majdnem velem egyidősen még ilyen problémái vannak. Főleg azok után, hogy egyszer már elköltöztél így számomra duplán fura hogy nem tudsz ennyire kiállni magadért 🙄

2018. okt. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

Haza költözéseddel rájuk utaltságodat bizonyítottad, azaz láthatóan nem tudsz egyedül, tőlük külön élni.

Ezek alapján megpróbálnak irányítani, hiszen látszólag nélkülük sehol sem lennél.

2018. okt. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%

28 éves vagyok, itthon lakom, de külön háztartàst vezetek.

“sziasztok, elmentem XY-nal, pénteken jövök”

nálunk így megy. ha odaèrtem, felhívom ôket, kb 20 mpre, hogy minden rendben volt.

és kb ennyi.


felnött emberként, ha úgy is alakul, hogy együtt kell élni velük, kb ez lenne a normàlis.

2018. okt. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 at__us ***** válasza:

Nézd, szerintem valamennyire a "rossz viszonyt" be kell vállalni, ami valószínű átmeneti lesz, mert arra megy ki a játék, hogy a régi "jó dobozkádba", amibe gyerekként és teenagerként voltál vissza szeretnének nyomni.

Decemberben tudsz elköltözni újra, hát addig túl kell valahogy élni. (egyik fül ki, másikon be.. de legalábbis úgy intézni a dolgokat, hogy a lehető legkisebb kontrolljuk legyen feletted, leginkább érzelmileg, pl. hidegvérű "gyilkos" módba váltani, amikor jönnek az érzelmi "terror"-jukkal...)

Valószínűnek tartom, hogy mi előtt elmentél otthonról az előtt se volt (saját) életük és amíg távol voltál addig se találták ki, hogy mi az élet értelme :D, ha nem a "gyereknevelés"!

Anyagiakra azt mondom, hogy 27 évesen csak van valaki.. jó barátnő, haver... stb. aki tud annyit adni (esetleg több embertől össze tudod kalapozni), hogy mondjuk december helyett csak novemberig kell, hogy kihúzd, vagy esetleg a közeli, távoli rokonságba valaki, aki tud kölcsönözni?

2018. okt. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Decemberig nem tudod magad meghúzni egy barátodnál? Ez a viselkedés nem normális... Tényleg a lelépés az egyetlen megoldás.
2018. okt. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 at__us ***** válasza:
52%

4-es!

Nézd, nekem is voltak ilyen problémáim,

szerencsére valamennyire át tudtam "szabni"(kb. 2 évig tartott, 21-22 évesen kezdve, hogy az alapvető dolgokat megváltoztassam, kiharcoljam!),

az otthoni környezetet, de rohadtul nem egyszerű!

Az egész függ egyébként a saját elhatározáson túl attól is, hogy az adott ember mennyire hajlamos a naivságra, mennyire keményen vagy kreatívan "altatják" a szülei mindenféle hazugságokkal, esetleg a szélesebb családi körből, na meg mit kap a haveri, barátnői közösségből!

Szóval azt merem állítani, hogy nem olyan nagyon egyszerű kivívni a szabadságot 18-20 éves korra

sem, mint ahogy azt a szerencsésebbje gondolja első ránézésre, de szó mi szó, aki nem lázad sose, az "szolgája" marad a családjának és nem válik szabad emberré!


25/F

2018. okt. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

Kérdezd meg tőlük miért baj az nekik,ha elmész otthonról,amikor ha nem otthon laknál,akkor is ugyanúgy elmennél,mivel laktál már tőlük külön.


Szerintem itt nem az a baj,hogy december közepéig várnod kell,mert 1-2 hónapot le lehetne húzni akárhogy,hanem itt az alapvető probléma az,hogy ha most nem kerülnek felszínre ezek a dolgok,akkor nem fog később sem változni a dolog.


Két dolgot sejtek,az egyik az,hogy mivel velük laksz,talán jobban féltenek,mert köztük élsz.

A másik talán,hogy zavarja őket,hogy még ha hétvégén is,de valaki ki-be mászkál a lakásukban,még ha a gyerekük is.

Sajnos vannak olyan emberek,akik nagyon ragaszkodnak a megszokott,monoton életükhöz,még akkor is,ha a saját gyerekükről van szó.

Talán túlzottan begubóztak a szüleid.

2018. okt. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!