Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik másra bízzák az idős szüleiket, hogy anyagilag átlagos színvonalon éljenek és tudják taníttatni a gyermekeiket?

Figyelt kérdés

A konkrét példa: aprócska falu Borsodban a világ végén, ténylegesen nulla munkalehetőség.

A jelen: Idős özvegy szülő, még nem magatehetetlen, de 80 elmúlt. Feleség vele marad, férj az ország másik végében (évek óta) a cég által bérelt lakásban 3 másik férfival, gimnazista és egyetemista gyerekek Pesten, Miskolcon kollégiumban. Négyen négyfelé. Férj havonta egyszer tud hazamenni 1 hétvégére.

Ez csak így működhet továbbra is

Vagy:

Albérletet kivenni Pesten, ott ahol egész biztosan mindkét felnőtt munkát találna, gyerekek vissza a családi fészekbe, idős szülő otthon másra bízva, havonta kétszer egész biztosan látogatva. Rokonok is élnek a faluban, nem lenne teljesen magára hagyva, de főzni-mosni-takarítani kell már rá. (Költözésről hallani sem akar, igaz a 2. lehetőség még említve sem volt neki, de talán sejti, hogy ez is felmerült a "fiatalokban" (negyvenesek), akiket lassan felőröl ez az élhetetlen állapot.)

Melyik az emberibb megoldás?


2018. máj. 15. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Egyértelműen a második.

Ez így nem család. És lehet keményen hangzik, de az embernek a házastársa az elsődleges családja felnőttként, nem a szülei.

Az én nagymamám is elmúlt 80, anyámék tőle 60km-re laknak, gyakran látogatják, olyankor nagytakarítanak, kertészkednek, bevásárolnak neki.

2018. máj. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Amelyik az adott családban élhetőbb megoldás. Ha jól értem, az elsőt már kipróbáltátok, és egyre kevésbé elviselhető. Szerintem akkor érdemes lenne kipróbálni a másodikat. Nagyon nehéz döntések ezek, de nem mások véleménye számít, hanem hogy mi jobb a ti családotoknak.
2018. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Kettes, természetesen.


A családom felnött koromben a férjem, gyerekeim, és az Ö boldogságuk az elsődleges szempont.

2018. máj. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Ez az a helyzet, ahol mindenkinek nincs tökéletes megoldás. Én a kettő közül inkább lennék "önzőbb", és a 2. verziót választanám. Anyuka majdcsak megbékél azzal a helyzettel, hogy nincs mindig a közvetlen családból társasága, a család viszont nem cincálódik teljesen szét.
2018. máj. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Jujj még mindig így éltek? A férjed távol, te meg az apósoddal? Hogy bírod? Nem tért jobb belátásra a párod?
2018. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igen, 5-ös válaszoló. Csak most feltettem a kérdést a puszta tényekkel, lelkizés meg nyafogás nélkül, azt sem részleteztem, kinek a szülőjéről van szó, ne befolyásolja a válaszadókat. Pszt! Érik amúgy a megoldás, csak félek, hogy megkapjuk, hogy "milyen emberek vagyunk!"
2018. máj. 16. 14:41
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

"csak félek, hogy megkapjuk, hogy "milyen emberek vagyunk!""


És akkor mi van, ha megkapjátok? Úgy csináljátok, ahogy a saját lelkiismeretetek tisztább, másokkal meg ne foglalkozzatok, felnőtt ember létetekre.

2018. máj. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Bocsánat, hogy így kirészleteztem. Csak pont emlékszek a kérdésedre.

Úgy gondolom, hogy már eleget türtél. Nem a te dolgod amúgy sem őt ellátni. Nem a te szülőd. Fizessetek be neki ebédre, azt ki is viszik neki. A többit meg oldja meg,ha nem képes rugalmas lenni. Azzal meg ne törődj, hogy mit mondanak mások. Minden csoda 3 napig tart.

2018. máj. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én kitanulnék valamit, amit távmunkában is lehet csinálni, mert jelenleg is abban dolgozom, és emellé beférne az idős családtag ápolása. De ha ez nem tetszik nektek, akkor legjobb az lenne, hogy a falubeliek közül fizetni valakit, aki hetente egyszer kitakarít meg kimos az idős embernél, kajaszállításra meg előfizettek. Nagyapám szintén falun élt, nálunk az volt, hogy hétközben elő volt neki fizetve kajára, hétvégén felváltva ment a két gyereke kajával meg rendet csinálni. Ha tud rokonokat látogatni az idős családtagod, akkor a szociális igényei is meg vannak oldva, azzal meg, hogy valaki takarítson és mosson nála, még anyagilag is jól jár egy falubeli (én vállalnék ilyen melót, ha a világ végén laknék).
2018. máj. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Álszent a társadalom, könnyű más frkával verni a csalánt..
2018. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!