Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes-e többgenerációs...

Érdemes-e többgenerációs háztartásban gondolkodni, ergo a szülőkkel együtt házat nézni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok még, gyermektelen, így csak gondolatban tudtam végigmenni ezen az egészen, de tulajdonképpen mi értelme van annak, hogy generációk külön élnek, ha mondjuk mindenki hasonló lakhatási igényekkel rendelkezik? Miért ne lenne jó a gyereknek, és a háztartás bevételének, hogy a nagyszülők is ott legyenek? Ha a párunkkal vannak összetűzéseink, konfliktusaink, amiben kompromisszumot kell tenni együttélés során, akkor miért más tészta a saját anyánkkal kiegyezni (feltéve, ha az anyánk normális és nem elviselhetetlen hárpia)?
2019. febr. 19. 22:16
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
89%

Elméletileg teljesen igazad van. Figyelj én szeret(t)em anyósom, nem volt konfliktusunk.. Stb. 4 hónapig együtt laktunk, mert akkor vettünk lakást 1000kmre, mint ahol előtte éltünk, így teljesen jó ötletnek tűnt, hogy arra a pár honapra nem megyünk albiba. Hat úgy menekültünk tőle, hogy az valami hihetetlen. Pedig addigra már 6 éve együtt voltunk a párommal, nem mondhatni, hogy nem ismertem meg anyóst rendesen. De egyszerűen elkezdett mindenbe beleszólni, vagy a véleményét elmondani, amit nem kertünk, vagy rosszalló volt, mert mondjuk 8kor!!!még feküdtünk az ágyban, meg mindenért! Nagyon nem tetszett, hogy gyerek szerepbe akar automatikusan visszatenni, mikor 15 éves korom óta magam láttam el a háztartást, dolgoztam külföldön... Szóval teljes értékű felnőtt voltam, sőt még nem is a 20as éveim elején jártam... 3 év kellett miután eljöttünk, hogy rendeződjön a viszonyunk! Pedig tényleg rendes ember.. Stb. És ezt tapasztaltam másnál is. Na ezért nem jó ötlet!!

Anyagilag nekünk mindegy lenne, hogy együtt lakunk-e vagy sem. Jó lenne ha többet unokázna, de már az sem lesz, nem a fiam a kedvenc unoka... Hiaba rendeződött a viszonyunk, meglátszik rajta a törés.

2019. febr. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
86%

Mit ér el

Család röghöz kötés

Nehéz eladni később az ilyen házat

Nem nő fel igazán a gyerek, mert cél, hogy ne legyen önálló, hanem a szüleivek lakjon

Könnyebb elindulni az elején, később nehezen lesz fenntartható a család.


Ez a nagy átlag.

Ismerek olyat is, akiknél több generáció óta működik. És olyat is, ahol a 4 szintén egyedül lakik a banya, mert a gyerekei sem álljak ki, ő albinak adja ki a többi szintet. Az is fura.

2019. febr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
37%

Én 19 évig így éltem. Nálunk anya nem szereti az anyósát (a mamamat), úgyhogy neki vannak rossz pillanatai emiatt, viszont én imádtam. Nagyon szerettem, hogy ott volt a mamám és a papam. Nyáron 2 hetet otthon voltam, és minden nap, amikor hazáértem, bementem a mamámhoz, és beszélgettünk.

A párommal most egy ilyen lakásban lakunk az apósommal, de a párom nem kedveli az apját, különösen nekem nincs vele bajom, de nálunk minden külön van.

