Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok ugráltatva a...

Miért én vagyok ugráltatva a gyerekek miatt FOLYAMATOSAN? Minden családnál ez van?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet, és így elég sok szabadidőm lett ebben az félévben. A vizsgaidőszak miatt már óráim sincsenek, így tényleg ráérek. Viszont a keresztanyám (anya tesója) folyamatosan hív, hogy segítsek neki, vigyem el a gyerekeket oviba-iskolába, menjek értük, vigyem el őket úszni, játszóterezni, vagy segítsek a nagynak a tanulásban, olvasásban. Nekem ehhez se kedvem, se erőm. Ahhoz, hogy elvigyem őket reggel suliba, oviba, fél 7-7 kor fel kell kelnem, amikor semmi dolgom nem lenne 9-10-ig. Egy ideig úgy voltam vele, hogy segítek, mert családtagok, de már 2-3 naponta tuti kitalálnak valamit. Múltkoris hogy menjek el velük korizni, meg utána üljünk be enni valahová. Gondoltam majd utána kifizetik, mert én nem dolgozom, a szüleim szoktak pénzt adni és nem azért, hogy más gyerekekre elköltsem. Erre nem, még csak meg sem köszönte, hogy egész délután lekötöttem a gyerekeket. Ráadásul nem értem, miért nem tudja őket hozni-vinni, amikor 4 órában dolgozik csak.


Szerintetek hogy kéne őket leráznom? Ha mondom, hogy programom van, nem érek rá, akkor kérdezik, hogy "mert mi dolgod van". Mintha amúgy nekem nem lenne életem, csak az, hogy a gyerekeikre vigyázzak.


2018. dec. 16. 14:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy nem érsz rá és már unod, hogy téged ugráltatnak.
2018. dec. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy őszintén hiszik, a legkedvesebb időtöltésed, hogy az ő tündéri gyermekeikkel csinálj programot, szépre -jóra tanítsd őket, vagy csak úgy egyszerűen élvezd a társaságukat.A szülők rendkívül elfoguktak tudnak lenni.

Kedvesen meg kell mondanod, hogy nem érsz rá, vagy most éppen nincs kedved. Ha jó fej vagy, felajánlhatod, hogy majd a vizsgaidőszak után havonta egy délutánt (vagy amennyit jó szívvel válalsz) velük töltesz, a szülők találják ki, illetve egyeztessétek, hogy ez melyik nap legyen. Én is így látogatom az unokahúgomat, ahol kettő két év alatti kisgyerek van. Tudják melyik délelőttökön számíthatnak rám, az anyuka oda tervezi azokat a programokat, amiket a csemeték nélkül szeretne lebonyolítani. De eszükbe sem jut ad hoc ugráltatni.

2018. dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet csak engem unokatestvérem akart ugtáltatni. Megmondtam neki, hogy ha kell segítek neki néha de ebből csak akkor csináljuk rendszert ha én is óradíjat kapok tőle mint egy rendes dolgozó. Azóta évente ha 3 alkalommal hív mikor tényleg segíteni kell. Állj ki magadért persze nyugodt és normális stílusban. Nem kell bujkálni mert nem te vállaltad a gyereket hanem ő és te nem vagy köteles állandó jelleggel pesztrálni mint egy dadusnak(aki ezt fizetésért teszi).
2018. dec. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!