Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak Az alkoholista...

Mit csináljak Az alkoholista testvéremmel?

Figyelt kérdés

Egyik tesóm 28 éves se munkája se szakmája, csak a 8 általános és iszik. 6 élünk egy házba. Abból 3 ember keres 2 másik tesóm meg apukám. Édesanyám beteg szóval itthon van már 10 éve hétköznapi dolgokat meg tud csinálni amit itthon kell takarítás, főzés egyebek.

Én mozgáskorlátozott vagyok még tanulok.

Vidéken élünk.

Nos a lényeg az hogy van az iszákos 28 éves testvérem csak iszik heti 4-5 alkalommal. Semmit nem csinál itthon, ha valami nincs itthon ami neki kell flegmáik... Amire megkéri apám 1 jó pár hónap után csinálja meg... Aztán ha pl valamit megcsinált hetekig mondja, hogy jaj ő megcsinálta.

Másnak bezzeg mindent megcsinál egyből egy kis italért.

Nagyon sokan itt ahol élünk rengetegen utálják, rengetegen megverték, de semmit nem tanult belőle .

Aztán ha meg én kérem meg valamire, hogy segítsen ebbe meg abba, segíteni segít. De amint rosszat szólok neki, ami neki nem tetszik, egyből rosszindulatu (visszaél a mozgásállapotommal.)

Akkor részegen feszt egy időbe felkeltett, volt h ezért be is utottem meg és anyukám engem állított be rosznak.

Akkor volt gépem, de eladtam, mert nekem már nem kellett. Egyből ezt fújta nekem részegen, hogy jaj kiszúrtam vele stb...

Akkor ha, keres havonta 1x 20ast kis munkával 10 ad oda kb és meg azt is néha vissza kiabálja... (Mostanság nem de volt rá példa) A többit meg elissza.

Akkor Cuccaimat lopta el. és eladta hogy tudjon inni...

Anyám nem akarja kirakni, mert hogy a fia.. Okay hogy a fia de másik 5 ember életét keseríti meg.

Meg sokszor az jön le hogy anyám őt szereti legjobban de hogy lehet egy ilyet szeretni ?


Mit kéne tennem mert már nagyon unom..

Okay szerencsére nem nagyon vagyok itthon, mert kolis vagyok de most így nyáron kénytelen vagyok.


Apám csak néha iszik a stressz miatt, akkor részegen feszt fújja ezt az iszákos tesóm, hogy egy semmire kellő.. De anyám akkor is védi...


2018. júl. 19. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Bizonyára a testvéred élete egy nagy romhalmaz.

Erre a kérdésre szerintem nem lehet válaszolni.

Magyarországon sok ilyen elcseszett élet van

2018. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Saját magának csinálja a romhalmaz életet.
2018. júl. 19. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Te nem hallottál még olyanról, hogy valaki nem találja meg az életben a helyét?

Még azért vidéken sokszor megesik az ilyen, hogy egy ember egész fiatalon az italra teszi fel az életét.

2018. júl. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem kifogás hogy valaki ilyen legyen. 2.es

Ő mindenhol ilyen egy munkakerülő semmi nem érdekli csak az ital. Semmit nem tesz az életéért.

2018. júl. 19. 13:16
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Van egy ismerősöm aki erősen alkoholista volt. Az hozott javulást az életébe hogy mivel alig van munka azon a környéken, csak egy nagyon kemény fakitermelői segédmunkát kapott. Azt mondta hogy egyik munkatársa kiszámolta hogy egy munkanap 60 km-t gyalogolnak a nehéz erdei terepen fákat is cipelve. Ennek a kemény életnek a hatására mindig szín józanul láttam és külsőre is rendbe szedte magát. Sőt tervei lettek a jövőre vonatkozóan, például a megörökölt tanyáján valakivel sok birkát akar tartani, meg tanyafejlesztési programról beszélt meg hasonlók. És ami a legfontosabb, most józanul sosem gyűlik meg a baja a törvénnyel, mivel részegen agresszív volt mindenkivel.

Mikor láttam a drámai javulását, eszembe jutott egyik ismerősöm mondata aki Adynak a Nekünk Mohács kell című versét társította a leírt esethez, vagyis ha 60 km-t gyalogol naponta akkor utána nem túlzás de példamutató ember lesz belőle. Ha pedig laza életet élt akkor alkohol, majd a többi baj követte.

Lehet hogy a testvérednek is egy 8 órás állandó munkahely kellene. Úgy értem hogy nem egy könnyű munka, mert ha könnyen keresi meg a pénzt akkor lehet hogy mégtöbbet iszik mert van miből.

Amúgy például az egykori TSZ-ben is azt figyeltem meg, hogy ha a dolgozók könnyű életet éltek és a 8 órából legrosszabb esetben is max csak 3-at dolgoztak, akkor a többi idő titkos sörözéssel és pálinkázással telt. Ezért is bátorkodtam mindezt leírni, mivel a megfigyelések szerint a keményebb munka jótékony hatású az alkohol ellen.

2018. júl. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó. Köszönöm a válaszod, van itt kemény meló bőven..

De ő még arra se hajlandó. Dolgozott más városba is ismerőssel több hónapot akkor se változott semmit.

2018. júl. 19. 13:32
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg saját maga nem látja be, hogy baj van, nem akar változtatni a dolgokon, addig nem lehet rajta segíteni. Utána meg egy év [link] aztán talán sikerül...
2018. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!