Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek anyámon?

Hogyan segítsek anyámon?

Figyelt kérdés

Elnezest az ekezetert, de mar nagyon ideges vagyok es tanacsra lenne szuksegem.


Szoval, apam altalaban nem iszik (annyit), de ettol meg egy semmirekello eloskodo a csaladban. A minimalberebol alig tudja eltartani a csaladot, allandoan adossagot halmoz fel. Az ocsem es en semmit nem tanuktunk tole. Kisebb dolgokban segit hogy probalja a latszatot kelteni, de a csalad foldbirtokait es egyeb vagyonat mar teljesen elvitte a sok adossaga. Es esze agaban sincs tobbet dolgozni. Munka utan itthon henyel vagy teljesen ertelmetlen hulyeseggel tolti az idejet.


Anyam kidolgozza a belet is ertem es az ocsemert. Neki koszonhetem azt is hogy egyetemre mehetek. Ezert segiteni akarok rajta, mert nem hogy rendes elete, egyaltalan elete nincs.


Vissza apamhoz, ha sokat iszik altalaban nagy hulyeseget is csinal. A minap pl teljesen osszeverve hozta haza ANYAM autojat (ezert vagyok most nagyon kivancsi hogy mit rejt a holnap). Ez volt nalam az utolso csepp.


Altalaban erzem ha anyam olyan ideges hogy ramegy a gyomrara es az egesz testere. De most amikor meglatta a kocsit nagyon rossz volt nezni ahogy osszeomlik. Csoda hogy nem esett ossze.


Mit tehetnek? Tanacsoljam a valast? En mar kezdek talpra allni, anyam par even belul talan oda is koltozhet hozzam. Az ocsem pedig egyetemre fog menni. Szeretnem minel jobban meghosszabbitani es boldogabba tenni anyam eletet.


Tudom hogy ez teljesen felforgatna az eletunket, igy arra is kivancsi lennek, hogy mi az amire nagyon figyelnem kell valas eseten?


Elore is koszonom a segitseget!


2018. dec. 23. 02:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ui.: Boldog karácsonyt, remélem nektek jól fog telni ez az ünnep. :(
2018. dec. 23. 02:36
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Majd akkor fogsz felnőni, ha rájössz, hogy nem tudsz mások életéért felelősséget vállalni.


Sem eldönteni nem tudod helyettük, hogy mit csináljanak.


Sem válást tanácsolni nem tudsz nekik, mert ők vannak a saját párkapcsolatukban, nem te.

2018. dec. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt én értem. De ha odáig fajul a dolog, hogy az én életemre is kiterjed akkor sem szólhatok bele?


Oké összeverte a kocsit, nagy cucc. De mi van ha elüt valakit? Egy felnőtt élete is sokat számít, hát még egy gyereké. És ezt nem lehet pénzzel kifizetni. Ha ilyen megtörténik neki is lőttek és az egész családnak is.


Egy jó taktika lehet ha elhúzok és vissza se jövök. De nem szakítom meg a kapcsolatot se anyámmal se az öcsémmel egy idióta miatt.

2018. dec. 23. 03:07
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
Az baj ha anyádat zaVArná már rég lépett volna... Mindig a gyerek sziv Mert a piás pasi fontosabb mint egy nyugodt élet. Átéltem. Otthagytam őket leléptem,vissza se néztem. Nem fogsz tudni segiteni,saját tapasztalat. :( Boldog Karácsonyt.
2018. dec. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, ettől félek én is.


Az esetleg segíthet valamit, ha elmondom anyámnak, hogy én mellette állok bárhogy is lesz, DE, ha úgy dönt, hogy folytatja így az életét, akkor nem tudok majd mindig segíteni neki?


Nem szeretném, ha anyám egyedül érezné magát, és nehéz legyen neki, de ugyanakkor magamat se szeretném belerántani semmibe. Ezért gondoltam arra, hogy esetleg elmondom, hogy milyen lehetőségei vannak, hátha kicsit elgondolkodik és MAGÁTÓL belemegy komolyabb döntésekbe.

2018. dec. 23. 04:04
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Az mit jelent hogy össze verte a kocsit?

Nem össze törte?

2018. dec. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonymousreview60 ***** válasza:
50%
Mielőbb állj saját lábra! Ha akár öcséd, akár édesanyád oda tudna majd költözni,édesanyádnak könnyebben eszébe jutna lépni. Ha egyáltalán. Édesanyád valószínűleg nem akarta, hogy a gyerekei rlvált szülők gyereke legyen, vagy lusta volt vagy félt. A legjobbat akkor teszed, ha önállósodsz, és nem viszed tovàbb ezt a mintàt.
2018. dec. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezer oka lehet, hogy az anyja nem lépett le. Pl nem volt hova mennie, pl nagyszülökröl nem írt a kérdezö. Vagy nem akarta elhagyni a közös családi házat két gyerekkel, mert sose látta volna a saját részét? Két gyerekkel Magyarorszagon nem olyan egyszeru pattogni szerintem, föleg ha egy ilyen nyomorék semmirekellö a pasi. Szerintem az anyja feláldozta ezeket az éveket, hogy a gyerekei tudjanak egyetemre menni es normalis emberek legyenek. Azt is gondolom, hogy az anya belül tervezte, hogy ha a gyerekek kimenekültek akkor majd ö is lelép.

Kérdezö szerintem nagyon jó, hogy segíteni akarsz anyukádon. Ha benne van, hogy odaköltözik hozzad, akkor költöztesd oda. Egy vagy több elözö válaszolo irta, hogy ne szolj bele a válás témába. Èn megemlíteném, és éreztetném, hogy ha ugy dönt akkor mellette vagyok es tamogatom.

De az is lehet, hogy nem fog menni. Mert régota együtt vannak apáddal, es valszeg anyad valamennyire szereti, ragaszkodik. Nem biztos, hogy könnyen ki tud lepni majd a kapcsolatbol.

2018. dec. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, beszélj vele, tanácsold a válást. Már nem vagytok gyerekek, ha azért nem akart eddig elválni, nehogy elvált szülők gyerekei legyetek, akkor ez már nem szempont. Vázold fel a lehetőségeket, beleértve azt is, hogy néhány éven belül hozzád költözhetne, mert úgy tűnik, elég sok idő kell majd neki amúgy is ahhoz, hogy lépjen (ha egyáltalán lépni fog...), úgyhogy épp ideje felvetni a témát. És igenis "szólj bele az életébe", hiszen az ő élete a tied is! Kényszeríteni nyilván nem fogod semmire, de igenis próbáld befolyásolni valami normális irányba, amennyire rajtad múlik!
2018. dec. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Semmivel nem ér többet egy kölyök élete mint egy felnőtté. Anyád meg a saját életéért felelós, ha neki ez kell, éljen csak így.
2018. dec. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!