Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a kedvesem 27...

Normális, hogy a kedvesem 27 évesen is inkább a szüleivel él, minthogy hitelt vegyen fel, és legyen saját lakása?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. A múltjáról annyit, hogy volt több hosszabb kapcsolata is. Volt egy vállalkozása, de miután az utolsó kapcsolata tönkrement, ez lelkileg annyira megviselte, hogy a vállalkozása tönkrement. (Asztalos, volt saját műhelye, gépei sb.)

A szüleivel lakik, de nem jó velük a kapcsolata. Jelenleg kb 1 M ft-ja van félrerakva. Mielőtt megismerkedtünk, szórta a pénzt, sőt az első pár hónapban, havi 40 ezret költött sörözésre, de ez mostanra lecsökkent. Azt mondta, vesz egy nagy kertet, amire már lehet építkezni, és majd arra épít magának egy házat.

Azon a környéken, ahol a legolcsóbbak az ilyen kertek (az erdő mellett), az messze van a várostól. Busz arra nem jár (csak kertek meg erdő van arra, az út nem is vezet sehová), gyalog meg kb 25 perces séta, mire eljutunk a lakóházakhoz. Ő ki akar költözni a nagy semmibe, nem akar panelben élni.

Mindenki emiatt hülyének nézi, mert hogy jól keres, vehetne fel hitelt, és lehetne saját lakása. Simán tudná a törlesztő részletet fizetni.

A bejelentett munkahelyén 200-250 E körül kap, plusz a maszek ami lehet csak 20-30 de lehet akár 100 E is.

Azt mondta, megtehetné hogy albérletbe megy, de felesleges. Egész nap dolgozik, utána meg nálunk van. Csak fürdeni jár haza.

Napi kb 1-1,5 órát van otthon. Egyszer reggel, egyszer meg este ugrik haza átöltözni plusz fürdeni.

Ő gondolkodik jól, hogy nem akar felvenni több milliós hitelt? Vagy tényleg az ő felfogása rossz?

Szerintetek?


2010. jún. 29. 16:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
71%
én abszolút megértem...igaza van. mi is itt lakunk még a szüleimnél, mert hitelre venni semmit sem akarunk...na meg albérletre is felesleges pénzkidobás lenne, ha már egyszer itt is elférünk. majd ha összegyűlik annyi, amiből sajátba költözhetünk..megyünk.
2010. jún. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

Mondtam neki, hogy ennyi erővel hozzánk is költözhetne.

Itt eszik mindig, akkor a fürdés meg a ruhái kimosása is belefér. Szerintem neki is mindegy, hogy az anyjáéknak fizet vagy nekünk. :)

De ez most lényegtelen.

2010. jún. 29. 16:50
 3/41 anonim ***** válasza:
71%

A jelenlegi gazdasági helyzetben úgy gondolom ő gondolkodik jól, hogy nem akar hitet felvenni. Sorra dőlnek be a lakáshitelek, ő meg még a nyakába is venne egyet...

A másik:

Ha neki jobban tetszik, az erdős, város zajától távoli kertes ház felépítése, szíve joga, ráadásul meg is tudom érteni.

2010. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
71%
Párom is jól keres, s esze ágában sincs felvenni hitelt. Rossz függeni, attól tartani, hogy a törlesztés duplájára nő. Bár ő nem él a szüleivel.
2010. jún. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Engem a kertes megoldásban az zavar, hogy nincs jogsim, így ha ő nincs otthon gyalog kéne közlekednem. :)

Én azért szeretem a központi fűtést, az internetet stb.

2010. jún. 29. 16:52
 6/41 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen normálisan gondolkodik.

Ami gyalog 25 perc,az biciklivel 10,autóval 5 perc(sincs)


Egyébként nem mindegy hova fizet addig,anyukája,az az anyukája,ott otthon van.

Nálatok szívességből lenne,idegenekhez kellene alkalmazkodnia..

2010. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

Az mindenképpen előny, ha nem kell hitelt felvennie, és a keresete is magas, így bele tud vágni az építkezésbe idővel, ha tényleg maga csinálja a szakembert nem igénylő munkákat. De ez a pusztasorra költözés butaság. Egyrészt azt a házat sosem fogja tudni rendes áron értékesíteni, ha esetleg el kell menni onnan, mert megváltoztak a munkakörülmények. Köztes megoldás kell, egy csendesebb városba kell költözni, ahonnan sokfelé lehet menni, és persze van normális közlekedés is. A pusztára a nyugdíjasok költöznek inkább.

Egy biztos: ha nálatok és a szüleinél lakik, akkor albérletre már nem megy el feleslegesen 40 ezer, és az számít. Az, hogy vannak álmai, mindenképpen értékelendő, csak éppen csiszolni kell rajta.

2010. jún. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
85%
En is megertem, amig nem muszaj hitel felvennie vkinek, inkabb ne tegye. Mondjuk ez igy tenyleg eleg kenyelmes, de mar megjarta egy parszor, nem csoda, hogy nem vag bele csak ugy mindenbe...
2010. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy gyűjt pénzt és úgy akar házat venni vagy csak halogatja az egészet és lusta ahhoz hogy belekezdjen.

Megértem amúgy hogy hitelt nem akar felvenni mert magasak a kamatok és a futamidő is sok a lakáshitelnél.

Általában 20 évig szokták fizetni a lakáshitelt ami sok idő, és addig bármikor előfordulhat hogy munkanélküli lesz.

2010. jún. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Már 1 éve minden éjjel itt alszik. Jobban szeret itt lenni, mint otthon. Szerintem könnyen alkalmazkodna.

A szüleimnek nincs sok elvárása. Hétvégenként főz nekünk, amiben tud segít.

2010. jún. 29. 16:55
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!