Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zavarja a családomat,...

Miért zavarja a családomat, hogy délig alszom?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, úgyhogy ezt a létemet nem zavarja, nem hátráltat, ha nem reggel kelek. Általában éjfél és 3 között szeretek elaludni és 10 és dél között felkelni. Ideálisan. Viszont a családommal lakom, és ők igénylik, hogy 7 és 8 óra között keljek fel, "mint a rendes emberek."


Indoklásuk: Reggel a legproduktívabb az ember.

Én indoklásom: Éjjeli bagoly vagyok, este 8-tól vagyok aktív amíg nem alszom.


Azt nem értem, hogy ez őket miért zavarja, mert a közös reggeli így sincs meg, mert ők 6-kor reggeliznek, viszont közös ebéd és vacsi van, és a házimunkát ebéd után megcsinálom. Külön részen lakom, úgyhogy az se lehet, hogy zavarom őket zajjal, vagy ilyesmi. Nem is szeretnek velem időt tölteni, úgyhogy az se lehet, hogy az hiányzik nekik, de amúgy is kb. 5-8ig van az az időszak.


Vannak dolgozó és nyugdíjas családtagjaim is, mindenki felkel 4 és 6 között valamikor.


Ja, és későbbiekben olyan munkám lesz, ahol nem kell korán kelni, úgyhogy az se lehet, hogy arra szoktatnak rá. De dolgoztam már korán kelős helyen, és olyankor mindig időben felkeltem, nem késtem sosem a munkából vagy ilyesmi. (Persze ideális azért nem volt, mert robotként éltem, mire élhettem volna, aludni kellett.)


Miért érdekli őket????? Lehet, hogy nekik jó reggel dolgozni, de én így csak ellébecolom az egész napot, mert mire tudnék valamit kezdeni, addigra már menjek aludni. Kinek mi, nem vagyunk egyformák!



2019. febr. 13. 23:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Mond el nekik, hogy számodra ez a beosztás a legmegfelelőbb, és ezen nem tudsz és nem is kívánsz változtatni. Ha minden úgy van, ahogy írtad, nem lehet probléma.
2019. febr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim válasza:
37%

Nem tudom, de az én anyum is ilyen. Én szintén éjjeli bagoly vagyok, de tapasztalatból mondom, hogy jobb korábban kelni és aludni is menni. Így nem marad ki a reggeli, nem ebéddel kezdem a napot. Kevésbé vagyok fáradt. Télen ígyis sokat van sötét, a világosság java délelőtt van.stb stb...

de persze ahogy neked jobb

16/L

2019. febr. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

Fú én is ilyen vagyok, mint te kérdező és anyámat is mindig zavarta.


Érdemben nem tudok válaszolni a kérdésedre, de azt elmesélem, hogy ennek az lett az eredménye, hogy a mai napig lelkiismeret-furdalásom van, ha nappal alszom, pedig már rég külön lakok és van egy 5 hónapos kislányom, aki mellett muszáj nappal is aludnom, mert fogzik és éjszaka nincs alvás.

2019. febr. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%
Én is olyan voltam egyetemistaként mint te. Éjfél és éjjel 3 között tudtam a legjobban tanulni. Szerintem próbáld elmagyarázni nekik, hogy ez neked most így jó és aztán ne foglalkozz a megjegyzésekkel. Fiatal felnőtt/gimis korban normális is, hogy bagoly irányba tolódsz, nyugodtan mutass nekik erről cikkeket, bár nem hiszem, hogy meghatna olyan embereket, akiknek az az legjobb érvük, hogy így szokás. Nyugtasd meg őket, hogy elmúlik, most 28 évesen már én sem igénylem ezt a napirendet, 8-9 között magamtól felkelek, valószínűleg te sem maradsz úgy.
2019. febr. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
80%
Őket nem érdeklik az érveid, hiába mondasz nekik bármit is, csak azt látják, hogy semmittevéssel megy el az értékes időd. Egy számukra ideális világban nem kéne aludni, csak produktívnak lenni a nap 24 órájában. Az én családomban is van ilyen.
2019. febr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
84%

Teljesen megértelek.

