Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőktől kérdezném. Valóban...

Szülőktől kérdezném. Valóban baj ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok, jó estét!


16 éves srác vagyok. Mostanában, hogy itt van a nyár többször előfordult, hogy hajnalban mentem haza. Vagy akár másnap délben.

Anyu tegnap ezt vágta a fejemhez, hogy mit képzelek magamról stb. Én ezt nem értem. Nem ez lenne a lényege a nyári szünetnek, hogy ne a szobámba keljen kuksolnom egész nap?

Ezen a kijelentésén jól összevesztem vele amúgy. Szerintem nincs ezzel nagy baj, rosszabb lenne, ha lövöldöznék az iskolába.

Azt aláírom, hogy hajnalban nem a legjobb dolog hazasétálni. Többször volt bajom cigányokkal. De akkor is. Most nem teljesen mindegy, hogy napközben, vagy este szúrnak le?


2010. jún. 27. 19:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%

Igen, ez a fiatalok logikája, ami teljesen jogos, és valóban logikus.

De a szülő sohasem nyugodt. Különösen akkor nem, ha szülötte éjszaka nincs otthon.

Megértem.

Majd te is, ha neked is gyereked lesz.

2010. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Abban igazad van hogy ne kuksolj a szobában,hiszen itt a nyári szünet DE értsd meg a szüleidet is,aggódnak és az h másnap délben mész haza túlzás.

Az a legjobb ha megegyeztek Te kimozdulsz és olyan időben mész haza ami a szüleidnek sem gáz.

2010. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nem szívesen járkálnék éjjel olyan helyen, ahol cigányok vannak.

Én éjjelre nem szívesen megyek ki..

Értsd meg a szüleidet is egy kicsit, aggódnak érted, és ez normális. Akkor lenne baj, ha megtiltanák, hogy menj..


15/L

2010. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
szia-22 évesen anyum még mindig úgy enged el, hogy előtte fél órán át megállás nélkül mondogatja, hogy vigyázzak nagyon magamra, meg telefonáljak, meg stb, stb.Teljesen érthető, és nem is akadok ki ezen, mert tudom, hogy én is ilyen leszek a gyerekemmel.Értsd meg: félt és szeret téged.Inkább aggódjon, mintsem toljon nagy ívben rá, hogy mit csinálsz
2010. jún. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
95%

Azért mégiscsak 16 éves vagy,azaz kiskorú.Ha bármi baj történik veled, anyád-apád veszik elő.Erre gondoltál már?

És igen, ne ülj a szobádban, de azért nem kell átesni a ló másik oldalára!

2010. jún. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

És annak is örülj,hogy a szüleidet érdekli,hogy mi van veled.Az lenne a baj,ha le se tojnák,hogy téged épp valahol éjjel leszúrtak.Másnap pedig a rendőrség ébresztené a szüleidet,ők meg vállrándítással közölnék,hogy azt hitték a szobádban alszol.Jah,mert 3 napja be se néztek hozzád. (Egy ismerősöm esetét írtam le)

Ha már benned nincs meg egy egészséges félelemérzet vagy csak egy minimális életösztön,hogy tartsd magad távol a veszélyes környéktől éjszaka,akkor valakinek muszáj helyetted gondolkodnia.

Nem azt mondom,hogy egész nap otthon ülj,de 16 évesen engedély nélkül ne másnap ess haza.Ha keresnénenk sem tudnák,hogy hol kezdjék,mert azt mondtad majd jössz.

Teljesen megértem anyukádat!

2010. jún. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A 19:45-ös válaszolóval értek egyet. Végül is 16 éves vagy, nem írom, hogy fiatalkorú, mert ezzel a szöveggel nem jó előjönni, de baromi rendesek a szüleid. Az lehet a baj, hogy nem egyeztettek. Beszéljétek meg, hova mész, esetleg kikkel, és max. mikor érsz haza. Ha a szülő tudja, hogy hol van a gyereke, és a megbeszélt időre hazamegy (mindegy, hogy este 10, vagy hajnal 4), nem lesz probléma. Én sem szeretném lerágni a körmeimet az idegességtől. És nyugi. 40 éves korodban is a fiuk leszel, ők a szüleid, és aggódni fognak érted, ha nem tudják, mi van veled. Ez természetes. Higgadtan megbeszélni, a megbeszélteket betartani (minkét fél részéről) és nincs vita, veszekedés.
2010. jún. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Számomra érthetetlen, hogy mi az amit hajnalig lehet csinálni.

És ebből kiindulva nekem sem tetszene, hogy nem jön haza a gyerekem.

Nekem a te korodban eszembe sem jutott éjjelre kimaradni.

Mással foglaltam el magam, sokat tanultam.stb.


N/36

2010. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Persze, de azért azt is vegyük figyelembe, hogy azért általában 11-ig, éjfélig tart 1 koncert. Amit szeretnék végig hallgatni a barátaimmal, ha már ott vagyunk. És inkább végig ott maradok, és hazagyalogolok utána. Nem nagy táv. 1 óra max.


Életösztön? Mért ne lenne bennem? Mert hazasétálok? Totál csöndben, a környezetbe beleolvadva?

2010. jún. 27. 19:56
 10/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:56


Nekem meg ez az érthetetlen, hogy mit nem lehet érteni. :)

Sajnos a barátaimmal ritkán szoktunk mostanában találkozni. Itt a nyár. Talán akkor beszélgetni? Á, túl kézenfekvő. :)

2010. jún. 27. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!