Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy a kedvesem 27...

Normális, hogy a kedvesem 27 évesen is inkább a szüleivel él, minthogy hitelt vegyen fel, és legyen saját lakása?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. A múltjáról annyit, hogy volt több hosszabb kapcsolata is. Volt egy vállalkozása, de miután az utolsó kapcsolata tönkrement, ez lelkileg annyira megviselte, hogy a vállalkozása tönkrement. (Asztalos, volt saját műhelye, gépei sb.)

A szüleivel lakik, de nem jó velük a kapcsolata. Jelenleg kb 1 M ft-ja van félrerakva. Mielőtt megismerkedtünk, szórta a pénzt, sőt az első pár hónapban, havi 40 ezret költött sörözésre, de ez mostanra lecsökkent. Azt mondta, vesz egy nagy kertet, amire már lehet építkezni, és majd arra épít magának egy házat.

Azon a környéken, ahol a legolcsóbbak az ilyen kertek (az erdő mellett), az messze van a várostól. Busz arra nem jár (csak kertek meg erdő van arra, az út nem is vezet sehová), gyalog meg kb 25 perces séta, mire eljutunk a lakóházakhoz. Ő ki akar költözni a nagy semmibe, nem akar panelben élni.

Mindenki emiatt hülyének nézi, mert hogy jól keres, vehetne fel hitelt, és lehetne saját lakása. Simán tudná a törlesztő részletet fizetni.

A bejelentett munkahelyén 200-250 E körül kap, plusz a maszek ami lehet csak 20-30 de lehet akár 100 E is.

Azt mondta, megtehetné hogy albérletbe megy, de felesleges. Egész nap dolgozik, utána meg nálunk van. Csak fürdeni jár haza.

Napi kb 1-1,5 órát van otthon. Egyszer reggel, egyszer meg este ugrik haza átöltözni plusz fürdeni.

Ő gondolkodik jól, hogy nem akar felvenni több milliós hitelt? Vagy tényleg az ő felfogása rossz?

Szerintetek?


2010. jún. 29. 16:44
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
37%
NEM, nem normális, de az sem, hogy erről vadidegeneket kérdezel meg, és nem a pároddal beszéled meg!
2010. jún. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

Ő gondolkodik jól, hogy nem akar felvenni hitelt, azért én sem vagyok hitelpárti mert sokkal többet kell visszafizetni. Viszont én már olyan 18 évesen már külön éltem, tehát én nem bírtam volna ki ha még 27 évesen is a szüleim nyakán kellett volna élnem. De ezt persze ő tudja. Ha meg falusi életet szeretne élni, ő tudja csak tudjál Te is hozzá alkalmazkodni. Biztos lehet csendes környéken, kis házikóba jól meglenni. Nekem nem jönne be mert paneles vagyok és jobban kedvelem ha minden a közelembe van, bolt, város...stb.


23/L

2010. jún. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

ma 17:09

Mit kérdezzek meg tőle? Arra voltam kíváncsi, hogy ő gondolkodik helyesen, vagy az aki ilyen szituban hitelt vett volna fel.

2010. jún. 29. 17:17
 24/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam a válaszokat,- csak néhány kommentet-de én lehet kemény leszek.

Majdnem hogy az jön le , hogy ennek a srácnak ilyen kellemetes élete van melletted: átjár hozzátok, ez nem kerül neki semmibe persze, kimosatja a ruháit, haza aludni megy.

Költői kérdés csupán, nem várok rá választ,ha nem a "dolgom" de haza , a szüleinek fizet valamit??


Nekem az jön le, hogy TE kérdező reménykedsz, nagyon szerelmes vagy, ő meg húz téged.

1 év nem sok idő, de az ember idővel össze akar költözni a kedvesével, ha van rá lehetősége.

Na mindegy, ne nekem legyen igazam.....

A mai világban gáz a hitel, de 1milliió indulóval +ilyen fizetéssel....

2010. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Igen fizet a szüleinek, mint írtam is. Összeget nem írok, mert minden hónapban változik. 20-25 között mozog, de volt hogy 30 E-t adott.
2010. jún. 29. 17:19
 26/41 A kérdező kommentje:
Nálunk alszik. Otthon csak fürdik. És a ruháit is otthon mosatja ki.
2010. jún. 29. 17:20
 27/41 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy jól keres, de a törlesztőrészletek igencsak változékonyak. Igaza van, hogy nem akar hitelt felvenni.

Sörözésre költeni meg havi 40 ezret hülyeség volt. Én erdő mellé nem költöznék, ha betörnek oda, vagy baleset történik, senki se látja, hallja.

Panelban meg átmenetileg lakni nem olyan borzasztó dolog. Néhány évig, amíg összeszedi az építkezésre valót, lakhatna ott.

2010. jún. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:
Na igen, több negatívja is van az erdő melletti tervének.
2010. jún. 29. 17:23
 29/41 anonim ***** válasza:
81%
És te nem gondolkodtál el még azon, hogy megszerezd a jogsit? Vagy nem ez az egyetlen akadály?
2010. jún. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:
Több dolog miatt sem lehet rendes jogsim, de ez nem a kérdéshez tartozik. (Nem csak az anyagiak miatt)
2010. jún. 29. 17:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!