Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom hogyan tovább, mit...

Nem tudom hogyan tovább, mit csináljak?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok. Most fogok érettségizni. De valahogy mára egyáltalán nem érdekel. Utálom az egész szakot amin vagyok, úgy érzem az osztálytársaimmal együtt, hogy minket nem készítettek fel sem az érettségire, sem az életre. Mindig küzdöttem, hogy jó jegyeim legyenek. Szinte már megfelelési kényszerem lett, a tovább tanulás gondolata is azzá volt. Mindig is menni akartam, de mára ez szertefoszlott gondolat. Mindig egy erős négyes tanuló voltam. De mostanában már nem érdekel semmi. Mindig csak a tanulás és a jövőm gondolata volt a fejemben. 18 évesen nem élveztem eddig semmit. Mint ha nem az álmaimnak éltem volna. De viszont nem tudom mi is az álmom igazán. Elegem lett abból, hogy mindenkinek megfeleljek, nyalizzak és elegem lett, hogy mindig csak a tanuláson járt az eszem. Ez azért bánt mert egyáltalán nem szeretem a programozást. Sőt, de muszáj volt végigvinnem. Van más dolog ami érdekel, de engem mára csak a pénz motivál. Így azokat a "szakokat" kilőttem. Azért mert nem egy gazdag családból számazom. Szeretnék már végre kicsit több mindent megengedni magamnak, de ezt csak tanulással lehetséges. Tudom azt, ha most elmegy az eszem akkor később bánni fogom. De ha most azzal foglalkozok amit utálok akkor meg az életet fogom magam ellen fordítani. Szeretnék már boldog lenni és végre nyugodt. Nem állandóan stresszelni, MINDEN nap MINDEN percében. Annyira összevagyok zavarodva, hogy már nem érdekel az egész. De ezzel lehetőséget is dobok el magamtól. Kutya legyek ha ezt valaki megérti. Annyira komplexnek érzem az egészet. Ellentmondásból ellentmondásba mennék. Mindkét álláspontomra tudok érveket hozni, de nem tudok dönteni.

2019. febr. 2. 20:57
 1/7 anonim válasza:
Sajnálom hogy így érzed magad. Ami segíthet ha valahogyan találsz motívációt, ami hát nem a legkönnyebb. Figyelj, 18 éves vagy még mindig előtted az élet. Lehetne az is a motivációd hogy érettségi után szabad leszel.(már amennyire) Ha ezt leküzdöd utána keresheted ami igazán éltet. Sok sikert hozzá!
2019. febr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Apa azt mondta, hogy ha nem megyek sehova sem továbbtanulni, akkor elküld dolgozni. Meg is értem őt. Csak akkor gyárban kéne dolgoznom, úgy hogy szinte nincs szakmám. Programozás nem igazán megy, így hiába lesz belőle érettségim. Sokat nem érek majd vele. Olyan elvet vallok, hogy ne pocsékoljam el az időm, mert az kiesett pénz lesz. Amit csinálok abban a legjobb legyek és egyre többet akarok elérni benne. Ezt vallom. De nem tudom mi az. Nem akarok felesleges köröket futni az életben. Tudatos, magabiztos akarok lenni. Jelen állás szerint pont ez nem vagyok.
2019. febr. 2. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy milyen szeretnél lenni, az már nagyon jó pont.

Már csak azt kell megkeresni, ami igazán érdekel, amit szeretsz csinálni. Tanuld azt, ha tudod, legyél profi benne és a többi jön majd magától.

A leírásod alapján már most is határozott véleményed van, csak még nem vagy elég erős. Szerintem jó úton haladsz, jó lenne a szüleiddel megbeszélni, hogy mik az elképzeléseid. A programozás sem való mindenkinek, akármilyen népszerű is.

Ne aggódj, időben vagy. Mindenesetre mindenképpen érettségizz le, aztán indulj el a magad választotta úton.

(Én pl. elmúltam harminc, mire megtaláltam, hogy mi is az, ami igazán érdekel. 15 évig munka mellett csináltam, hobbi volt, de hamarosan ezzel akarok csak foglalkozni.)

Úgyhogy... Nem vagy elveszett!

Hajrá!

2019. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyonszépen köszönöm! Elvekhez tartom magam mindenképp. Már csak tudnom kell mihez csatolni ezeket az elveket.
2019. febr. 2. 21:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, az a dilemmád, hogy mit válassz: amit szeretsz de kevesebbet keresnél vele vagy azt, amit nem szeretsz, de lenne sok pénzed. Ha így van, akkor nincs köztes megoldás? Amit szeretsz is de nem is kellene nagyon nélkülözni vele?
2019. febr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezen áll az egész dolog, csak sajnos még nem tudom mi lenne a legjobb megoldás. Vagy, hogy egyáltalán mi lenne az a közös pont.
2019. febr. 2. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzel így mert amit most csinálsz az nem tetszik – de fogalmad sincsen mi mást csinálnál és milyen lenne ha azt a „mást” csinálnád.

Menj el te magad dolgozni már most!

Vállalj hétvégi műszakot a mekiben vagy árufeltöltőként valamelyik boltban! Aztán valami mást, nyáron menj el dolgozni pár hetet asztalos mellé segédnek vagy egy építkezésre. Próbáld ki milyen dolgozni, pénzt keresni! Ettől még nyugodtan leérettségizhetsz, felvételizhetsz és beiratkozhatsz egyetemre is. A programozást ne tekintsd szakmádnak, csak egy olyan tudásnak, amire ma már minden fiatal jó ha szert tesz. Mint a jogosítvány vagy a nyelvvizsga. Vezetni sem fog mindenki amint nagykorú lesz meg tolmácsolni sem, mégis ma már része a fiatalok életének az autó vezetés és a nyelvtanulás. Attól, hogy ebből fogsz érettségizni még egyáltalán nem kell ezzel foglalkoznod utána. Csak ne hagyd veszni és csináld végig! Ne görcsölj az érettségin, ne stresszelj ezen állandóan. Az, ha elmész dolgozni még sem nem rossz, sem nem végleges. Ha leérettségizel és egy évig csak kipróbálsz különböző szakmákat, munkahelyeket, attól még mehetsz egyetemre a következő szeptemberben. Csak lehet, hogy akkor már tudni fogod hogy mi az amit akarsz majd csinálni és mit nem.

De ha most vállalsz valami hétvégi melót, akkor lehet, hogy rájössz, a tanulás mégiscsak a legjobb és legkönnyebb. Hogy addig vagy szabad amíg iskolába jársz, hogy akkor lesz valódi választási lehetőséged, ha van végzettséged, van diplomád.

Én sem a szakmámban dolgozom ma már és eleve is csak hasonlót csináltam, nem pont azt amit tanultam. És? Szeretem amit csinálok ezért most tanulok, hogy papírom is legyen hozzá. De csak úgy juthattam el ide, ahhoz a munkához amit szeretek, hogy előtte leérettségiztem, letettem a szakmámból is a vizsgámat amit tanultam. Egy percig sem volt felesleges. Ha viszont akkor feladom és nem fejezem be a vizsgáimat, akkor most sem csinálhatnám azt, ami számomra jó munka.

2019. febr. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!