Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek februárban lesz 20...

A gyerek februárban lesz 20 éves. Van érettségie és szakmája. (kozmetikus) most továbbtanul pincér lesz elvileg. Nem tudom pontosan mert nincs kapcsolattartás. Meddig kell még fizetni a gyt-t?

Figyelt kérdés
2018. dec. 16. 18:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
89%
Amit 18 felett fizetsz a nappalis tanulmányai idején, az már nem gyerektartás, hanem rokontartás. A rokontartást pedi gérdemtelenségre hivatkozva is meg lehet szüntetni, illetve mivel már van egy szakmája, minden adott ahhoz, hogy megszüntesd az irányába fennálló anyagi kötelezettségeidet. Sajnos közveteln környezetben látom, mennyire meg tudja nehezíteni, ill. lehetetlenné tudjas tenni egy gonosz, szkavaró anyuka a gyerekkel való kapocsolattartást a másik fél legnagyobb igyekezete és a neki kedvező határozatok mellett is, szóval nem tudom elítélni a helyzetet, de azért a lelked mélyén ne a gyerekedre haragudj, hiába utál ő téged, mert ő áldozat. A ti elcs.eszett házasságotok áldozata.
2018. dec. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Még egyszer köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat. Sajnos ebben a helyzetben bármennyire is hihetetlen én vagyok az áldozat .mindenhonnan le vagyok tiltva,mindenféle kapcsolatteremtés lehetetlen a gyerekkel sem telefonon sem Facebookon,bármit próbálok egyszerűen semmi válasz. Én egy bank automata vagyok,ez az amire szüksége van tőlem a gyereknek,semmi más.Nem sajnáltatni akarom magam csak ezek a tények,még egyszer mindenkinek köszönöm a segítséget
2018. dec. 17. 06:59
 13/15 anonim ***** válasza:
15%
Feltétlen fogadj ügyvédet, mert as Bíróság még ma is "anyapárti". Az apa 30-40.000.- Ft-ot fizet a 21 éves főiskolás után. Ebből a pénzből a gyerek nem kap egy fillért sem az anyjától. Mivel már csak a diplomamunkáját kell elkészíteni, bejelentett munkahelye van a lánynak. Az apjával együtt mentek be a Bíróságra a tartásdíj megszüntetését kérve. Azt mondták, hogy majd lesz egy tárgyalás. Ennek 3 hete. Az apa még nem kapott semmilyen értesítést, az anya viszont igen. Kérdés, hogy mi lesz az ítélet?
2018. dec. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A rokontartásra érdemtelen, a gyerektartás pedig nem jár már neki
2018. dec. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem kell már , nagykorú, van végzettsége is.

Az nagyon szomorú,hogy nem tartja veled a kapcsolatot. Még ha te csaltad volna meg az anyját sem lenne jogos,hogy nem találkozik veled. Egyszer biztos rájön,hogy ellene lettél nevelve, nyugi

2018. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!