Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felnőttként mennyire fogadsz...

Felnőttként mennyire fogadsz el segítséget a családodtól/barátoktól?

Figyelt kérdés
Pl. tárgyakat ünnep nélkül, ünnepre nagyértéket (autót/lakást), szívességeket, pl. hozzanak valamit, vigyenek valahová, vigyázzanak a gyerekre...stb. Mennyire gyakori nálatok a szívesség?
2018. dec. 30. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Kérni ritkán szoktam, csak ha nagyon kell, persze ez a szívesség nagyságától is függ. Pl. ha a másik épp a boltban van, akkor nem okoz lelki törést megkérni, hogy 1-2 dolgot hozzon nekem is (természetesen fizetem, és persze nem egy nagybevásárlást kérek), nagyobb dolgokat nem szoktam kérni.

Ha ajánlják, akkor persze, elfogadom, miért ne fogadnám el, ha jószívvel ajánlják fel? (És nem "majd lehúzom ám rajtad" "szaga" van.)

Úgyis kiegyenlítódnek ezek a dolgok előbb-utóbb - legalábbis a mi családunkban.


Persze, van rokonom, aki mindig csak kért, de soha nem adott (figyelmességet sem), őt leépítettük.

2018. dec. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Miért ne fogadnám el? Eleve csak olyanokkal ápolok kapcsolatot, akikkel vagyok annyira jóban, hogy nyugdtan elfogadhatom. Magam is adok segítséget, teszek szívességeket, viszonzásvárás nélkül sokaknak, tehát ha úgy veszzük, a körforgás megvan.
2018. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Én nagyon nehezen. Szívesen segítek bárkinek, akár idegeneknek is, de nagyon nehezen kérek én segítséget.
2018. dec. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Kérek is, adok is, kapok is. Persze nem mindenkinek és nem mindenkitől.


Például segítettem haveromnak garázst pakolni, ő segített költözni, vagy volt amelyik haverom felajánlotta, hogy hosszú teljesítménytúra végén kijön értem kocsival.


Vagy volt, hogy alvállalkozónk segített megjavítani dolgokat vagy kifesteni nálam ingyen. Cserébe én is segítettem neki számítástechnikai dolgokban.


Régen voltak olyanok akik csak kértek, vagy csak akkor adtak mikor nekik is kellett valami. Volt egyetemi ismerősöm, aki vissza kézből adta a pofonokat. Kértem valamit, ő pedig "Bocsi, nem. De ha már beszélünk, át tudnád küldeni a...?" típusú válaszokkal jött. Mondtam neki, hogy szarul csinálod haver és többet nem kértem tőle, illetve ha kért se adtam semmit.

2018. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Minden rokonnal jóban vagyok, szóval adok és kapok is. Hetente többször.
2018. dec. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Családtagoktól simán, rohadt szerencsés vagyok, mert nálunk tök természetes, hogy oda-vissza segítünk egymásnak. Barátoktól nehezebben fogadom el, néha szoktam, de jellemzőbb, hogy inkább én segítek nekik.
2018. dec. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Ó nagyon szívélyesek, mindig megakarnak dobni egy lakással, meg autóval, mondom is nekik, hogy hagyjanak már békén, hát kinek kell lakás, meg autó ccc ...
2018. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ritkán szoktam segítséget kérni ilyen téren, mert szerencsére jó a szervezőképességem és sok mindent megtudok oldani.

De ha valaki önként felajánlja hogy xy boltba megy és hozna nekem pár dolgot amire épp szükségem van akkor arra megszoktam kérni, ha tudom hogy a következő néhány napba nem fogok arra járni.

Én ritkán kérek mástól segítséget még ilyen téren is ha ők ajánlják fel, mert igyekszem saját magam boldogulni az életben.

2018. dec. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
100%
Ilyeneket amiket írtál soha. Alapból nincs egy segítőkész családom, inkább a barátokhoz fordulnék ha valami kellene.
2018. dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Barátoktól semmit, szülőktől se, mert ha már kirepültem a fészekből, akkor fogadják el, hogy önálló vagyok, az élet meg kemény, de meg kell vele gyűrkőzni. Engedjék el a kezem és had kűzdjek magam, mert soha nem nevezhetem magam felnőttnek, ha 30 évesen is besegítenek. :/ Meg aztán akkor már viszonozni is kell, ami azt jelenti, hogy menjek el hozzájuk vasárnapi ebédre és hallgassam türelemmel a bájolgást vagy a vitatkozást... Hát kössz, de nem.
2018. dec. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!