Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet valaki felnőttként...

Lehet valaki felnőttként igazán boldog?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon boldog gyerekkorom volt, de hirtelen kellett felnőnöm mert a szüleim elváltak és suli mellett dolgoznom kell, hogy anyával fenn tudjuk tartani a lakást. Apám lelépett, gyerektartást nem fizet, senki sem tudja hol van. Anyám kb. egy lelki roncs és két éve azt hallgatom tőle hogy, $zar az élet. És sok minden másra is fény derült. Már kiskorom óta haldoklott a házasságuk, csak miattam maradtak együtt, és tettek úgy mintha minden rendben lenne, én meg kicsi voltam és naiv, semmit nem fogtam fel az egészből. De mostmár mindent értek, és nagyon kivagyok,ráadásul semmire sincs időm, teljesen túlhajszoltam már magam, depressziós vagyok. Anya meg csak azt hajtogatja hogy ennél csak minden rosszabb lesz. Az életem nagy részét végig fogom gürizni, hogy ne halljak éhen meg legyen fedél a fejem felett, miközben senkire sem számíthatok csak magamra. Egyedül vagyok. És hiába lesz férjem, családom, ez akkor is így lesz. Nem tudok majd senkire sem támaszkodni. Úgyhogy ehez szokjak hozzá. Komolyan mondom nekem már élni sincs kedvem. Kérlek mondjátok hogy nem csak ebből áll minden. :S

18/L


2016. ápr. 11. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Magyarországon nem igazán, nem lehet megélni.
2016. ápr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
attól, hogy valakinek sz*r az élete, az nem jelenti azt, hogy automatikusan mindenkinek az lesz. Persze az élet nehéz, meg eléd állít olykor megoldhatatlannak tűnő problémákat, de összességében lehetsz boldog. Jó, qrva nehezen, de lehetsz! Persze egyedül esélytelen, ehhez kell megtalálni az "igazit"...
2016. ápr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
Nincs igaza, a sorsod a te kezedben vannak és a döntéseid határozzák meg az elkövetkező éveidet,életedet. Az, hogy édesanyád rossz partnert talált, és így alakult az élete nem jelenti azt,hogy neked se és persze anyukád szemszögéből nézve senkinek se lehet jobb. Értem, hogy nehezen jöttök ki anyagilag,de ha már évek óta rossz volt a kapcsolata apukáddal,akkor nem kéne ennyire hiányolnia, inkább erről az oldalról nézve fellélegeznie. Eseteleg elgondolkozhatnátok azon is, hogy elköltöztök külföldre.
2016. ápr. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Ez, felfogás kérdése. Kertvégén az alkesz fickó, mindig boldog, ha meg van a napi 1-2 liter bor. Neki az már boldogság. Ismerek olyat is, akinek sok-sok milliója van és állandóan boldogtalan. Sok függ rajtad, tudsz apróságoknak is örülni, meglátod a szépet, jót, vagy csak is mindig, mindenben a rosszat keresed.
2016. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Magára a kérdésre az a válaszom, hogy igen, csak épen tisztában kell lenni, hogy mi is a boldogság. Mert ugye olyan nincs, hogy valaki folyamatosan boldog, hiszen a folyamatos "jól-lét" esetén egy stagnáló állapot van, nincs mihez viszonyítani egyik élethelyzetet, időszakot a másikhoz. Az életben tehát midig vannak nehezebb időszakok és kevésbé nehéz időszakok, de ez csak a külső körülményekre vonatkozik. Általánosságban fogalmazva a boldogság a belső harmóniát jelenti, amikor az ember túlteszi magát a negatív élményeken és a nehézségeket aktív hozzáállással megoldja, azokat az élet velejárójaként fogja fel és nem sorscsapásként tekint rájuk. Másrészt anyádnak abban igaza van, hogy az ember valóban egyedül van abban az értelemben, hogy neki magának, aktív hozzáállással kell megoldania a saját élete problémáit, ehhez legfeljebb csak segítséget kaphat másoktól, de őhelyette senki más nem fogja ezeket megoldani. Vagyis nem kell a sültgalambot passzív módon várni, tenni is kell valamit. Ezt a szólásmondás úgy fejezi ki, hogy segíts magadon és az isten is megsegít. Anyád, az elmondottakból kihámozva, mindig kívülről várta a dolgok jobbra fordulását, fel sem merült benne, hogy abban neki is szerepe volt, hogy az élete olyan volt, amilyen és láthatóan most is csak tehetetlenkedik. Persze vannak emberek, akik az önsajnálkozásban élik ki magukat és attól boldogok. Tény arról, hogy te ne legyél ilyen.
2016. ápr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Lehet, ha nem azt várja, hogy mindig minden szép és jó. És az akadályokat nem óriási problémaként éli meg.

