Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mennyi pénzt...

Szülők! Ti mennyi pénzt kértek el a gyereketektől, ha már dolgozik?

Figyelt kérdés
Az én szüleim 80.000ft kérnek el, egy kicsit sokallom, mit gondoltok? Reális ez az összeg?

2019. febr. 13. 17:45
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
94%
Nem albérletben laksz. Amíg nem tudsz kirepülni a fészekből, addig nekik kéne téged támogatniuk. Meg ha már dolgozol is, még akkoris énszerintem OTTHON laksz. Szerintem is sok az a pénz; lehet, hogy így az ő rezsijüket meg mittudomén is még te állod. Pedig neked most nem haza kéne adnod a fizetésedet; hanem gyűjtögetni kéne, hogy minél hamarabb el tudj költözni, és a saját lábadra állni. Ezzel így te szerintem ki vagy fosztva. Inkább költözz el
2019. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
93%

*1.lépés:ne adj nekik annyit

2.fogj össze valami baráttal -barátnővel, és leehtőleg minél hamarabb repülj ki otthonról. Akár hárman is,ha össze tudtok állni, úgy már könnyebben ki tudjátok fizetni a lakásbérlést.

2019. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
97%
Az is megoldás, igen.
2019. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
98%
En nem tudnék kérni a gyerekemtõl, ha bajba kerülnék, gondolom a gyerekem észrevenné és magától is segitene.Inkább én szeretnék adni,mint forditva legyen.
2019. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
98%
Tényleg jobban járnál egy szobabérléssel
2019. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
12%
*meg még, hogy a saját kereseted; amiért te dolgoztál meg; zsebpénzként meghagynak nálad; mintha még mindig kisgyerek lennél, és nem lennének saját céljaid, álmaid, vágyaid? Szóval zsebpénz az, amit nálad hagynak, ne hagyd, hogy kizsigereljenek. 40000Ft ami így nálad marad, az semmire nem elég. Időnként hogyha csak egy kicsit nassolsz; meg mondjuk telóra is töltesz, meg tényleg csak 1-2 ruhát veszel; már simán el tud menni ennyi pénz. Jó, én mondjuk édesszájú vagyok, meg sokat költöttem telefonra is; de akkoris. Abból pl ha csak ruhákat szeretnél, akkor hipp-hopp el tud fogyni az egész. Meg időnként ha valami ínyencséget akarsz venni reggelire. Meg pl gyakran multivitaminos üdítőt.
2019. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
55%

Én a rezsi 1/3 részét fizettem és hétvégenként bevásároltam.


Nem kötelező otthon élni. El lehet költözni, önállóan élni és máris nem kell felháborodni. A szülőnek joga van hozza, hogy meghatározza, mennyi hozzájárulást szeretne a nagykorú, dolgozó gyerekétől, a gyereknek meg jog a van -ezzel nem egyet érteni és elköltözni

2019. febr. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Anyum és apum keresetei összesítve 700 ezer forint. Én keresetem havi 200.000ft. Oly nagyon szükségük lenne arra a 80.000ft-omra?
2019. febr. 13. 18:57
 19/37 anonim ***** válasza:
27%
Nem, de joguk van hozza, hogy ennyit kérjenek. Mondjuk nettó 200bol simán kijön egy albérlet, úgyhogy nem kell nekik fizetni, elkoltozhetsz
2019. febr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
32%
Hát, ha olyan vagy mint az unokahúgom, akkor megértem ha elveszik.... Lehet hogy ez egy lecke, hogy megtanuld nem felélni az egész kereseted.
2019. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!