Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Halál de én nem érzem és ez...

Halál de én nem érzem és ez zavarja a családomat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Pénteken meghalt a nagypapám.és én persze sírtam sokat és imádkoztam is..de eltávozott.

Fell voltunk rá készülve..mert a nővérke elmondta hogy valószínűleg az északát..már nem éli túl.

Nekem megy tovább teljesen az élet..úgyanúgy táncolok énekelek,filmeket nézek és nevetek.


Szerintem még nem is fogtam fell mi is történt.

A családomat zavarja,mert mindíg rámszól édesanyám hogy ilyenkor nem illik vicces dolgokat csinálni..nevetni..és hogy mi most gyászolunk.

Nem tudom mit tehetnék..egyszerűen vagy túl hamar léptem tovább(eleve nem tudok sokáig szomorú lenni)

vagy pedig nem fogtam fell.


kérlek segítsetek!

12 éves vagyok.(tudom hogy este van már..de ki tud ilyenkor aludni.és mivel beteg is vagyok ezért nincs suli)



2013. szept. 16. 00:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerinte még pár napig maradj nyugiban. Mégiscsak 2 napja halt meg az öreg...
2013. szept. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit fogd vissza magad a családod előtt, nem azért, mert "muszáj gyászolni", hanem hogy tiszteletben tartsd az ő gyászukat. Valamelyikük az apukáját veszítette el két napja, és hiába felnőtt, önálló, hiába van már saját családja, hiába számított rá, a szülei neki akkor is a szülei maradnak, ugyanúgy, ahogy te is a gyereke maradsz majd 40 éves korodban is. Illik tekintettel lenni az érzéseire.
2013. szept. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Lehet, hogy nem fogtad fel, vagy hamar túl tudsz lépni egy tragédián, de empátia csak szorult beléd egy kicsike.. Még ha nem is érzel semmit, akkor is illik figyelembe venni hogy mások gyászolnak. Fogd vissza magad, és viselkedj.. Mondjuk halkan tanulhatnál egy kis nyelvtan, mert nagyon rossz a helyesírási hibád.

Miért írod a "fell" szót 2 L betűvel??? (többször is így írod, szóval ez nem véletlen)

2013. szept. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Na amikor én voltam 12 ugyanez volt a helyzet. Én sem fogtam fel azonnal és nagyon rosszul érintett, hogy a szüleim mindenért rám szólta. A gyerek az gyerek, nem úgy fogja fel mint egy felnőtt, és nem is azonnal. Viszont azt tényleg tartsd tiszteletben, hogy ez a szüleidnek mekkora gyász, próbálj alkalmazkodni hozzájuk pár hétig.
2013. szept. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kösszönöm!

Persze természetesen viselkedek és nem bulizok a szobámban vagy valami..de ha meghallom a kedvenc dalomat..akkor halkan dúdolgatom vagy valami:/


(bocsánat a helyesírási és fogalmazási hibákért,kérlek nézzétek el nekem)

2013. szept. 16. 00:42
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nos nekem nem úgy tűnik, mintha visszafognád magad "úgyanúgy táncolok énekelek,filmeket nézek és nevetek".

Ne csináld ezeket, ha mégis, akkor zárkózz be a szobádba és ott tedd, hogy ne lássa/hallja senki. Gondolj bele, hogy valamelyik szülőd az édesapját vesztette el, neki most milyen rossz lehet. 12 évesen azért nem vagy már olyan kicsi, hogy ezt ne tudd megérteni.

2013. szept. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen.Értem amit mondtok:/

És szerettem a nagypapámat,ezért én sem értem miért nem vagyok kiakadva..viszont a témát erősen kerülöm.

Probálok segíteni a családomnak,jobban oda figyelek rájuk sokkal többet segítek a házimunkában és próbálom őket vigasztalni.

2013. szept. 16. 00:52
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

nemtom, elég gyökérség, hogy rád mernek szólni ,mert nem vagy totál depressziós szerintem.

ok gyászoljanak, de ne kényszerítsenek már, hogy sírj, ez beteges.

2013. szept. 16. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

lehet durván fogalmaztam, de tartom magam a véleményemhez,

ha meghal valaki, akkor az élet megy tovább. egy idős ember meghalt, gondolom veletek élt, meg ilyesmi, de akkor sem szólhatnak rád, amiatt mert éled tovább az életed. EZ NEM NORMÁLIS, nem veled van a baj, hanem a szüleiddel, szerintem.

2013. szept. 16. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán nincs előírás arra, hogyan kell gyászolni.

Sőt, arra sincs, hogy gyászolni kell! Ez nem jelenti, hogy ne szeretted volna a nagypapádat.

Egyébként meg szerintem a nagypapád lenne az utolsó, aki azt akarná, hogy most napokig sírdogálj, nem igaz?

2013. szept. 16. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!