Én boldog vagyok, elégedett.

Pedig engem is egyedül nevelt anyukám és én is 18 évesen már dolgoztam. És miért lennél egyedül? Ezt nem értem.

2016. ápr. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Felfogás kérdése, szerintem lehetsz boldog, de az biztos, hogy sokat kell küzdeni érte és az is biztos, hogy nehezebb az élet, mint amilyennek gyerekként tűnt.


Gondold végig, hogy mik az igazán fontos dolgok számodra és küzdj azokért!

2016. ápr. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem csak ebből áll minden nyugi! :) Anyukád megkeseredett és sajanos semmit sem tett évek alatt azért hogy a helyzete változzon. Te nem fogod elkövetni ezt a hibát, hisz csak rajtad múlik hogyan sáfárkodsz a lehetőségeiddel. Hidd el lehetőségeid vannak. Ha rosszul sáfárkodsz akkor igen lehet rosszabb, de ha jól akkor értelemszerűen jobb lesz. 18 éves vagy még ne a férjen és családon járjon a gondoltaod, először tanuljál. Szerezz diplomát vagy jó szakmát, alapozz meg a saját jövődet gazdaságilag. Utána jöhet a családalapítás, és igen olyan társat keress aki hasnlóan tett már azért az életben hogy alkalmas legyen a családapa szerepre (legyen megfelelő végzettsége, legyen stabil állása és szeressen téged és te is őt). Ennyi a titka hogy később ne olyan helyzetben legyél mint anyukád. Sajnos anyud azért ilyen negatív mert ő rossz társat választott és a jelek szerint nem alapozta meg a jövőjét, ettől küszködik és még át sem látja hol hibázott, vagy egyáltalán azt hogy ez a helyzet amiben vagytok az ő rossz döntéseinek a következménye.
2016. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Neked a sajat eletedet kell elni, nem a szuleidet. A te eleted mas lesz, foleg, ha teszel is erte. Ne add fel!
2016. ápr. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet.

A boldogság alapvetően nem attól függ, mi történik veled, hanem attól, hogy hogyan éled meg a történteket.

Lehetsz gazdag vagy szegény, stabil párkapcsolatban vagy egyedül, gyerekkel vagy gyerek nélkül, ezektől még egyaránt lehetsz boldog vagy boldogtalan.

Anyukádnak igaza van abban, hogy alapvetően úgy indulj neki, hogy csak magadra számíthatsz, ha mégis lesz az életedben valaki, akire (legalább egy ideig) számíthatsz, azt vedd ajándéknak az élettől, és senkitől ne válj függővé, mert bármi "történhet" vele.

Dolgozni meg a legtöbb embernek kell, ez még önmagában nem rossz dolog, sok olyan ember is dolgozik, akinek (már) nem kellene, pusztán azért, mert szeret dolgozni, mert így érzi igazán hasznosnak magát - és akkor depressziósok, ha pl. nyugdíjba küldik őket, és egyszerűen nem tudnak mit kezdeni a szabadidejükkel. Persze más kérdés, hogy milyenek a munkakörülmények:S De azért tanulsz, hogy minél jobbak legyenek:))

Te magad írod, hogy anyád lelke sérült, nem véletlenül látja sötéten a világot, nyilván nem dolgozta még fel a lelki sérüléseket, magányos, fél, ezért depressziós. Ne hagyd, hogy magával rántson!

2016. ápr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!