Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Márc.21-én lesz az esküvönk a...

Márc.21-én lesz az esküvönk a barátommal, 2 éve vagyunk együtt. Van egy kislányunk, aki 7 honapos. Sajnos 100km van köztünk, ughogy még mindig külön élünk. Én a szüleimnél és ö is. Mit csináljak? Hogy döntsek?

Figyelt kérdés
Mi nagy házban lakunk, szinte teljesen kplönállo részben vagyunk a lányommal. Mindketten tudjuk, hogy nem jo ez igy. Épithezni szeretnénk ott náluk, viszont javasolta, hogy költözzek oda. A baba miatt is jobb lenne, meg nem kellene neki 100km-t ingázni hétvégén. Ö nem tudj jönni, meert a munkája nem engedi. Nem tudom mit csináljak. Náluk másak a körülmények, kis házban laknak, 1 szobában lennénk 3an a kicsivel. Mondta hogy ez csak ideiglenes állapot, max fél év. A pozitiv lenne benne, hoy együtt lennénk, ha már a férjem, én fözhetnék rá, nem kéne ingázni, benzint sopórólnánk. Negativ: Itthon esténként esteleg a szüleimre bizhatom a babát ha tanulnom kell (egyetemre járok), nagyon a szüleimhez nött, rendezettek itthon a körülmények (külön szoba, jo fütés), nem kell fizetnem semmit, náaluk meg azért csak be kell szállni a rezsibe, és a 30.000ft-s gyesböl nehéz... Nem tudom mit tegyek, ti mit tanácsolnátok? Nagyon szeretnék vele együtt lenni, viszont fontosak a baba érdekei is.
2009. márc. 4. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem költözz oda. A baba érdeke szerintem nem feltétlenül az, hogy a nagyszüleihez kötődjön, hanem hogy az apukájához. És így, hogy csak hétvégénte találkoztok, nem fog túlságosan kötődni... Fél évet féllábon is kibírtok, főleg ha szeretitek egymást...
2009. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukádékkal maradsz, akkor a párod semmikor sem tudna hozzátok csatlakozni a munkája miatt? Mert akkor bármennyire is jó az az opció, csak nem akartok addig külön maradni, amíg a házatok fel nem épül. Több dolgot is lehet mérlegelni: hogy találna-e esetleg munkát ott, ahol te laksz, vagy te oda költöznél-e anyósodékhoz...de nagyon vigyázz, mert együtt lakni más, mint amikor csak látogatóba mentek és nem biztos, hogy olyan idilli lenne.

Mennyi idő lenne a házat felépíteni? Nem lenne jobb venni egy készet a párod településén? Akkor egyből be is tudnátok költözni.

2009. márc. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
kb. 5 honap alatt épül fel a ház. márciusban kedzik. A párom nem tudna itt olyan munkakörben elhelyezkedni, nagy anyagi hátrányt jelentene. Féltem a lányunkat is, ott mások a körülmények, sparheltal fütenek, éjszaka nincs tul megeleg. Tudom hogy más anyossal ha együtt lakunk, de ilyen rövid idö alatt csak nem romlana meg a kapcsolat. Meg azért hétvégente itthon aludnánk a szüleimnél, gyakran jönnénk haza. Csak félek az egésztöl, ugymond megszoktam a kényelment, ott más. Segitség sincs, mert anyos apost ápolja 24 órába. Nem tudom rábizni a babát még 1 órára sem...
2009. márc. 4. 16:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha felépül a ház 5 hónap alatt, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne a szüleidnél maradni, nem pedig minden hétvégén ingázni a picivel. A párod pedig menne, amikor tud gondolom. Ha egyetemre jársz, nem mindegy, hogy most abba kell-e majd hagynod vagy tudod csinálni. Tudom, miről beszélek, mert én is egyetemre jártam, mikor első gyerekem született és ráadásul a férjem épp kiküldetésben volt, több mint egy évig és egy szikrányi segítség nélkül nagyon nehezen boldogultam a sulival meg gyerekkel is egyszerre. Szóval nagyon gondold meg, mert baromi nehéz a kettőt együtt csinálni segítség nélkül, én is átestem rajta. Nekem is épp ez volt a szitu és anyóshoz oda is költöztem, aztán kb. 1 hónap múlva vissza, mert mikor odaköltöztem, rájött, hogy túl sokat vállalt magára (egyedül él) és nemcsak hogy segíteni nem tudott, de még hatalmas tehernek is érezte, hogy ott voltam nála, hiába csináltam meg mindent magam körül. Azt a kis GYES-edet meg legalább a gyerekedre tudnád költeni, nem a közös rezsire.
2009. márc. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pároddal hétvégente utaznátok anyudhoz, akkor nem spóroltok a benzinen. Én nem költöznék anyósékhoz, maradnék ahol eddig, amíg el nem készül a közös házikónk. De arra azért számíts, hogy mindig adódik valami probléma az építkezéssel, szóval tuti, hogy 5 hónap múlva még nem lakhattok benne.
2009. márc. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem költözz a leendő férjed (akkor már férjed) városába, hozzá. Fél év tényleg nem annyira nagy idő. És ha mégsem válna be, még mindig visszaköltözhettek szüleidhez, és jöhetne a "B verzió", az ingázás. Vagyis hogy te maradsz ott a kisbabával, a férjed meg megy, amilyen gyakran csak tud. Közben épülne a ház, azt is látnátok, hogy kb. meddig fog eltartani az építkezés.

Ha egyik megoldás sem válna be, akkor még mindig ott a "C": keressetek megoldást félúton. 50 km szerintem még munkábamenet sem sok, és ha azt a fél évet kibírjátok, míg fölépül a ház, ez is megoldás lehet.

Szóval a "sorrend" javaslatom a következő:

1. "A", költözzetek össze a férjed városában

2. "B" ha nem válik be az "A", költözzetek szüleidhez

3. "C" ha mindkét terv befuccsol, keressetek másik várost, félúton. :)

2009. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Észrevételeim.: Járt utat járatlanért el nem hagynék!

Nincs az a jó munkahely, amit ott ne hagynék a szerető nőmért.

2010. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!