Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mit szólnátok...

Szülők! Ti mit szólnátok ahhoz, ha a gyereketek (aki már nagykorú! ) egy nap hazaállítana a barátnőjével, bemutatná nektek, s őszintén bevallaná, hogy a testéből él?

Figyelt kérdés

2019. jan. 8. 14:10
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Annyit azért elmondott a lány, amikor nálunk volt és bevallotta ezt az egészet, hogy a nehéz családi háttere miatt csinálja. Apja már nem él, anyja meg új életet kezdett egy új férfival és nem támogatták őt tizenéves korától.


Tudom, ez akkor sem mentség az ilyenre, de én nem a szülője vagyok, hogy neki mondjam meg, mit csináljon mit ne.

2019. jan. 8. 14:49
 12/30 anonim ***** válasza:
56%

Milyen a lány maga? Kedves, tisztelettudó veled? Milyen a fiaddal? Szereti, tiszteli, mellette áll a bajban?


Nem azt mondom, hogy fogjuk fel az egészet valami Dosztojevszkij-féle módon, és abban sem hiszek, hogy van az a nehéz anyagi helyzet, amiben nincs más döntés, csak ez.


Viszont azt gondolom, hogy néha jó emberek is hoznak rossz döntéseket, és néha elég későn jönnek erre rá. És itt most nem csak a fiadra, hanem a lányra is gondolok.


Ha alapvetően, mint barátnő, a fiadat boldoggá teszi, még akkor is, ha ez felfoghatatlan többségünk számára, akkor én igenis kedves lennék hozzá, mert nekem vele lenne dolgom, nem a rossz döntéseivel.



Viszont bevallom, hogy aggódnék a fiam miatt. Lázadóként egy darabig elhitetheti magával, hogy nem zavarja a lány munkája, de ahogy írtam, olyan férfi nincs, akit ez nem zavarna. És abból meg soha nem sül ki semmi jó, ha mást mutatok a világ felé, mint amit érzek. Én inkább ezen a részén aggódnék.

2019. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Kedves 12-es! Őszintén, vegyes érzéseket váltott ki belőlem a lány. Akármennyire is felfoghatatlan, amit csinál, tisztelettudó volt, kedves, a fiamnak pedig segít felkészülni a német nyelvvizsgájára, mivel a lány profi németből (azt hiszem felsőfokon beszéli). Sokszor mondja a fiam, mit tanult tőle, és látom, hogy ilyenkor boldog...


Igen, az emberi részével szerintem sincs baj. A nagyon rossz döntésével igen.


Ami a fiamat illeti, mióta megvan neki ez a barátnője, azóta kicsit zárkózottabb lett, és kevesebbet is van itthon, mert állítása szerint igyekeznek minél több hasznos, kellemes programot csinálni együtt (moziba járnak esténként, délutánonként 1-1 órát németül korrepetálja őt a lány, voltak étteremben is). Hát egyelőre úgy tűnik, szeretni szeretik egymást, az persze már más kérdés és nem teljesen kirtálytiszta, a fiamnak mi a véleménye a hölgyemény munkájáról...

2019. jan. 8. 15:07
 14/30 szántóvető ***** válasza:
0%
kezdésnek elvinném egy afféle bemutatkozó körre,ingyen persze.
2019. jan. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
54%

A lány profi németből, felsőfokon beszéli, és mégsem talált egyéb "elfoglaltságot", mint a k-áskodást? Ha egyetemre, továbbtanulásra nem is futja (még), akkor is lehet ezzel a tudással kezdeni valamit. Pl ha már a fiadat korrepetálja, és van a "tanításhoz" érzéke, más ismerőst/barátot/ismerős ismerősét is lehet korrepetálni pénzért. Magyarországon annyi dolgozó embert keresnek, nem hiszem, hogy valóban ez volt az egyetlen mentsvára. Nem elítélem a lányt, hanem csak szembesíteni szeretnélek azzal, hogy nincs semmi "ok", amiért valóban ilyen "munkát" kell vállalni. Vagyis persze van egy: ha élvezi (is). Azt meg gondolom a fiad sem díjazná.

Ha komolyabbra fordul a kapcsolatuk, és a lánynak nem áll szándékában kimászni ebből, akkor akár te is segítő kezet nyújthatsz. Akár pénzbeli támogatás, akár felajánlod, hogy neki is készítesz kaját, esetleg "nagyobb" szülinapi ajándék, aminek tényleg hasznát veszi. Azzal is lehet segíteni, ha segítesz neki új munkát találni. De szerintem amíg nem ő akar új utat kezdeni, csak finoman tapogatózz ezzel a "Esetleg nem szeretnél itt vagy itt dolgozni?" dologgal.

2019. jan. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
34%
Férfiként úgy gondolom, hogy ezerszer inkább egy testéből élő, mint egy "jajj, szex csak az Isten által megáldott házasságban, és a fogamzásgátlás bűn" szentfazék. Szóval engem igazándiból nem zavarna, a fiam döntése, nem az enyém.
2019. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
5%

15:40 Ezek a nők nem fognak alamizsnáért 12 órázni pl a kereskedelemben inkább okosan áruba bocsátják a testüket,csak megsúgom az egyetemista lányok 90% sajnos prostituált..

58N

2019. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
#17 Ez a hülyeséget... XD Ezt mégis hol olvastad ?
2019. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#17 Ne járasd le az egyetemista lányokat ilyen szöveggel, mert ez abszolút nem igaz! Nővéremnek két lánya van, mindkettő egyetemre jár és eszük ágában nem lenne ilyen formában pénzt keresni, mind a ketten előbb mentek el a Tescoba, McDonald's-ba diákmunkára, hogy legyen saját kis zsebpénzük! A baráti köreik pedig ugyanúgy diákmunkások különböző helyeken, ettől a pályától viszolyognak.


Nos, én nem idegenkedem az ötlettől, hogy segítő kezet nyújtsak ennek a lánynak, ha tényleg komolyra fordul ez a dolog köztük. Kérdés, hogy Ő mennyire fogadná el az én segítségem, de egy próbát persze megérhet. Hiába nekem nagyon nem tetszik a tény, amit csinál, ha a fiam szerelmes és nagyon jól érzi magát vele (mert így tűnik).

2019. jan. 8. 17:39
 20/30 A kérdező kommentje:
MAxmimum az hihető, hogy sokat buliznak az egyetemisták, de az, hogy prostituált a 90%-uk, na ez nagyon erős!
2019. jan. 8. 17:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!