Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok a sz*rkavaró...

Tényleg én vagyok a sz*rkavaró amiért őszintén beszélgettem a volt férjem élettársával? Nem akartam bekavarni a kapcsolatukba.

Figyelt kérdés

A volt férjemmel nem nagyon tartjuk a kapcsolatot. Gyerektartást fizet, néha beugrik a gyerekekhez, de ennyi. Az élettársával viszont most néhány hónapig egy munkahelyen dolgozunk és ebédszünetben összefutottunk a konyhában. Kedves nőnek tűnt és amikor felajánlotta, hogy beülhetnénk valahova beszélgetni én belementem. Látásból eddig is ismertük egymást, de addig köszönésen kívül nem nagyon beszélgettünk egymással. A beszélgetésen szóba kerültek a gyerekek is, nekem 3 van (2 a volt férjemtől), ők meg most várják a másodikat. Ezzel meg eljutottunk odáig, hogy valamit furcsának talál a fiuk fejlődésében és a védőnő a korai fejlesztőhöz irányította őket. Én erre kiböktem, hogy ez nem olyan meglepő, hiszen a mi gyerekeinkkel is van kisebb-nagyobb probléma. Kicsit még beszélgettünk, adtam neki néhány tanácsot meg telefonszámot szakemberekhez és teljesen nyugodt hangnemben elköszöntünk egymástól. Néhány nappal később a volt férjem beállított és elküldött melegebb éghajlatra, hogy mi ütött belém, miért akarom tönkretenni a kapcsolatát, miért nem tudom befogni a számat stb, persze nem ilyen szép szavakkal fogalmazott. Kiderült, hogy a beszélgetésünk napján a barátnője jól beolvasott neki, hogy egy hazug, megbízhatatlan alak és 2 nappal később hazacuccolt a fiukkal együtt a szüleihez.


Én nem akartam így bekavarni nekik, de nem tudtam, hogy titok, hogy mi van a fiainkkal. Csak az igazat mondtam el és rá nézve semmi becsmérlőt nem mondtam. Volt anyósom azóta hívogat, hogy milyen sz*r alak vagyok, soha nem szeretett stb.


Mégis, mit kellene most csinálnom?


2019. febr. 8. 19:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az exed eltitkolt az új párja előtt egy nagy valószínűséggel tőle eredő genetikai rendellenességet és így csinált neki 2 gyereket. Én lehet ki is beleztem volna.
2019. febr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%

Már bocs de, ez 1000% hogy a férjed családjából jön. És egyáltalán nem igaz, hogy "nem vészes". Amiket leírtál halmozottan sérült gyereknek számít, sose lesz "normális", önálló életük.

Kérlek ne is ringasd ebbe magad, mert később rosszabb lesz a felismerés.

Édesanyám gyógypedagogus, ilyen speciális igényű gyerekekre tette fel az életét. Ebbe is ment tönre.

2019. febr. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
94%
Te jó isten...
2019. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
98%
Nekem eleg lenne bizonyiteknak alapbol az hogy a ti 2 gyereketekkel es az o masik gyerekevel baj van, egyertelmu hogy az exed miatt. Szarok a genjei vagy beteg es eltitkolta, ki tudja. Az irto gaz hogy a nojetol eltitkolta es te jol tetted hogy probaltal segiteni es ajanlottal orvost el mivel tudja hogy problemak vannak a gyernekeiddel legalabb kerhet tanacsot. Nem tettel rosszat. Az ex anyosodat meg ugy leorditanam ahogy illik, fingja sincs mi tortent es miert de belepofazik, nyugodtan mond meg neki hogy te is utalod es takarodjon az eletedbol mert azt sem tudja mi tortent, vagy tilsd le a szamat. Nyugi majd megoldodik a helyzet de nem te vagy a hibas
2019. febr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
3%

Azert az elgondolkodtato, hogy miert nem szoltal neki akkor, amikor az elso gyerekukrol tudomast szereztel, hogy helo te csajszi majd figyelj a kozos gyerekre, mert nekem csak ketto problemas jott ossze az apjukkal.

Szerintem ez ugy korrekt lett volna es akkor hamarabb figyl ra, esetleg hamarabb eszrevesz fejlodesi lemaradast, hamarabb jut el fejlesztohoz es hat ha van esze nem vallal masodikat, amig nem egyertelmu, hogy ez genetikai e es mlyen %-ban oroklodik.

Mert irod, hogy most varja a masodikat. Ilyenkor razuditani, hogy ja a ti gyerekeitek mindketto...es ezekrol atlag nő nem is hall (ha szerencseje van), elegge ugy tunik hogy vagy szandekos volt reszedrol vagy nulla empatiad van.

Ha ezek utan ugy ment haza a csaj, hogy szinte latta maga elott az altalad (orvos vagy?) elorevetitett diagnozisokat a sajat gyerekere, es pocakban egy masik baba, akkor valoszinuleg nekiesett a volt ferjednek es banataban hazakoltozott. A volt ferjed meg joggal őrjöng.

Nekem a testverem 3 evesen nem beszelt egy szot se. Anyam 6 eves koraig nem szolalt meg. Egy baratnom kislanya 4 eves koraig nehany szot mondott csak. Egyiknek sincs semmilyen betegsege, azota teljesen jol beszelnek, semmifele psziches, genetikai vagy mas betegseget, problemat nem lehetett kimutatni. Lehet y kromoszomahoz kototten oroklodnek dolgok vagy epp a ferjed visz tovabb nem szerencses geneket, de nem indegy milyenek az anyai genek es az se, hogy milyen nemuek a gyerekek. Lehet szerinted pont olyan mint a tieid, de nem lehet pont olyan, hiszen nem te vagy az anyjuk. Szerencsetlen csajra rahozhattad a szivbajt egyelore még alaptalanul.

