Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek februárban lesz 20...

A gyerek februárban lesz 20 éves. Van érettségie és szakmája. (kozmetikus) most továbbtanul pincér lesz elvileg. Nem tudom pontosan mert nincs kapcsolattartás. Meddig kell még fizetni a gyt-t?

Figyelt kérdés
2018. dec. 16. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Amíg nappalin tanul, max 25 éves korig.

De ezt tőle is megkérdezhetnéd, hogy mik a tervei.

2018. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Természetesen csak a pasi lehet szar.

Éjszakás műszakban dolgoztam és a drágám addig félre ment a saját ágyamban ha tudni szeretnéd.10év után 3zsák ruhával mentem el a saját házamból és ezek után még én voltam a szar és ellenem nevelte a gyereket. Ha màr így személyeskedünk... és ha most esetleg tudnál az eredeti kérdésre válaszolni megköszönném

2018. dec. 16. 19:19
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha már van szakmája akkor nem vagy köteles gyt fizetni! Rokontartást kérhet de ha 0 a kapcstartás akkor eléggé esélytelen hogy megítélik.
2018. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Miért pontoztátok le 4-t? Jót írt, megfelel a hatályos jogszabályoknak. Ha a gyerek betöltötte a 18. életévét és szakképzettséggel rendelkezik, akkor nem kell tovább gyerektartást fizetni. 18. életév betöltése után egyébként a kapcsolattartás hiánya akkor is indokolhatja a tartásdíj nem fizetését, ha nappali tagozaton tanul a gyerek. De mindenképpen konzultálj egy ügyvéddel, arról, hogy hogyan, mire hivatkozva szünteted be pontosan a tartásdíj fizetését és ezt hogyan közlöd velük. Ill. hogy szükséges-e, hogy ezt bíróság jóváhagyja.
2018. dec. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha nincs kapcsolattartás 18 év fölött nem vagy köteles fizetni.
2018. dec. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát kivéve a második hozzászólóét
2018. dec. 16. 20:18
 7/15 anonim ***** válasza:
37%
Tele van ez az oldal háttérben olvasgató buta emberekkel. És pontoznak, ha kell, ha nem. Sokat romlott egy év alatt ez az egész.
2018. dec. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
31%

Csak amíg nappalis, és 24 vagy 25 éves koráig, keress rá!

Ha estin vagy más formában tanulja, akkor már nem jár.

2018. dec. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, a #4-es válasz kb a helytálló.

#10, nem hiszem, hogy ebben a helyzetben még a Kérdező felé lehetne bárkinek elvárása...

2018. dec. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A gyerektartás kizárólag 18 éves korig kell fizetni, amíg nagykorú nem lesz. Annál tovább nem kell.

Tudom, mert középső bátyámnak van 2 gyereke, és csak 18 éves korukig kell rájuk fizetnie a gyerektartást.

2018. dec. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!