Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves koráig támogatnád a...

Hány éves koráig támogatnád a gyereked anyagilag?

Figyelt kérdés
Ti hány éves koráig támogatnátok vagy ha már van gyerkőc, hány éves koráig fogjátok támogatni őt anyagilag? Szerintetek melyik az az életkor, amikor már önállósulnia kell egy fiatal felnőttnek?

2019. jan. 22. 18:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%
Az 5 ös válaszoló elis hiszi amit itt összehordott?
2019. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Fiaim vannak, 6 és 10 évesek.


Mindent megteszek azért hogy egy minőségi (nem összetévesztendő az elkényeztetettel) életet tudjak biztosítani neki. Mint minden szülőnek, nekem is célom, hogy a gyerekeimnek jobb, könnyebb, élhetőbb élete legyen mint nekem.


Nyilván függ attól is hogy miért támogassam. Ha arról lenne szó hogy nem tudja fizetni a gyerektartást de már a 3. Elvonórót hagyja befejezetlenül, erősen megfontolandó


De ha nem megyünk szélsőségekbe: addig, ameddig szükségük van rá, én pedig képes vagyok támogatni őket

2019. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%
Ameddig szüksége van rá! De ez nem összekeverendő a kihasználással. Ha normális életet él mindig támogatni fogom. Remélem ő is segit majd ha szükségem lesz rá.( pl 80 évesen elvisz dokihoz ) :)
2019. jan. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
86%
Ameddig élek.
2019. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%
Még a halálom után is, mert akkor örökölnek mindent tőlem.
2019. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
67%
67 es nagyon sok szülő a legalját veszi meg a gyereknek ételből higéniás cuccbol,aztán felnőttként is odaszur ha már minősgit venne magának a felnőtt hálátlan..
2019. jan. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%

Én nem korban gondolkozom.


Szerintem addig tàmogatnám, ameddig nem okoz olyan többletköltségeket, amik hazavàgjàk a csalàdi kasszàt gyorsan és/vagy értelmetlenül. Pl. a legújabb iphone-t èn nem vennèm meg neki csak úgy, sem egy kutyát (“Sajàt” kutyára gondolok, nem egy családi kutyusra, akit mindneki akar), ahogyan a gyorshajtási vagy bliccelési bírsàgokat sem fizetném ki egy 16-18 évesnek, de egy egyetemista àllandó tivornyàit se finanszíroznàm, meg az albérletèt se ha csak ő akart költözni, nem muszâjból ment.

Persze azért max egy 21-24 éves koráig lennék hajlandó kifejezetten pènzelni, amíg nincs saját, àllandó munkahelye, ami nem diàkmunka. Azt követően azért ha mèg mindig nàlam lakna, bár lakbért nem kérnék, de a sajàt “úri huncutsàgait” (pl olyan ètelek és hozzàvalók, amiket èn nem vásárolok rendszeresen; új bútorok magànak, stb) magának kellene àllnia.


Szóval kb úgy tudnàm összefoglalni, hogy ameddig tudom, hogy “jó befektetés” (tehàt sport, nyelvóra, élmény,stb) addig én támogatnàm. De ha a sajàt felelőtlensége/nemtörődömsége nyomàn lenne valami (mint màr említettem akàr egy bírság) azt magának kellene finanszírozni. Ha meg àtverne, hogy mire kell a pénz,...

A másik eset, amikor nem tàmogatnàm, az a pènzzel való indokolatlan felvàgás és a nagy “én önàlló” vagyok korszak.

2019. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs olyan, hogy "eltartalak", hanme kölcsönösen segítjük egymást. Engem viszonylag sokáig támogattak a szüleim, az egyetem alatt sem kellett diákmunkát vállalnom. Egyetem után sokféle helyen dolgoztam, ha épp jól kerestem, akkor én támogattam őket pénzzel, ha meg nem annyira, akkor ők fizettek nekem pár dolgot. Szerintem ez egy nagyon jó családi minta, már anyukám is így csinálta a saját szüleivel.
2019. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig csak tudom. Nálunk ez a családi hagyomany. Nyilvan nekem is jobb, ha a gyerekemnek könnyebb. A nagyszüleim meg az 50 éves szüleimet is segítettek hazépites miatt.

Biztosan tudom hogy ők is segiteni fognak nekem es csak legvegso esetben adnak be otthonba. :-)

2019. jan. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk ha le lennék majd pukkanva öregen, inkább beköltőznék otthonba. Sokkal biztonságosabb, kevesebb a vesződés, segítenek.
2019. jan. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!