Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyáék válnak, én döntöm el...

Anyáék válnak, én döntöm el hogy kivel maradok?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet,hogy anya megcsalja apát,de ezt csak én tudom titokban,mert minden este ha apa elmegy dolgozni anya kimegy és órákig beszél "valakivel",hogy jajj szebbé tetted a napom,meg hogy nagyon hiányzol életem. Mostanába nagyon sokat veszekednek anyáék,válni akarnak,én ezt teljesen megértem,nem is lenne vele baj,mert már nembirom az örökös veszekedést.Viszont apát nagyon sajnálom,hogy egyedül marad...Én nagyon szivesen maradnék vele,de anya semmi képpen sem engedni. Mit tegyek?? Én döntöm el hogy kivel maradok?

13/L



2017. febr. 28. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ennyi idős korban már gyakorlatilag igen. Ha nincs bármi olyan indok, ami kvázi abszolút az érdekeiddel ellentétes a döntésedben, akkor a bíróság már nem fog egy 13 évest semmire sem kényszeríteni.

Mi sokkal kisebbek voltunk, mikor magunk döntöttünk, ráadásul az régen volt. Azóta sokkal gyerekbarátabb az egész eljárás.

2017. febr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid nem tudnak megegyezni, hogy melyikükkel legyél, bíróság fogja eldönteni. A bíróság azt tartja szem előtt, hogy neked a lehető legjobb legyen (vagy a legkevésbé rossz). Ezért megvizsgálja, várhatóan anyukád vagy apukád tud rólad jobban gondoskodni. Alkalmas-e a lakásuk arra, hogy ott élj, van-e munkahelyük, és így tovább. És nem utolsósorban vizsgálják, hogy melyikükhöz kötődsz jobban, tehát már ebben a korban is figyelembe veszik a te véleményed is, 14 éves korodtól pedig különösen. Ha per kezdődik, és a szüleid beleadnak apait, anyait, biztosan nem születik döntés a 14. születésnapod előtt, legalább is nem végleges. Sok erőt kívánok neked, nehéz hónapok elé nézel.
2017. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Ha a bíróság normális lenne, akkor azt is figyelembe venné, hogy egy erkölcstelen anya mellé nem való gyerek. Sajnos a megcsalást nem veszik figyelembe. Remélem apukádhoz kerülsz. Anyád ritka ellenszenves. Nemcsak a megcsalás miatt, hanem mert azt hiszi, hogy a gyerek csak az övé. Mi az, hogy semmiképpen nem enged apádhoz ? Attól, hogy a nő szül, még nem az övé a gyerek. Közös.
2017. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Azt leírtad, anyád nem engedné, hogy apáddal élj majd.

De mi van az édesapáddal? Ő akarja-e, hogy vállalja egy kamasz lány nevelését egyedül?

Ha mindkét szülő akarná, hogy vele legyél, akkor majd eldöntik a bíróságon, meghallgatva téged is.

2017. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Igen.
2017. febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

mi lehet szerinted az oka a megcsalásnak? csak anyukád tehet erről a helyzetről?

vagy mondjuk apud az utóbbi időben elhagyta magát?

vagy ő milyen ember? szereted őt? alkalmas lenne arra, hogy felneveljen? ha tök normális, akkor én mindenképpen őt választanám, anyukádnál te csak megtűrt lennél, előbb utóbb jönne valami összekülönbözés a pasijával, esetleg közös gyereket akarnak, meg minden, kellemetlen... ha apud normális minden szempontból, akkor én mindenképp őt választanám, erkölcsi szempontból is, anyukád tudja, hogy ára, és következménye van mindennek, és pont apukádat akinek ha tényleg semmit nem tehet a megcsalásról biztos óriási trauma, nem kéne fokozni, hogy még tégedet is elveszít... másrészt, meg saját érdeked is.

13 éves vagy, mire per, tárgyalás, meg minden jön, addigra úgyis 14 leszel, a bíróság meg fog téged is hallgatni, és ha egyértelművé teszed, hogy kit szeretnél, és mindkettőjüknél biztosítva lenne a megélhetésed, akkor biztos, hogy a bíró eszerint fog dönteni... olyan meg nincs, hogy "anya azt nem engedné, hogy ne hozzá menjek"... azt majd a bíró eldönti...

2017. febr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as, nem erkölcstelen, csak gerinctelen. Mindkét esetben ocsmány dolog, de honnan tudod, hogy a kérdező apja nem tud a dologról?


Nem te döntöd el, hanem a bíróság, ahol jobb életed lesz (nem, aki jobban pénzel), bár én ezek után nem akarnék a megcsaló féllel, meg a farkával/puncijával élni.

2017. márc. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
a bíró dönt nem egy gyerek
2017. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen apa szívesen vállalna,elbírna tartani,van rendes munkahelye,háza stb..de én nagyon nem akarok anyával maradni,mert ahogy már mondta valaki,biztos lenne összeköltözés,közös gyerek stb...köszönöm mindenkinek:)
2017. márc. 1. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!