Ahogy felvázoltad a helyzetet, én sem látok nyomós okot a családod részéről, amiért erőltetniük kéne a koránkelést a te életedben.

Szerintem csak egyfajta morális megszokás működteti őket, hogy aki délig alszik, az biztos lusta.

Vagy talán ők kifejezetten utálnak koránkelni, és irigyelnek téged? Még erre tudok gondolni.


Anyósomékat is zavarja, hogy én és a férjem is sokszor 11-12-ig alszunk, pedig teljesen külön élünk tőlük. Mindketten itthonról dolgozunk, kötetlen munkarendben, tehát munka sem indokolná a koránkelést. És arról sincs szó, hogy a fél napot átalusznánk, mert ha pl. hajnali 3-kor fekszünk le, és 11-kor kelünk, az 8 óra alvás.

Mégis akárhányszor szóbakerül az alvás ciklusunk, morgolódnak, hogy milyen világ lustái vagyunk.


Szóval lehet, hogy a te családodnál is ez pusztán egy téves berögzülés. És sajnos nem hiszem, hogy az ilyen embereket meg lehetne valaha győzni arról, hogy ez nem lustaság.


A testvérem is éjjeli bagoly, ő még alvás klinikára is elment. Nála kihozták, hogy a biológiai órája szerint ő élhetne a világ bármelyik pontján, mindig az ottani időzónához képest hajnali 2-kor lenne álmos. Szóval ez klinikailag elismert jelenség, de általában az idősebb generáció annyira másban nőtt fel, hogy nem tudja elfogadni.

2019. febr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül marad ki a reggeli, mert ha 11 előtt kelek fel, rámparancsolnak, hogy akkor még reggelizzek.


Nem tudom, hogy irigykednek-e, mert akik dolgoznak, azok szeretik a munkahelyüket már mániákusan, akik nyugdíjasok meg... hát vagy a dolgozók kedvéért felkelnek, vagy mert nem bírnak aludni. Ez idegesíti is őket, hogy nagyon maximum 3/4 6-ig tudnak aludni (a kor miatt talán, nem tudják).


A fény nekem egyáltalán nem hiányzik, sőt!


Annyiból hátrányos, hogy volt már többször olyan időszak, hogy teljesen megfordult a napi rendem és reggel 7-től aludtam délután 3-ig, na az tényleg nem volt jó nekem sem, mert semmi nincs már akkorra nyitva, mire mentem volna, barátokkal nem tudtam találkozni stb. Az nem volt jó nekem sem. De ez extrém eset, csak 1-1 hónapokig tartott.


A kollégiumban is koránkelő szobatársam volt, az albérletben is. Sose tudtam, hogy tudnak emberek kora délután tanulni, hihetetlen. Akkor már inkább a hajnal.


Mint látszik abból, hogy ilyen későn írok, jelenleg azt csinálom, hogy vagy tovább alszom, vagy keveset alszom.

2019. febr. 14. 00:35
 8/35 A kérdező kommentje:
Szóval az egyetlen negatívum, ami tényleg az, az az, hogy nő vagyok és tél van és nem igazán merek egyedül sétálgatni sötétedés után, tehát lényegében 4-re haza kell érnem, ami eléggé leszűkíti a lehetőségeket.
2019. febr. 14. 00:37
 9/35 anonim ***** válasza:
45%
Amúgy ez még az őskorból maradt bennünk. A csoport ketté volt osztva, mert éjszakára is kellett valaki, aki őrzi a tábort... és a mai modern világ (okostelók, korlátlan net stb) csak “ront” ezen. Ideig óráig át lehet állni a reggeli kelésre, de aztán szépen visszacsúszik.
2019. febr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%
tehát lényegében 4-re haza kell érnem. Egyetemista vagy és anyádék délután négyig engednek el otthonrol? What?
2019. febr. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!