Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alább leirt dolgot, hogy...

Az alább leirt dolgot, hogy kezelnétek?

Figyelt kérdés

Teljesen kivagyok.

A történet egyik fele az, hogy nem élünk jó anyagi körülmények között. Az 1 eves gyerekem mellől is kénytelen voltam elmenni dolgozni, de kiszurtak a szemem kevés pénzel. Az elettarsamnak most van munkája, de ő sokaig nem dolgozott. Én tartottam a hatam a szulei elott. Anyósomek nagyon sokat segitenek, albérletben lakunk amit ők fizetnek. Ezt nagyon szégyellem, és anyósom a másik menyenek ezt meséli. Kértem már, hogy ne tegye mert én ezt nem kötöm az ő orrara.

A másik, hogy a gyerekunket anyosomek nagyon szeretik, o a mindenuk. Es most a masik menye is terhes. Teljesen össze törtem. Tudom amugy is hogy őt jobban szereti, és félek hogy ihy kevesebb figyelem jut majd az en gyerekemre. Már most is ha naluk gyulunk ossze akkor erről megy a temazgatas, hogy a baba igy, hogy a baba úgy. Hogy külön orvoshoz megy meg ilyenek.

Nem akarok egy irigy nőnek tűnni, de kikeszulok mar. Segitsetek


2019. febr. 7. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát mondjuk álljatok a saját lábatokra.
2019. febr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ebből az a tanulság, hogy ha boldog akarsz lenni, akkor először TANULJ, szerezz egy hasznos SZAKMÁT, találj egy stabil MUNKAHELYET, legyen MEGTAKARÍTÁSOD, alapozd meg az életed, és UTÁNA szülj gyereket.

Ha a semmire szülsz, és a párod is semmirekellő, akkor bizony nyomorogni fogtok, a gyereketek is nyomorogni fog, a rokonok pedig rajtatok fognak csámcsogni. Ez ilyen.

Azt elég szomorúnak tartom, hogy ahelyett, hogy örülnél a másik örömének, inkább irigykedsz és azon aggódsz, hogy rád kevesebbet fognak ezentúl figyelni. Illetve a gyerekedre.

Nyilván mivel ő most terhes, ezért neki minden újdonság, ezért beszélgetnek róla. Mert most aktuális. A te gyereked meg nem az. Fogadd el.

Nem tudunk rajtad segíteni, csak te tudsz magadon. Ideje lenne felnőni agyilag, mert ilyen viselkedéssel meg fogod keseríteni a gyermeked életét. Rajta fog csattanni minden sz**, amit te most megkeversz.

Irigykedés helyett inkább próbálj meg kedves lenni a rokonaiddal és együtt örülni velük.

És valahogy próbáld meg feldolgozni, hogy nem körülötted meg a gyereked körül forog a világ.

2019. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
90%

Az nem szégyellnivaló, hogy nektek rosszabbak a körülményeitek, az a lényeg, hogy tegyetek érte a saját erőtökhöz mérten, hogy idővel jobbá váljanak. Az élettársad nevében pedig egyébként sem a te dolgod szégyellni magad, hanem társként próbálj segíteni abban, hogy ő is sikeresebb lehessen.


Az irigységgel saját magadat mérgezed, nem szabad elmerülni benne, és másokhoz hasonlítani magad. Saját magadtokhoz képest igyekezzetek fejlődni amiben szükséges. Az anyósodéknak még így is hálával tartoztok, ha segítenek, és az pedig teljesen természetes, hogy a másik unokájukra is szánni fognak a figyelmükből. Ha van bennük belátás, akkor még így is titeket fognak jobban és többmindennel segíteni, amíg ti szorultok rá jobban. A helyedben igyekeznék jó viszonyban maradni velük, és akár a másik családdal is. A gyerekedet nem fogják ezután se kevésbé szeretni mint eddig, és ez fontos dolog, ami nem minden szülőnek adatik meg (mert például már nem élnek a saját vagy a párja szülei, vagy rossz a viszony velük, vagy nem tudnak segíteni a saját helyzetük miatt).

2019. febr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha két fizetésből nem tudtok megélni, ott tényleg baj van és nem a körülményekkel. Miért vállaltatok gyereket ha nincs miből felnevelni? Igen tudom egy undorító szar vagyok, mert megjegyzem a felelőtlen embereknek hogy felelőtlenek. Bocs.
2019. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Azt gondolom, hogy életképtelen vagy a férjeddel együtt. Most akkor azon aggódsz, hogy nem lesztek annyira támogatva, ha megérkezett a második unoka? Már igy is túl sokat kaptatok, tessék talpra állni!!!!
2019. febr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Még most sem azon jár az agyatok, hogy a saját lábatokra álljatok. Azt lesitek, ki mit mond, hall, tesz, és mástól várjátok a megváltást. Milyen példa ez egy gyereknek. Engem sem vet fel a pénz, 3 műszakban dolgozom, de egyedül oldom meg azt, amit ti ketten sem tudtok. Ugyanúgy albérlet.... Nézzetek magatokba.
2019. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hagyod hogy anyosod fizesse az alberletet es meg fel vagy haborodva ha valakinek elmondja? Miert titok? Ha nincs ertelmes szakmatok vagy xar helyen dolgoztok keves penzert az miert a mas hibaja? Vallaljatok fel hogy o fizeti es legyetek halasak. Nelkule az utcan elnetek mert se magatokat se az alberletet es plane az egy eves gyermeket nem tudnatok eltartani. A helyedben meghuznam magam es orulnek hogy ilyen anyosom van mert hidd el nagyon ritka az ilyen.


Es a masik, semmi kozod ahhoz hogy a masik menyenek babaja lesz,ez egy jo dolog es orom hir meg szep hogy orul anyosod hogy ujra kisbabazhat. Te onzo vagy es felted a sajat irhad, felsz hogy nem fog tamogatni vagy kevesebb penzt fog adni. Amugy ez minden csaladban megszokott hogy tobb unoka van es altalaban a nagymamak nem kiveteleznek, gaz ha mar most elkonyveled hogy anyosod nem fof annyit figyelni a tiedre. Ne kozositsd mar ki a sajat gyerekedet hogy masnak ne is legyen mert neked nem tetszik. Most nem ti lesztek az elsok es? Ti valasztottatok ezt az utat. Mire vartal? Anyos szidalmazasra vagy mire?

2019. febr. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Nem kellett volna a semmire gyereket vallalni
2019. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az élettársad anyja NEM az anyósod, örülj, hogy ennyire támogatott eddig is! Azt írod, kérdező, hogy nem akarsz irigy nőnek tűnni. Akkor tegyél róla!
2019. febr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Es most a masik menye is terhes. Teljesen össze törtem."


Talán inkább próbálj örülni velük együtt. Normális sógornő ezt tenné.

2019. febr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!