Ettol fuggetlenul jo ha kiderult es szamara egyertelmu lett, hogy a sajat gyerekukre jobban oda kell figyelni es a "furasag" lehet komolyabb furasag mint masoknal.

Es azt is gondolom, ha egybol elkoltozott, akkor vagy eleve nem annyira jo mar a kapcsolatuk es ez csak egy utolso csepp vagy jo urugy volt vagy most a varandossag miatt hisztis. Mert hat az is erdekes, hogy "hirtelen" o kezdett kozeledni hozzad ugy ha jol szamolom kb. minimum 4 ev utan (9 honap varandossag es 3 eves a gyerek).

A kerdesedre a valasz hat kicsit azert valld be magadnak "kavartal", mert ha jot akarsz akkor csak ovatosan annyit mkndasz a fura emlitesre, hogy dragam van ismerosom megadom az elerhetoseget, meg nincs veszteni valod ha hallgatsz a vedonodre mert jobb felni mint megijedni...(es max utalni ra, hogy az exeddel s erdemes lenne alaposabban atbeszelnie ezt a temat). Es utana psssz.

2019. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
94%

Neked mit kellene csinálnod???? Semmit. Nem kavartál be, nem terjesztettél hazugságokat róluk. Mit kellett volna tenned? Amikor leírta a csaj, hogy mi baj a gyerekével, akkor hallgatnod kellett volna arról, hogy a te gyerekednél ugyanezek a gondok voltak?

Az élettárs nem találkozott a közös gyerekeitekkel? Vagy nem tűnt fel neki, hogy vannak gondok velük?

Nem értem a felháborodást az exed és anyósod részéről. Most, hogy te olyan helyre irányítottad őket, ahol segíthetnek, a gyerek biztosan fejlődni fog. Ahogy-gondolom-a te gyerekeid is. Szerintük jobb lett volna, ha ez az egész nem derül ki és nem baj, ha nincs fejlesztve a gyerek? Sötétek.

Te csak segítettél egy másik anyának, ahogy bármelyik más nőnek is segítettél volna, akinek ilyen gondja van. Ne legyen bűntudatod.

Remélhetőleg nem akar majd a volt férjed bosszúból keresztbe tenni neked. Mostanában figyelj oda rá.

2019. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
21%
Csak azért, h kövessem az eseményeket kiegészítem egy korábbi válaszadód, hogy y kromoszómához kötötten ilyen betegség nem öröklődik, ez tuti.
2019. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván váratlanul ért a volt férjed kirohanása, nem is értetted, miért mondja, ezért nem tudtál adekvát módon reagálni. Én a helyedben utólag, akár írásban (mert úgy jobban össze tudom szedni a gondolataimat, és senki nem tudja belém fojtani a szót) leírnám neki az alábbiakat:


1. Semmi valótlanságot nem állítottál, kizárólag a tényeket mondtad el a gyerekeitekről.

2. Soha nem mondta exed, hogy gyerekeitek állapotát titkolni akarja új párja előtt.

3. Ha exed látta az összefüggést, és sejti, hogy az ő génjei okozták, akkor neki kellett volna felelősebben gondolnia a gyerekvállalásra. Azért talán mégsem te vagy a felelős, hogy ő új kapcsolatában is gyereket akart, méghozzá (legalább) kettőt.


Mellékesen hozzáteheted, hogyha rendszeresen járnak hozzá a gyerekek láthatásra, kikerülhetetlen, hogy az ő párjával is találkozzanak. Előbb-utóbb mindenképpen észrevette volna, hogy ők nem olyanok, mint a többi gyerek. És ha összehasonlítja a saját gyerekével (pláne, ha a második is ilyen lesz), akkor magától is rá fog jönni arra, amire most rájött, tehát pár évvel később amúgy is megtörtént volna ugyanez.


Esetleg, ha cinikus akarsz lenni, még hozzáteheted, hogy ha elhagyja a párja, kereshet egy harmadikat, neki is csinálhat két autistát, hadd szaporodjon a baj!


Volt anyósodnak meg a következő telefonhíváskor mondd meg, hogy ha nem állítja le magát, rendőrségen feljelented zaklatás miatt.

2019. febr. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
88%

Semmi rosszat nem tettél ezzel. Az a helyzet, hogy amíg csak a 2 közös gyerek volt meg, addig lehet fel sem merült hogy a férjed génjei hibásak. De miután született tőle újabb problémás gyerek, így már világossá vált számodra.

Teljesen ugyanebben a cipőben járok mint te, csak anyaként. 2 gyermekem született az első házasságomból. A fiú autista, a lány teljesen egészséges lett. A volt férjem alkoholista lett, emiatt elváltam tőle. 10 év múl a lett új párom, közös gyerekek. A fiú itt is autista, a kislány egészséges. Nem árultam zsákbamacskát, mert ő tudta mi a helyzet, de amíg nem születtek meg a gyerekek, addig nem tudtuk mi sem, hogy vele van a probléma, vagy velem.

Mivel te már tapasztaltabb vagy, mert nagyobbak a gyerekeid, így tudod, hogy milyen fejlesztések tesznek jót, segítsd őket. Azok a gyerekek nem tehetnek arról, hogy megszülettek. Az anyukának pedig most van a legnagyobb szüksége a segítségre, de főleg lelkileg, mert becsapva érzi magát. És jogosan, mert a gyerekei apja eltitkolt egy lényeges dolgot.

2019. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Kemény a pali.Ha ezt őszintén elmondja a nőnek,most lehet eggyel kevesebb beteg gyerek lenne a világon.Nem is tudom mit tennék egy ilyen emberrel... szerintem azt is megbánná hogy a világon van.
2019. febr. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!