Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek megkérdezték, hogy...

Nektek megkérdezték, hogy mikor lesz babátok?

Figyelt kérdés
Holnap megyünk az élettársammal karácsonyi vacsorára a szüleimhez. Pár hete jelentettük be, hogy nemsokára összeháuasodunk. De őszintén bevallva, én 37 vagyok, a feleségem 36, de még nem gondolkoztunk a gyerekvállaláson. De néha úgy érzem, hogy már elvárnák tőlem a szüleim hogy tőlem is unokájuk legyen (mivel a két fiatalabb tesómnak 2 illetve egy gyerekük van már). Emiatt is félek kicsit attól hogy a holnapi összejövetelen felhozzák a baba témát. De nekünk ez jelenleg elég érzékeny ügy sok szempontból és nem szeretnénk ha szó lenne a jövőbeli vagy a szüleim által megálmodott családomról. Esetleg mondjam le a részvételünket? Vagy mit tegyek? Nektek volt már hasonló amikor felhozták a baba témát? És hogyan reagáltatok rá?

2018. dec. 24. 00:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%
Bakker, ennyi idősen azért már nem itt kéne tartanod agyilag. Van már épp elég unoka, túlélik, a nem lesz több. Ha érzékeny a téma, már rég meg kellett volna mondanod nekik, hogy erről nem óhajtotok velük beszélgetni és punktum, majd szóltok ha lesz miről, az is lehet, hogy ez sosem jön el. Nyilván ezt még nem tetted meg, de most sem késő, odatelefonálsz és megkéred őket, hogy a gyerektémát mellőzzék ha lehet és elmeséled szépen nekik amit ide leírtál. Aztán közlöd velük, ha képtelenek betartani amit kértél, akkor nem mentek oszt'jónapot. Lassan 40 leszel, jó hogy nem már a szüleid elképzelései miatt rettegsz még mindig. El kéne vágni a köldökzsinórt és vállalni a döntéseiteket, ők meg tartsák tiszteletben. Lassan 40 évesek lesztek, simán benne van a pakliban, hogy akkor sem lesz már gyereketek, ha úgy döntötök szeretnétek. Ha meg sosem szeretnétek, az is a ti magánügyetek, nem a családi kupaktanács dolga dönteni ebben. Keresd meg a tökeidet, már elnézést, ha kicsit vulgárisra sikeredett. A te életedről magad döntesz, ezt már közölhetted volna velük saccperkábé 20 éve.
2018. dec. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

Semmiképpen se mondjátok le ezért. Előtte beszéljétek át még egyszer a menyasszonyoddal, hogy ki mit gondol erről, vagy legalább, hogy mit reagáltok, ha ez felmerül. Nem hiszem, hogy rossz szándékból tenné fel ezt a kérdést bárki, még csak nem is siettetés miatt, csak kedves érdeklődésből. Egy "ez még nincsen tervben", "most az esküvő jön előbb", "majd elválik", egyéb általános, és mindenképpen közös döntést éreztető válasz tökéletesen megteszi. Ha esetleg majd eldöntöttétek, hogy egyáltalán nem szeretnétek gyereket (vagy kiderül, hogy nem lehet), azt majd akkor ráér közölni a szülőkkel, nem kell a karácsonyi ebédnél belemenni a dilemmába.

Ha beleavatjátok a családjaitokat, könnyen közös döntéssé válhat, aminek kettőtökre kellene tartoznia, mert akaratlanul is állást fognak foglalni.

2018. dec. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Nálam még úgy is megkerdezed hogy mikor fogok már meghazasodni, hogy nincs barátnőm se 😂😂😂

Meg hogy ki fogja tovább vinni a család nevét.

Annyit reagálok rá, hogy az ő hibájuk, hogy csak egy fiút csináltak, engem 😂

26f

2018. dec. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

"-Na és mikor lesz baba??"

"-Előbb hadd együk már meg azt a kuvra levest, anyuka vagy miazisten"

xD

Egyszerűen mondjátok, hogy majd meglátjátok. Nincs sok közük hozzá.

2018. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Ja, én se mondanám le a grátisz kaját, ha elég határozottan válaszoltok, hamar leakadnak a témáról. Ajánlom még a rögtön másik témát is, lehet az globális felmelegedés is.
2018. dec. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
47%
Az érzékeny ügyből nem az jön le, hogy nem akarnak, hanem nem sikerül... Ebben pedig támogató lehet a család. Ha tud róla.
2018. dec. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen volt ilyen. En azt feleltem nyugi, szep sorban haladunk, es most még csak a hazassagnal tartunk. Ez nalunk mindenkit lenyugtatott, mert a valaszbol mindenki arra kovetkeztetett hu nem kell parazni akarnak majd gyereket aztan ki tudja miben remenykedtek:-)
2018. dec. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
93%
Én nem értem ezt a hozzáállást, hogy kényszerítsük a család minden tagját arra, hogy nagy nyilvánosság előtt megvallja, hogy épp hol tartanak a gyerekcsinálási szakaszban... Egyébként azt se értem, minek nyomatják ezt ennyire: a legtöbb kapcsolatot gallyra vág a gyerek és az azzal kapcsolatos minden hozadék ( rengeteg feladat, anyagi teher, iszonyatos kötöttség), cuki, meg minden, addig amíg leteszed és úgy marad, sokan utána minőségi élet helyett inkább csak családeltartó robotként és ennek megfelelő zombiként funkcionálnak, ha nem éppen menekülnek belőle, vagy a másikra - jellemzően anyára - lőcsölik a munka javát, aztán a legnagyobb családösszekötő erő a közös hitel maradjon, meg az egyedülállókénti megélhetési probléma réme:S Mégis hova sietne az ember, hogy mindezt átélhesse?
2018. dec. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!