Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családépítés külföldön?

Családépítés külföldön?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben rengeteg sz.ságot lehet olvasni ezen az oldalon arról, hogy mi megy Magyarországon, hogy marhanehéz felelősségtudatos szerető párt találni, mert a nők kvák a pasik meg lelépnek stb, nehéz fizetni az élhetést, két közös fizuból is alig tudják eltartani magukat a párok nemhogy még gyereket vállaljanak, mégis elvárás minden nő irányába hogy szüljön 4 gyereket a semmire, meg hogy karrierépités aztán még mindig csak nettó 200at keresel 10 év múlva stb.

Szóval a kérdés, hogy ez egy Magyarország specifikus jelenség, vagy ez mindenhol ilyen sz.ar csak mi nem hallunk annyit róla? Főleg olyan emberek válaszát várom akiknek van rálátásuk erre, vagy személyes tapasztalatuk.

(igen az a kérdés ihletett, amiben a kérdező szerint minden nőt nőnek kéne nevelni, hogy az egyetlen életcéljuk a tenyészkancaság legyen)



2019. febr. 18. 21:17
 1/3 A kérdező kommentje:

Oké mielőtt minden okos továbblovagolja ezt a témát, külfölden élek, és van valamennyi rálátásom arra, hogy milyenek a pénzügyi állapotok, nem egy elkeseredett magyarországi háziasszony vagyok.

Viszont fiatal vagyok még, eszembe se jutna még gyerekvállaláson gondolkodni, ezért kérdezem azokat akik már külföldön vállaltak gyereket és van tapasztalatuk, mert én úgy gondolom, hogy a tapasztalatok többet mondanak mint az elkeseredett magyarországi sirdogálás.

2019. febr. 18. 21:33
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi itt elünk Magyarországon. Voltunk kinn külföldön több évig a párommal, de családot alapítani mindenképp itt akartunk. Itt nem tudtunk egy házravalót összegyűjteni, ez volt a kintélésünk oka. Fiatalok vagyubk, 2 kisgyerekkel. Érdemes megalapozni az ember eletét valahol-ez itthon azert nehezebb. Engem nem érdekel az elvárás, nem hajtok a 10 milliós támogatásra (ami egyébként olyan kis rétegnek szól, hogy szóra sem érdemes). Nem akarok 4 gyereket, mert nem a pénz meg az adókedvezmény miatt szülnék. Időt kell szánni rájuk, és foglalkozni velük. Nem ész nélkül csak szülni sorra. Szóval szerintem ezek az intezkedések egyrészt azoknak szólnak akik gondolkodni alig képesek csak a pénszagot érzik-aztán pofáraesnek. Amúgy léhűtő pasi meg k..va mindenhol van, de normális saládcentrikus ember is. Számomra az sokkal fontosabb, hogy a gyermekeim igazi családban nőhetnek fel, ahol karnyújtásnyira van nagyszülő, nagybácsi, unokatesó. Az anyanyelvükön tudnak bárkivel kommunikálni. Külföldön a mama evente 2x tudná magához ölelni, és sose lenne igazi otthona. Szóval érdemes mérlegelni.
2019. febr. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldön tervezek családod alapítani. Ebben az országban,-ahogy te is írtad-, 10 év múlva is nettó 200 körül keresnék a szakmámban, ami édeskevés.


Hogy egy egyszerű példával éljek:


A boltban l.faszt sem érdekli az, hogy én magyar vagyok. Nem a 2 szép szememmel, meg a nagy magyarságtudatommal fogok fizetni, hanem pénzzel.

2019. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!