Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben? Ez...

Mit tennétek a helyemben? Ez egy régi "barátság", bár igazából lehet hogy félreismertem?

Figyelt kérdés
Van egy "barátnőm",akivel közel egy idősek a gyerekeink,2 és 2,5 évesek.Sokat vannak nálam mert emeleten laknak mi meg kertesben.A problémám az hogy közel fél éve nem volt egy olyan alkalom sem amikor ha kijöttek, ne lett volna valami prpblémája a kicsimmel.Szerinte neveletlen ,kötözködő.Persze az Ő gyereke aki fél évvel idősebb az enyémnél TÖKÉLETES!Hozzáteszem hogy egy kis alamuszi gyerek mert amikor nem látja senki,vagyis csak azt hiszi hogy nem látja akkor olyanokat lök az enyémen hogy majd felborul,és arra is volt példa hogy lehülyézte,/persze anyuka nem hallotta/!Arról nem is beszélve hogy folyton visít mindenért,ha az enyém valami játékhoz hozzáér az neki rögtön kell ,de ha az enyém akar valamit elvenni tőle akkor hiába kérjük szépen nem adja.Ha meg elvesszük visítás a vége.Az tény hogyha az én kicsim észreveszi hogy rossz passzban van ,és mindenért" vonyít" a másik ,akkor már csak azért is szemtelenkedik vele.De rá szólok ,és akkor abbahagyja.De sokszor van olyan is hogy az enyém csak mellé áll és már az is probléma,vagy csak meg akarja ölelni és puszilni erre a barátnőm lánya elkezd örjöngeni,a barátnőm meg jól leszidja az enyémet hogy hagyja már békén, nem látja hogy nem akarja.Meg hogy milyen utálatos az enyém hogy nem hagyja már békén!Ma megint volt egy szitunk és ismét megkaptam hogy az én gyerekem milyen rossz és szemtelen.Az tény hogy az enyém csak hallgatta, hogy már megint ő a szemtelen, aztán olyat csinált amit még soha, odafordult a barátnőmhöz és mutatta hogy kinyalhatja a fenekét./ezt valószínű a nagyobb tesóitól láthatta,szégyenlem de ez van!/Jól megszidtam érte de valahol örültem is mert szívem szerint én csúnyábbat mondtam volna!Meg hogy ők járnak bölcsibe/heti 1 alkalom/és ott nincs egy olyan gyerek sem aki az ő gyerekével így viselkedne.Én soha nem megyek hozzájuk ,1x voltam de akkor sem játszhatott a gyerekem semmivel mert mindenért örjöngött a barátnőm lánya.A kérdésem az lenne hogy Ti mit csinálnátok a helyemben.Hogyan kezelnétek ezt a helyzetet.Igazából el kell ezt viselnem a saját lakásomban mástól?Egyre jobban érik bennem a gondolat hogy megmondom neki hogy ha nem tetszik neki valami nem kell jönni.Szerintetek?Elnézést hogy ilyen hosszú lett de nem tudtam rövidebben megfogalmazni!
2010. jún. 28. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van.
2010. jún. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem értem, hogy ez miért kérdés... ha a saját lakásomban egy vendég így viselkedne/beszélne velem, úgy kihajítanám, mint macskát nagydolgot végezni.
2010. jún. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Minden anyukának a saját gyereke a legszebb, legokosabb, és a legaranyosabb, de hisz ezt te is tudod! Egy gyerek is tud helytelenül viselkedni, itt az a kérdés, hogy a szülő tud e hidegen, következetesen reagálni:) A felnőtt nem helyes viselkedése viszont már más tészta. Buta megjegyzéseket egy idegen lakásban már már súrolja -az én világomban- a mocskos élet határát. Tudom, kissé túlzásba esve fogalmaztam, de mindenki a saját portáján legyen követelőző.

Én úgy gondolom, hogy te egy végtelen türelmes ember lehetsz, aki konfliktusok elkerülésével próbál kompromisszumot kötni a szomszéd nővel és gyerekével. DE mindenek meg van a határa! Ha a szomszédnak annyira nem 'jó' a gyerkőcöd akkor lehet máshová menni játszani! Én a jövőben soha nem érnék rá, kerülném a vele való találkozást, s talán egy idő után eltűnne. Én nem szeretem a konfliktusokat, inkább nem keresem a társaságát olyan embernek aki számomra nem szimpatikus. Talán ez lesz a helyes megoldás!

:)

2010. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Maguktól mennek vagy hívod is őket?

Egyébként tényleg mond meg neki, hogy nem kívánt vendég, ha így viselkedik. Nem is értem, hogy mire fel, hordja így fent az orrát. Oké, hogy gyereket megvédi meg ilyenek, de ez elég nagy pofátlanság. Gyerkőcnek volt igaza, nyalja ki a seggét mind kettő. :DD

2010. jún. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

egyértelmű,hogy vagy megneveli a gyerekét,vagy ne menjen többet hozzátok.

mond meg neki!

2010. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszaitokat.Igazából eleinte olyan jó volt hogy jöttek és nem voltam egyedül ,na meg azt gondoltam majd a gyerekek is jól ellesznek.Mivel a többi gyerekem már nagy ,hozzájuk az ő korosztájuk jön és örültem hogy lesz játszótársa a kicsinek is.Abban én is hibás vagyok hogy nem nagyon tudunk bemenni a városba mert kocsink nincs és busszal körülményes lenne játszótérre járni.De itthon van hintája meg homokozója meg gyakorlatilag mindene ami egy játszótéren van.Csak hát a vele egykorú társaság hiányzik neki.Szeptemberben már én is vinni fogom heti 1 alkalommal bölcsibe.A "barátnőmet meg akkor finoman felvilágosítom.Mégegyszer köszönöm!
2010. jún. 28. 22:37
 7/9 A kérdező kommentje:
Alapjáraton tényleg egy nagyon nyugis ember vagyok és nem szeretek megbántani senkit.Csak ebben a szituban már én érzem kényelmetlenül magam a sajátomban.És az tény hogy az én kislányom nem tökéletes,de akkor is az enyém és imádom!És mostmár annyira bánt hogy mindig Őt szapulja,hogy azt hiszem betelt a pohár!Nem igazán tudtam megbeszélni ezt a dolgot senkivel és úgy érzem csak megerősítésre volt szükségem ,hogyha elküldöm helyesen teszem.Egyébként én soha nem hívom hogy jöjjenek,csak telefonál hogy jönnek.Én a gyerekeim miatt rendszeresen főzök,persze ők is itt esznek.Eleinte mindig hozott valami rágcsálnivalót ha jöttek ,mostanában már ez is elmaradt.Szóval tényleg betelt a pohár.
2010. jún. 28. 22:47
 8/9 acelsziv ***** válasza:

Már megbocsáss, de az orrod előtt folyik a gyereked tönkretétele. Mondd el a barátnődnek mit tapasztalsz a gyerekével és hogy nem tetszik ahogy ő a tiédhez viszonyul.

Majd dobd fel, hogy nem köteles idejönni hozzád,.

2013. ápr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom,mennyire aktuális-e még,de a helyedben megmondanám ennek a nőnek,hogy vigye máshova a gyerekét,ha ez nem tetszik,mert nem tűröd,hogy a tiedet szapulja ilyen mocskos módon.
2014. nov. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!