Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes-e többgenerációs...

Érdemes-e többgenerációs háztartásban gondolkodni, ergo a szülőkkel együtt házat nézni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok még, gyermektelen, így csak gondolatban tudtam végigmenni ezen az egészen, de tulajdonképpen mi értelme van annak, hogy generációk külön élnek, ha mondjuk mindenki hasonló lakhatási igényekkel rendelkezik? Miért ne lenne jó a gyereknek, és a háztartás bevételének, hogy a nagyszülők is ott legyenek? Ha a párunkkal vannak összetűzéseink, konfliktusaink, amiben kompromisszumot kell tenni együttélés során, akkor miért más tészta a saját anyánkkal kiegyezni (feltéve, ha az anyánk normális és nem elviselhetetlen hárpia)?
2019. febr. 19. 22:16
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érdemes- e azt mindenki eldöntheti maga.

Nekünk adott volt a lehetőség. Ez, vagy hogy idegenek zsebét tömjük albérlet címen, mivel hitelbe nem akartuk verni magunkat, és a csalàdom javasolta az együttélést. Anyagilag nekik is jó

Azt vàlasztottuk, hogy én àtcuccoltam a hàz kert felöli oldalàra, és lezàrtuk az àtjàrót, a férjem pedig ideköltözött hozzàm. 150 nm hàz, a mi részünk 40. Belül teljesen levàlasztott, külön bejàratú lakrész. Magànszféra megvan, rezsi felét fizetjük, kajàt, hàztartàsi cuccokat mindenki magànak. Anyu és a tesóm laknak a hàz màsik felében, szintén sajàt bejàrattal. Itt is ott is van egy- egy kutyus is:)

Mi majd 8 éve élünk így békességben, sose szól bele senki a màsik dolgàba, nem zavarjuk egymàst, nincsenek kéretlen làtogatàsok, se semmi ilyen. Nem màsabb mint egy panelban a melletted levő szomszéd. Csak őket legalàbb ismerjük:)

Ehhez az együttélèshez nyilvàn olyan emberek is kellenek és olyan hozzààllàs, intelligencia stb. A férjem is jól érzi magàt itt, szeretik, és ő is szereti a csalàdomat.Ez màr az ő otthona is. Később ha anyu idős lesz, majd tudunk is neki segíteni.

Anyósom pl ilyen együttélésre nem lenne alkalmas mert ő szereti ha sok ember veszi körül, àtjàrkàlna, elvàrnà hogy naponta beszéljünk ha màr együtt lakunk meg ilyenek. Ès ezt mi nem bírnànk idegileg. Szeretünk nyugiban lenni, itthon meztelenül màszkàlni, ha úgy tetszik délig aludni , a hangomat sem szoktam visszafogni együttlétnél, vendêgeink is akadnak alkalom adtàn, ezzel sincs gond.

Pénz szempontjàból marhàra nem mindegy hogy albira költjük azt a havi 150 ezret amit amúgy félreteszünk havonta, és mióta itt élünk,gyűlik mint megtakarítàs.

Tény, hogy gyerekünk nincs és nem is szeretnénk, ezért ez a rész nem érint, de az én csalâdom amúgy se az a típus, hogy beleszóljanak az életünkbe. Meg nem is hagynànk.

2019. febr. 23. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
54%
Nem olvastam el a többi hozzászólást, de saját tapasztalat alapján : Nem jó ötlet ! SOHA nincs jó vége!
2019. febr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!