Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne keserítsék...

Mit tegyek, hogy ne keserítsék meg az együtt töltött időt?

Figyelt kérdés
Már szerencsére nem lakom otthon, de tegnap párommal átmentünk a családomhoz karácsonyi ajándékokat átadni, egy kicsit velük lenni. Mindig is viharos volt anyukámmal és nagymamámmal a kapcsolatom, de öcsémmel és apukámmal szívesen találkozom. Alig voltunk otthon egy órát, anyukám máris félrehívott, hogy mondani szeretne valamit nekem. Azt mondta, menjek el végre velük egy szentmisére, de mivel én soha nem jártam felnőttkoromban és dolgom is volt itthon, visszautasítottam. Erre kitört a balhé, anyukám elmondta, hogy a volt barátom ( akivel 4 évig voltam és 4 éven keresztül azt hallgattam, hogy mennyire nem illünk össze és szakítsak vele, majd négy év után egy szó nélkül elhagyott ) milyen jó ember, írt neki karácsonyi üzenetet és miért engedtem neki, hogy elhagyjon, miért nem könyörögtem. Aztán csatlakozott mamám is, régen anorexiás voltam, most 170 centihez 53 kiló vagyok ami szerinte már kövér, ezért közölte, hogy biztos azért nagyok a tőgyeim mert kövérebb lettem. Aztán Persze a mostani barátom családja is terítékre került, az anyukája imád engem, olyan mintha a második anyukám lenne, nagymamám most vele kapcsolatban is közölte, hogy biztos meg fog utálni ő is, mert semmirekellő vagyok. Mit csináljak? Így, hogy elköltöztem otthonról, legalább nem minden nap megy ez. Ne menjek egyáltalán? Apukám és a testvérem nagyon hiányozna. Mit tegyek? 24/L
2018. dec. 26. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Apudat és öcsédet áthívod, a káráló rokonokkal nem beszélsz
2018. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

1.: Évi 1 misét kibírhattál volna.

2.: Amit ide leírtál, azt mond meg nekik.

3.: Ők MINDIG a szüleid lesznek, de a palid és a családja nem!

2018. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó azért ezzel vitatkoznék. Tudod nem minden a vér. Attól is lehet valaki olyan mint az anyukája, ha nincs közöttük vér kapcsolat. A viselkedés a lényeg, és hogy ki mennyire törődik a másikkal, és hogy viszonyul a másik felé.
2018. dec. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Kb ennek a felénél bebasztam volna az ajtót magam mögött
2018. dec. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez alapján, amit írtál, sajnos anyukád és nagymamád "trollok", abban lelik örömüket, ha rosszindulatúan beszólhatnak valakinek. Nyilván neked jó életed van, boldog vagy, ők viszont akár tudat alatt rossznak, kilátástalannak érzik a saját életüket, ezért el akarják rontani a te boldogságodat, letörni az önbecsülésedet. Szörnyű, hogy pont egy édesanya és egy nagymama viselkedik így, de hacsak be nem látják, hogy pszichés problémájuk van, frusztráltak, depressziósak, és nem mennek el pszichológushoz, akkor esélyes, hogy nem fognak megváltozni. Amikor hazamész, próbálj meg minél többet az apukáddal és a tesóddal kommunikálni, anyukáddal meg a nagymamáddal minél kevesebbet. Ha ez nem használ, lehet, hogy meg kell mondani nekik a véleményedet, de ne indulattal, inkább hidegen, de keményen, érvekkel.
2018. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!