2019. febr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem működhet, de én mindenképp olyan házat keresnék, ami két teljesen külön bejáratú lakrészből áll, külön konyhával. Így mindenkinek megmarad a privát tere.
2019. febr. 20. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
74%
Nekem vannak a világ legjobb szülei (blabla), de nem tudnék velük élni. Nekik is kell az intim szféra, nekünk is. A páromnak csak édesapja van már, akkor tudnám ezt elképzelni, ha ápolásra lenne szükség valakinek. Nálunk mindenki normális, de akármennyire szeretjük egymást, bizonyos kor felett ez nekem elképzelhetetlen. Pl. amikor a szüleimnél vagyok, köntöst veszek fel, ha éjszaka pisilni kell. Nekem nem menne, de ahány ház, annyi szokás.
2019. febr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
96%
Nalunk ez most került naoirendre, de kizárólag külön szinten, külön lakásban. Nem fiatal már anyukám, nekem meghalt a párom, csak a gyerekeim vannak. Nem lenne időm külön rohangálni utazgatni hogy neki segítsek, igy logikusan olyat keresünk hogy egy telken belül legyünk, külön háztartással. Gyerekeimnek is jobb. Már ismerjük egymást, egyformán csinálunk mindent, ő az egyetlen akiben meg tudok bizni hogy úgy csinalja ahogy én csinálnam. Nalunk is voktak régen konfliktusok, de sokat változtunk, ma már nem tartok ettől. Nem szól bele, es mivel párt se akarok igy senkit sem fog irritalni.
2019. febr. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
92%

Mi így élünk. Egyedülálló szülőm és mi a párommal. Nekünk működik. Ez szülő függő.

Anyóssal biztos nem költöznék így össze, pont a fent írtak miatt. Szeretem, jól kijövünk, de ő másképp csinálja a dolgokat és konfliktus forrás lenne.

2019. febr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
76%

Én alkalmatlan vagyok rá. A tesómnak minden vágya, de anyukám hallani sem akar róla.

Sok előnye van, ez kétségtelen. De sok hátránya is.

Nekünk közös nyaralónk van. Ennyi együttélés pont elég.

2019. febr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
46%
Tudod mit kerdezo akarki akarmit mond te azthiszed hulyeseg es neked mar van egy elkepzelesed te anyosoddal akarsz lakni oke, akkor viseld el majd a hobortjait a hulyesegeit azt hogy mindenbe bele fog ugatni, a parod folott ugyan ugy uralkodni akar majd ahogyan eddig, anyaskodni fog es a seggetekben lesz. Konnyebb a parod butasagait mint az anyosodet ezt elhiheted, de elobb szerezz tapasztalatot es kesz mert igy tudatlanul nem hiszed el ugysem csak ha a sajat borodon megtapasztalod milyen anyossal az elet. Az anyosok nagy tobbsege belekuruttyol mindenbe es mindent jobban tud. Anyad megiscsak ismer es tudja mi a jo neked!! De ettol fuggetlenul en nem laknek se anyossal se anyamekkal ugy hogy van parom, kettesben sokkal jobb sokkal szabadabbak vagytok. Barmit megtehettek senki nem lat,hall es nem pofaznak bele. Majd meglatod azt jol megbanod nyugi...
2019. febr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
52%
Majd ha lesz egy komoly parod es komoly lesz a kapcsolatotok ketszer meggondoljatok. Es szerintem a parod sem akar majd anyucival lakni, ha megis akkor valoszinuleg sosem maszott ki a szoknyaja alol de akkor a kapcsolatotok hamar galyra fog menni. Anyuci beleszol majd mindenbe, te leszel a car a parod meg nem fog megvedeni hanem anyadat fogja vedeni csak ennyi...Az idegent ne ugy ersd hogy nem ismerjuk az anyosunkat!! De ha lesz komoly parkapcsolatod jobban szereted majd azt ha kettesben vagytok nyugiban, puceron maszkalhattok az egesz lakasban es nem szol senki, azt vasaroltok, foztok,esztek amit akartok es azt is csinaltok amit akartok. Masok a szokasaitok mint nekik,masok a velemenyek az igenyek es a meglatasok bizonyos dolgokrol.. Szerintem eszmeletlenul ritka ha ez osszejon valakinek es amugysem divat mar.
2019. febr. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!