Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Legyen szivem elhagyni növerem...

Legyen szivem elhagyni növeremmel anyumat? 16/L

Figyelt kérdés

a szuleim 12eve elvaltak.anyum 8evvel ezelott kulfoldre koltozott.majd noverem 7evvel ezelott kikoltozott hozza.en ittmaradtam apummal vajdasagban.batyom idosebb mar,elkoltozott otthonrol mostmar,de vajdasagban maradt.

2evvel ezelott en is kijottem,mert itt jobb lesz nekem,anyummal.mivel olyan sokaig tavol voltunk egymastol.

jol is ment ez.

DE anyum nem enged el nagyon sehova sem.ha evente 1-2x kimearadunk kicsit ejfel utan bulizni akkor mar mondja h keson jottunk meg bla bla.idegesit kicsit.fejunk tetejen jon mar ki.ezert noverem otlete volt h elkoltozhetnenk.jolenne.noverem melozna.en meg sulibol kapnek penzt,meg a gyerekpotlekot is kapnam.

nagyon jo lenne,de nincs szivem itthagyni anyum.mert megis o "hozott" ki ide,meg ilyesmi.de tisztasagi maniaja van.minden nap feltorli a lakast,meg letorolget.bla bla.

legyen szivem itthagyni v inkabb ne?szerintetek?


KICSIT HOSSZU A LEIRAS,TUDOM..


2010. jún. 28. 20:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem, semmikép se.
2010. jún. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kedves, hogy nem szeretnéd elhagyni, de szerintem ne is tedd! Ha problémád van anyukáddal, akkor nem megoldás, ha elköltözöl. Üljetek inkább le, és beszéljétek meg, amit kell. Már a korodból ítélve szereted a késő estig tartó bulikat, amit a leírásodból is ki lehetett olvasni, és nyilván anyukád ezt nem helyesli, és ő csak aggódik érted. Nem kell egyből elmenekülni, inkább le kell ülni és megbeszélni, és egy olyan döntést hozni, ami mind a kettőtök (hármótok?) javát szolgálja és meg tudtok benne egyezni. Én nagyon, szívből remélem, hogy rendbe jön köztetek a dolog!

Sok sikert!

2010. jún. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
45%

Nem tudom, hány éves a nővéred, de az biztosan nem jó ötlet, hogy 16 évesen elköltözzél. Egyelőre próbálod meg élvezni a gyerekkorod még hátralévő részét, amikor nincs annyi kötelességed stb., próbálj meg minél jobban teljesíteni az iskolában, hogy egy jó helyre felvegyenek, akkor gyakorlatilag már el is költözhetsz kollégiumba/albérletbe. Ez persze az én véleményem.

Másik lehetőség, hogyha tényleg nagyon nem bírsz megmaradni otthon, hogy felveted édesanyádnak, hogy ha nem hoz engedményeket, akkor elköltöztök. Hátha akkor neki is "megjön az esze" és rájön, hogy ha többet mehettek el szórakozni, akkor az még nem a világvége. Ha meg nem megy bele, akkor kb. tiszta szívvel hozhatod meg a döntést, hogy legalább egy utolsó esélyt adtál neki.

Sok sikert!

2010. jún. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A költözés nem vezet semmire..Nem csak azért mert sok pénzbe kerül( azért a családit meg amit te a sulid után kapsz az anyukádnak utalják és nem neked..)De annyit biztos nem tudtok megkeresni amire szükségetek lesz..Egyébként ha elköltöznétek akkor hogyan tovább? Éjfélig tartó bulizások engedély nélkül???(akkor is anyud felel érted)

Ha külön élnétek,ki főzne,mosna rátok? Hiszen akkor ezt sem várhatjátok el,hogy megcsinálja az anyukátok ha ott hagyjátok...Ki fizeti a számlákat?Ki intézi a dolgokat amit eddig anyud csinált?? nem beszélve arról,hogy én sem engedném a 16 éves lányomat,hogy egy idegen országban(de még otthon sem) éjfélig bulizzon..

2010. jún. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kicsit nyers leszek: Nem tudom, melyik országban élsz, de hogy álomvilágban, az biztos. Elhiszem, hogy te szeretnél minden nap hajnalig bulizni, és szeretnél koszos lakásban élni (nyilván, ha zavar, hogy anyukád takarít), de mégis miből szeretnél élni? ... tudom, majd a nővéred elmegy dolgozni.... és eltart mindkettőtöket? Te nem kapnál semmiféle "gyerekpótlékot", sőt, anyukád akár rendőrökkel is hazavitethetne, ha akar, amíg nem vagy nagykorú. Ha párszor eljátszátok ezt, a végén szépen intézetbe vágnak, aztán panaszkodhat a bulizás miatt.

Egyébként: hiszti helyett inkább segíts anyukádnak takarítani, talán ha látja, hogy nem csak a gép előtt ücsörgni vagy képes, szórakozni is elenged majd...

2010. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
Előzőnek: felesleges ilyen nyersnek lenni, elsősorban azt akarjuk, hogy a kérdező járjon jól. Azért arra kiváncsi lennék, azt miből veszed hogy egész nap a gép előtt ül? Meg hogy nem segít az anyjának a takarításban? Gondolatolvasó vagy?
2010. jún. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Biztos neked és a nővérednek is van olyan tulajdonsága ami a feje tetején jön ki anyukátoknak,de mégis odafogadott magához titeket,és nem mondta néhányadik idegesítő húzásotok után,hogy menjetek vissza apudhoz.(legalábbis nem írtál ilyet)

Kicsit odafigyelsz a hírekre,és megérted miért nem enged az éjszakába.

2010. jún. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20:48-as, olvasd el a kérdést! A kérdező leírja, hogy mennyire idegesíti, hogy az anyukája rendszeresen takarít szó szerint: "tisztasagi maniaja van". Szerinted segít neki takarítani?? Ugyan már...
2010. jún. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egyébként: mennyire jár jól a kérdező a "jajúristen denagyonsajnállak, igazadvanteszegény" válaszokkal? Főleg, ha az ilyen válaszok butaságra biztatják? Persze, kibicnek semmi se drága, nem az ilyen válaszadóknak kell majd gondoskodni a kérdezőről, ha netán mégsem úgy jön össze az a csodálatos szabadság...
2010. jún. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ne költözz el.
2010. jún. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!