Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ti mennyi pénzt...

Szülők! Ti mennyi pénzt kértek el a gyereketektől, ha már dolgozik?

Figyelt kérdés
Az én szüleim 80.000ft kérnek el, egy kicsit sokallom, mit gondoltok? Reális ez az összeg?

2019. febr. 13. 17:45
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
92%

A mi felnőtt gyerekeink, akik dolgoztak már is laktak átmenetileg velünk.

De mi egy forintot nem kértünk tőlük.Jutott hely, étel természetesen a saját gyerekeinknek.A házunk a családé, amibe ők is beletartoznak, ugyanolyan joggal lakhatnak benne, mint mi szülők!

Kaja meg jutott nekik is, igaz néha vettek ők is húst, vagy valamit a közösbe.

Mindig azt mondtuk nekik, így tudnak gyűjteni a saját lakásra, saját életre ha elmennének innen.De ha kértünk volna pénzt, akkor nem.

Már most külön élnek, van saját lakásuk.Bár nem várjuk el,mert mi akartuk őket hogy szülessenek, de folyton segíteni akarnak nekünk anyagilag.Hálásak, meg ilyen összetartó család vagyunk.A gyerekeink egymást is segítik mindenben, akár anyagilag is.

2019. febr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
99%
Tőlem nem kértek el semmit és én se fogok a saját fiamtól. Azt szeretném, ha eltenné a pénzét és saját lábra tudna állni belőle. Ahol nem párizsira kell hó végén, ott szerintem ez az egyetlen normális szülői hozzáállás....
2019. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
98%
Tőlem semennyit nem kérnek el.
2019. febr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
85%
Semennyit. Vegyen belőle magának azt, amire szüksége van, meg tegyen belőle félre, hogy megalapozhassa belőle az önálló életét. Nem lenne pofám a gyerekemtől pénzt kérni,max kölcsönkérni, ha nagyon kell valamiért. Főleg nem 80ezret, mire kell ennyi pénz??
2019. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
72%

Kicsit sok, de én is abban reménykedem, hogy Neked tetszik félre! (Ha kicsit figyeled őket, biztos látod, mennyit költenek...)

Az én lányom 10-15 ezer forintot ad, azt is inkább azért, mert mindig szólok neki, hogy nagyon sok vízzel zuhanyzik! Sokszor 200-300 litert is kifolyat, és ez idegesít. Ezenkívül vett egy tv-t a szobájába, és megemelkedett egy picit a UPC, meg az áram fogyasztás. Kaját többnyire magának vesz, de mi is vásárolunk (néha kér ezt-azt), meg néha megeszi amit én főzök.

Végülis nem szorulnánk rá erre az összegre sem, de ha ennyit sem kérnénk, elköltené a teljes fizetését!

Így kicsit megtanul gazdálkodni, meg jobban érzi az anyagi felelősséget... Egy picit...

2019. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Az igen.... Màr bocs de palotàban laktok??? 80 ezer azért elég sok.

Mi a férjemmel az én csalàdommal élünk egy hàzban, kvàzi mint egy tàrsashàz. Belül teljesen levàlasztott, külön bejàratú lakrészünk van. 40négyzetméter. A rezsi felét fizetjük, ami még sosem volt 40 ezer ft, tehàt összesen nincs 80 ezer a rezsi 4 embernek egy 150 nm- es hàzban. Kajàt, hàztartàsi cuccokat természetesen magunknak fizetjük.

80 ezer nagyon sok. Jobban jàrnàl szerintem ha elköltöznél albérletbe. Vagy kérd el tőlük esetleg a csekkeket hogy kiszàmold mennyi az össz rezsi és annak a fele. Lehet hogy a nagyobb részt veled fizettetik és ez rohadtul nem korrekt. Max akkor oké ennyi pénz, ha túl nagy a hàzatok és 80 ezer a rezsi fele.

2019. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Még nincs gyerekem, de ha lenne, akkor nem kérnék el tőle pénzt. Fura, hogy te simán leadsz nekik 80 ezer Ft-ot, inkább költözz el albérletbe haverokkal, ennél még jobban is jönnél ki.
2019. febr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!