Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kapcsolattartás. Volt valaki...

Kapcsolattartás. Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Elég összetett a helyzetem, fél éve ért véget egy kétéves kapcsolatom, végig nagy volt a szerelem, csak aztán valahogy "túlnőttünk" egymáson, kiütköztek a különbségek és elmúlt a szerelem. Mindketten huszonkét évesek vagyunk.

A lényeg, hogy már fél éve nem is beszéltünk, és nem is az a legnagyobb problémám, hogy az exem hiányzik (meglehet, már van is új barátnője), hanem az, hogy a családja, akikkel nagyon megkedveltük egymást.

Tudni kell, hogy elváltak a szülei és az apukája az új feleségét már az elköltözésük után ismerte meg és azóta lett egy lányuk, aki most 4 éves.

Nagyon megszerettük egymást, az anyukával azóta beszéltünk párszor, volt, hogy ő írt, hogy mennyit emleget Anna (a kislány). Szeretnék fenntartani velük kapcsolatot (az is lehet, hogy lassan a volt barátommal is megpróbálnék kialakítani valami "baráti viszonyt") akár havonta találkozni, beszélni velük, tudni egymásról. A dolog csak azért bonyolult, mert mi van, ha az exem más lányt visz majd oda? A kislány egyébként is azt hiszi, hogy nem fogunk már többet találkozni.

Viszont én szeretném függetleníteni a velük való kapcsolatot attól, ami köztem és az exem között történt, és akár nem, mint "ex-barátnő" -formában szeretnék jelen lenni az életükben. Hanem, mint kedves ismerős (olyan családtag-féle), akire bármikor számíthatnak.

Mit gondoltok?

Volt esetleg hasonló tapasztalatotok vagy másoknak, akiket ismertek?



2017. jan. 22. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Én a magam részéről semmi problémàt nem látok a dologban ha tényleg csak az asszony és a kislány miatt tartanád fent a kapcsolatot.

Biztos vagytok olyan inteligensek, hogy előre megbeszèlitek és nem akkor látogatod őket amikor az ex esetleg az új baràtnővel èppen ott van,és szólnak ha épp akkor nem alkalmas.

2017. jan. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
csak az a rossz, hogy a kislány már úgy tudja, hogy nem találkozunk többet...
2017. jan. 22. 21:20
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Én azt mondom, hogy ha vége a kapcsolatnak akkor szakadj el végleg te is nem csak az exedtől, hanem mindenkitől. Az exednek lesz majd új barátnője, idővel felesége aki a család tagja lesz. Nem te, hanem a másik lány. Te keress más férfit, annak is lesz családja. A kislány meg idővel már emlékezni sem fog rád.

Tapasztalatból beszélek..

2017. jan. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

hát igen én is így vagyok vele, de legalább azt a pár hónapot szeretném kihasználni amíg még emlékszik rám a kislány és hiányol, meg amíg az exem nem visz oda mást

utána én is tudom hogy el kell szakadnom tőlük

2017. jan. 22. 21:32
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Intézetis vagy? Meghaltak a szüleid? Vagy miért szeretnéd Ezt ennyire? Nem normális dolog.
2017. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

miért ne lenne az? értelmes indoklás után még akár el is fogadnám a hozzászólásod

van saját családom, de ettől függetlenül nem tartom főbenjáró bűnnek, ha szeretnék kapcsolatban maradni valakikkel, akik közel kerültek hozzám az évek során

2017. jan. 22. 22:26
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ne menj,ne látogasd őket. Már csak azért se mert ideig-meddig menni fogsz hozzájuk és utána a kislánynak lesz rossz,hogy megint "eltűnsz" az életéből/életükből. Főleg hogy egy kisgyerek még jobban ragaszkodik ahhoz,akit megszeret. Nézd azt,hogy neki mi a jobb :)
2017. jan. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj, ilyen pici gyerek siman elfelejt majd par honap utan es hidd el, semmi lelki sebet nem okoz majd neki, ha jon az uj baratno akkor o lesz az uj kedvenc, tapasztalat, kisfiam szerette a sogorom ossze csajat, szakitaskor egy ideig kerdezgette hol van xy, de abbahagyta mikor jott az uj.


Neked szinten igy lesz, idovel homalyba vesz az ex csaladja, semmi ertelme osszejarni.. Az exed maganeletet pedi nehezitened es ha Neked is lesz uj parod, ot talan bantana is.

2017. jan. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem mennék, annak ellenére, hogy mindig kulturáltan szakadtak meg a kapcsolataim és amíg működtek, volt olyan rokonuk, akit nagyon kedveltem.

Ha találkozgattam volna azokkal, akkor valahogy lett volna egy olyan érzésem, hogy a dolog még nincs lezárva.

Ha tartod a családdal a kapcsolatot, óhatatlan, hogy ne kerüljön szóba az exed, vagy az exed felé te.

Nincs erre szüksége egyikőtöknek sem, hidd el!

A kislánynak meg csak rosszat teszel ahogy nő, ha jelen vagy az életében, aztán felszívódsz.

Most már tudomásul vette, hogy nem fog látni, nem betegedett bele, hagyd a dolgokat így!

2017. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!