Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek anyukám alkoholista?

Szerintetek anyukám alkoholista?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Anyukám kb olyan egy éve minden hétvégén részeg, néha hétköznap is elő fordul. Egyszer arra értem haza hogy öntudatlan állapotban fekszik a kanapén, aztán felállt összeesett nekem kellett felkaparnom a földről, ezután az eset után pár hónapig nem volt semmi, de 1 éve megint ez van, már amikor felkelek reggel szombat/vasárnap látom, hogy részeg és érzem a pia szagot. Apa próbál vele beszelni de nem segít sokat én is próbáltam de azt mondja hogy ő nem is iszik.

2 éve volt szívinfarktusa és tanár ami stresszes valamint cigizik is. Mit csináljak szerintetek? Próbálok neki segíteni, de ha részeg egyszerűen nem bírok normális lenni vele, de ha nem az segítek neki, de azt mondja sokszor hogy miattam fog meghalni ha így folytatom pedig a legtöbb vitát ő generálja.

A válaszokat köszönöm előre is!

U.i: Van Xanaxa meg Frontinja is nem tudom hogy piaval veszi-e be őket mert amikor részeg nem kiabál hanem ilyen full kómás.


2019. febr. 12. 20:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
16%

Nem az. Az "alkoholista" minden nap iszik, ő viszont csak alkalmanként. Ergó, ha iszik minden nap 3 cl pálinkát mondjuk, akkor annak számít, de ha "csak" hétvégente iszik és mattkészre tolja magát akkor nem.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs baj vele. Apud növesszen kukit és tegye helyre.

2019. febr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
25%

#5

Gyereke van és Magyarországon él. Kell több indok?

2019. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
És ki az ivópajtija? Merre iszik vagy otthon teszi? Ilyenkor Édesapád merre van? Ha még nem is teljesen az, de nagyon jó úton van afelé. Miattad iszik?
2019. febr. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. febr. 13. 06:13
 15/20 anonim válasza:

A barátnőm (23 éves) is beleesett ebbe a gödörbe. Korán szült, most anyuka, párszor hibázott is, mint feleség.. Nem igazán úgy alakította a sorsát, ahogy azf a körülötte élők megérdemlik. Nem is ez a lényeg.

Ő is egyre többet ivott, egyre többször volt részeg egyedül, aztán már nappal is.

Egyszer elmentem hozzá az egyik barátunkkal, és a barát megkért hogy vigyem ki a buszmegállóba autóval mikor mennie kellett. Mikorra visszaértem, a barátnőm már részeg volt... de nem bántotta senki vele. Mondták neki hogy ne igyon, beszéltek vele nagyon sokat.. a családja, a férje. Sőt a férje elvonóra akarta küldeni. De előtte járt a barátnőm pszichiáterhez asszem kb kéthetente. Nem sokat ért neki. Egyig berúgásnál mondta neki a pasija hogy elég volt tényleg megy az elvonóra, és másnap be is mentek, csak mint utólag tudtam meg a pszichiátriára. De ott is jó neki. 4-6 hétig kell bent lennie, a 3. Héttől már kijöhet hétvégére a családhoz, ha úgy érzi kibírja hogy ne igyon. Látogatják anonim alkoholisták őket (mert nincs egyedül ezzel a problémával, ahogyan anyukád sem), doktorral is beszélget elég sokat, reggel torna várja, meg kézműves programok is vannak. Egy tanárnő a szobatársa :) angolt tanít. Ez nem szégyen. Örülök, hogy bent van a barátnőm, hátha végre visszatér a régi énje. Ezzel a sztorival csak annyit szerettem mondani, hogy ez egy jó lehetőség, tb-re megy, ingyen van szóval a pénz miatt nem kell aggódni. Látogatni lehet. Egy próbát megér, csak fel kéne ébreszteni anyukádat, hogy nem normális amit csinál. Apukáddal is beszélj, hátha ketten nagyobb hatást értek el. Kitartást, és sok szerencsét!

2019. febr. 13. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Az, és ha nem ismeri el legalább saját magának akkor nem tudsz tenni semmit.
2019. febr. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Az is alkoholizmus ha csak hetvegen (neha hetkoznap) reszeg?

utolso elotti koszonom a tanacsot, de elobb megprobalom rabirni hogy egyaltalan beismerje ami nagyon nehéz lesz:/

2019. febr. 13. 15:28
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha nem tudja megállni, hogy hétvégén igyon, akkor alkoholista, mindegy függőség fennállásának szempontjából, hogy hétköznap, hétköznap napközben a munka miatt meg tudja-e állni. Ha minden hétvégén részegre issza magát, akkor alkoholista. De magad írod, hogy hét közben is iszik! Ismerek olyan alkoholistát, aki hétfőtől péntek délutánig nem iszik, egész hétvégén és amikor egyébként nem dolgozik, mert szabin vagy, ünnep stb. viszont állandó jelleggel részeg.
2019. febr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Az is alkoholizmus ha csak hetvegen (neha hetkoznap) reszeg?"

Igen. Egyértelműen.

2019. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a válaszokat!:)

2019. febr. 13. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!