Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha a...

Mi a véleményetek arról, ha a szülő kinyitja a felnőtt gyereke rendelt csomagját?

Figyelt kérdés
2018. dec. 19. 12:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
37%

az hogy kiváncsi..

Nyilván nem tette jol..

2018. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Rohadt dühös lennék. Leírhatatlanul. Semmi köze hozzá mit veszek, a nem mellesleg saját pénzemből.
2018. dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Helyzet függő. Ha meg kértem hogy nézze meg vagy ő is rendelt és azt hitte hogy az övé akkor megértem. Csak úgy nem szokta kinyitni, sőt a 15 éves tesóm dolgait se nyitogatja, tehát ez nem felnőttséghez kötött hanem tisztelethez.
2018. dec. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonymousreview60 ***** válasza:
39%
Az, hogy bunkó. Meg kell kérdezni, hogy mi köze volt neki a csomaghoz, és meg kell mondani, hogy miheztartás végett a legközelebbi csomagját/levelét te is felbontod, hiszen a veled együttlakó felnőtt csomagjáról tudnod kell, nem veszélyes-e. Ha ez nem tetszik neki, akkor kérdezd meg, hogy mit szólna egy nála lakó/vendégeskedő rokona vagy barátja ugyanilyen esetben.
2018. dec. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Bővebben?

Hozzánk pl a férjem unokaöccse szokott csomagot rendelni és bizony felbontjuk a szállító előtt, mivel ha nem tesszük, nincs garancia a termékre, mert nem tudjuk bizonyítani, hogy nem megfelelő állapotban vettük át. Soha semmilyen probléma nem volt még belőle. Úgyhogy ebből az egy mondatodból a világon semmi következtetést nem lehet levonni

2018. dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
#5 Így rendben is van ahogy ti csináljátok,de van aki alapból csak kivancsiskodik,belenezni mindenbe..Nekem anyám volt ilyen,egy levelet nem kaptam úgy hogy kine nyitotta volna.
2018. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 érdeklődő35 ***** válasza:
52%

1, nem árt, ha garis a termék, hogyha csak ő van otthon, akkor megnézni.

2, ha valami titkos ajándékot, játékszer rendelnél, azt inkább valami pickpack, vagy foxpostos ra rendeld...

2018. dec. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

6!


Ezért írtam, hogy egy mondatból nem lehet következtetést levonni. Anyám nem nyitotta ki egy levelemet se. Anyósom igen, de még is ertem; külföldön élünk, itt a keresztnevet nem szokás kiírni, csak a kezdőbetűt, ő meg nem lát olyan jól, így az azonos vezeteknevnel nem mindig tűnik neki fel, hogy N áll ott vagy D. Nem szoktam kiakadni rajta.

2018. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

Szokásos undorító kérdés:


Egy mondatos kérdés, magyarázat nincs és ítélkezést vár a kérdező. Méghozzá szemmel láthatóan azt, hogy pocskondiázzuk a szüleit. A körülményekről meg semmit sem tudunk.

(OFF: Ha rajtam múlna, nem is engednék olyan kérdést kiírni, ahol kifejtve a kérdés magyarázata alább.)


Nos, szerintem először is kérdezd meg anyukádat/apukádat (mert nyilván te vagy az a felnőtt gyerek), hogy miért nyitotta ki.

Ha pl. nem otthon laksz, hanem másik városban kollégiumban, albérletben és csak hetente, kéthetente jössz haza, akkor máris érthetőbb, hogy nem rosszindulatból bontották ki, hanem egyszerűen azért, hátha valami tennivaló van a csomaggal/levéllel. Az más kérdés, hogy manapság mindenkinek van mobilja, úgyhogy megkérdezhették volna, hogy mit tegyenek vele, kibontsák, vagy hagyják úgy.

Meg nyilván abból indultak ki, hogy semmit se titkoltok egymás előtt családon belül, tehát nincs gyakorlati jelentősége, hogy ki bontja ki.


Az tény, hogy tapintatlanok volt, nem így kellett volna csinálniuk.

De mielőtt a szép karácsonyi hangulatot megalapozandó leordítod a fejüket, érdemes lenne udvariasan, tisztelettel elmondani nekik, hogy - bár nyilván nem akartak rosszat, de - kéred őket, hogy máskor ne bontsák ki. Ha végképp úgy érzik, hogy ki kéne bontani, akkor inkább hívjanak föl téged, aztán megbeszélitek. Ha vártad ezt a csomagot és mondod a szüleidnek, hogy "Igen, ezt már vártam!", az a legtöbb szülőnek már elég is. Nem is kérdezősködik, hanem rád bízza, hogy mit akarsz ebből megosztani vele. Esetleg előre lehet szólni, hogy rendeltél valamit, ha érkezik, akkor vegyék át, de ne bontsák ki.

Ha értetlenek és továbbra is kibontják, akkor gyors megoldás lehet egy ismerős nevére/címére rendelni (persze vele való egyeztetés után).

De természetesen a "felnőtt gyerek" kifejezheti felnőttségét azzal is, hogy külön költözik, eltartja magát és immár saját otthonába (akár albérletbe) rendeli az efféle csomagokat.

2018. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%
Én ezért rendelek úgy, hogy ne házhoz hozzák. Pl csomagautomata (FoxPost, MPL), Pick Pack pont vagy postán maradó
2018. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!