Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz döntés. Egészség és...

Nehéz döntés. Egészség és aggódó család, vagy munka és mindenki megnyugszik?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok,van egy 8 és egy 6 éves kislányom. Jó munkahely, jó fizetés az átlaghoz képest. Idén egy váratlan rosszullét után kiderült, hogy szívritmus zavarom van, azt akkor megoldották. Nem foglalkoztam vele, dolgoztam tovább. Egészen addig , amíg egy újabb rosszullét megállított novemberben. Azóta túl vagyok 2 katéteres műtéten. Orvosaim szerint még minimum 1 hónap itthon, de a család aggódik, hogy viseli ezt a munkahelyem. Hallgatom, hogy nézzem a lányaimat, mi lesz, ha elengednek.
2018. dec. 20. 22:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
34%
Egy kérdés a párod pénzeli öket?
2018. dec. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
86%

Biztos megmondanám a kedves aggódó személyeknek, hogy nem megyek vissza dolgozni. Sőt most intézem a rokkantságit, ezután havi 20000 ft ot fogok kapni. ...

Az ilyen vérszívók is megérdemlik, hogy egy pillanatra megálljon az ütő bennük.

2018. dec. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
95%

Most komolyan, a férjed ekkora balphasz, hogy eltűri, hogy a családja ezzel zaklasson? Vagy titokban ő is velük ért egyet?

Hát szép kis család, bajban lehet rájuk számítani. Jaa, ez csak vicc volt....

Férjed szedje össze a tökeit és tegye rendre őket!

2018. dec. 21. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%
A "családod" pénzéhsége már csak ilyen...
2018. dec. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
69%
Szó szerint az életeddel játszol, a csald meg csak azt nézi, hogy mennyi időre esik ki a fizetésed? Jobb, ha még két hónapig kapsz fizetést, aztán a temetésed felemészti a tartalékaitokat, a férjed meg nevelheti egy fizetésből a gyerekeiteket+némi árvasági? Pont fordítva ülnek a lovon, éppen hogy magadat és a lányaidat kell nézed, amikor az egészségedet teszed első helyre, és nem a pénzt. A drága férjed családja az, aki ennyire erőszakos és küldene dolgozni? Te vagy a családfenntartó? Vagy nem is értem, hogy lehet valaki ennyire hibbant...Apuka növesszen tököt, és állítsa le a családot, és nézzen olyan munka után, amiből férfiként el tudja tartani a családot , és nem a feleségét kell halálba keregetni !
2018. dec. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 lizzi77 ***** válasza:
57%
Nem értem igazából...ha normális a főnököd, jó dolgozó vagy, nem akar elveszíteni, akkor simán elenged 1 hónapra, gondolom...esetleg némi kompromisszummal, mondjuk 2 hét tp, 2 hét szabi...vagy talán otthonról ,amit tudsz.Végülis nyilvánvalóan nem szimulálsz, a kedves családod nagyon empatikus fajta!
2018. dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
74%

A nyitókérdés után azt hittem, te a férj vagy. Örülök, hogy később leírtad, hogy "férjem", mert különben most is azt gondolnám.


Nos, én hányingert kapnék olyan házastárstól, akinek ebben a helyzetben ez lenne a reakciója. Illetve attól is, aki nem utasítja rendre a lehető leghatározottabban a családtagjait. Én alighanem közölném házastársammal, vagy leállítja őket, vagy - ha munkahelyemen folytatni tudom a munkát - beadom a válópert, úgyhogy a jó fizetésemből ő egy kukkot sem fog látni többé, sőt jó eséllyel gyerektartást is csengethet majd.

Mivel jön a karácsony, indításként közölném, hogy a családjához nem megyek és ide se merje hívni őket. Ő mehet a gyerekekkel, ha akar.

2018. dec. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
A férjem szülei "aggódnak" ennyire. Bár a legnagyobb problémát az jelentheti, hogy nem vagyunk kint minden hétvégén segíteni. Szívesen tesszük, főleg a lányok miatt. Ők falun laknak, sok állat, sok munka. Mi hétközben dolgozunk, / én most betegszabadság/, de hétvégén kijártunk. A lányok bocikat etettek, mi segítettünk, amiben kellett. Most, hogy lebetegedtem, ez megszűnt. A munkahelyemen maximális hozzáállás: megoldjuk, gyógyuljak meg, aztán ezerrel mehet a munka.
2018. dec. 22. 11:42
 19/26 anonim ***** válasza:
74%
Na en innen kezdve befejeznem a hetvegi kimenetelt, mert ez a bajuk, h nincs ingyenmunkas. Oke jol jon a segitseg, de mindenki a sajat maga életét ossza be, ne a masiket. Mostantól teló nem felvesz, ha megis, kozolni h felmondtal. :D Nektek van normalis 7vegetek, mikor pihentek is vagy a sajat dolgaitok intezitek? Nem csodalom így h vannak egészségügyi gondjaid... Nem véletlen.
2018. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
56%
Továbbra is állítom, férjed a legnagyobb probléma, nem áll 100%-ban melletted és nem állítja le a családját!
2018. dec. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!