Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám főzne, takarítana...

Anyukám főzne, takarítana nálunk. Hogy állítsam le? Eredetileg csak a babára kellett volna vigyáznia

Figyelt kérdés
9 hónapos lesz most a kislányunk, anyukám vigyáz rá heti 3 délelőtt. Ő ajánlotta fel, mert imádja a picit, a kicsi is őt, amúgyis htb. anyukám, tehát emiatt nem kellett felmondania, vagy bármi. Örültünk neki, mert így legalább tudom, hogy jókezekben van a baba. Viszont amit csinál, az sok. Van segítségem a háztartásban, egy hölgy jár hozzánk takarítani, vasalni, nyaranta a kertet is rendbeteszi. Elégedettek vagyunk vele nagyon, de anyukám kitalálta, hogy küldjük el, majd csinálja ezeket ő. Viszont nekem nagyon furcsa lenne, ha ő húzná az ágyneműnket, mosná a ruháinkat, stb. És teljesen rápörgött erre, most azt figyeli, hogy szerinte a hölgy nálunk mit csinál "rosszul", konkrétan a nyomában van, ha nálunk van. Meg is kérdezte tőlem, hogy nem-e bízunk benne, vagy nem vagyunk elégedettek a munkájával? Mikor már évek óta itt van, és sosem volt gond...

2019. febr. 12. 11:48
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Dolgozom, nem tudnám mindig magammal vinni. Vagy pedig ha itthonról dolgoznék folyton, semmit sem haladnék a munkámmal. Ilyen piciként pedig nem fog bölcsibe menni. :)
2019. febr. 12. 19:24
 22/25 anonim ***** válasza:
13%
Nyilván rá vagy szorulva nagyon a munkára. MOndd le a bejárónőt, elég kevesebbet dolgozni, Talán ezt szeretné elérni anyukád is, hogy az unokáját ne ő nevelje fel.
2019. febr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Nem életvezetési tanácsokat kértem. :)


1. Nem fogom lemondani a bejárónőt, mert sosem szerettem takarítani, és nekem igenis nagy segítség, hogy a munkám és a családom mellett nincs itthon plusz feladatom.

2. Nem azért dolgozom, mert "kell". Tudom, ez nagyon hihetetlen, mikor a legtöbb anyuka a 3 évet is kevesli otthon, de ez van. Szeretem, amit csinálok, függetlenül attól, hogy anyuka lettem.

3. Heti 3x4 óráról beszélünk, ennyit akkor is lenne vele, ha éppen semmi dolgom nem lenne. A "más neveli fel a gyereket" nem itt kezdődik. Ennyi erővel aki bölcsibe adja heti 5 nap 8 órára, már az is rossz szülő? :)

4. Anyukámat nem zavarja ez a helyzet, sőt, ő ajánlotta fel, hogy jön, segít bármikor. Ahogyan ő bátorított, hogy ne adjam fel a munkámat, mert egy ilyen jó baba mellett felesleges lenne. Nyilván egy olyan helyzetben, ha sokat sírt volna, nem lett volna el rajtam kívül senkivel, nem aludna még most sem, akkor nem lenne lehetőségem dolgozni. De szerencsére jól vesszük az akadályokat.

2019. febr. 12. 20:30
 24/25 anonim ***** válasza:
78%

"3. Heti 3x4 óráról beszélünk, ennyit akkor is lenne vele, ha éppen semmi dolgom nem lenne. A "más neveli fel a gyereket" nem itt kezdődik. Ennyi erővel aki bölcsibe adja heti 5 nap 8 órára, már az is rossz szülő? :)"


igen, jönnek ezek a "nehogymár más nevelje a gyerekedet" kommentek, a következő mondatuk meg: "add be bölcsibe" :D

nem tudom, hogy logikus ez, talán amíg bölcsiben van a gyerek, addig nem nevelődik? :D

2019. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, a legtöbb ember rettenetesen irígy. Nálunk mindíg volt takarítónő heti 1x, akkor is, amikor otthon voltam a gyerekekkel. Na bummm. Viszont nyukám pakolási mániájával nem tudok mit kezdeni. Legszívesebben átrendezné a lakást. Régen meg is tette, akkor nagyon összevesztünk, ezért ezt már nem teszi, de pakol ha itt van. 77 éves lesz az idén, nyilván már nem fog megváltozni.
2019. febr. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!