Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes-e többgenerációs...

Érdemes-e többgenerációs háztartásban gondolkodni, ergo a szülőkkel együtt házat nézni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok még, gyermektelen, így csak gondolatban tudtam végigmenni ezen az egészen, de tulajdonképpen mi értelme van annak, hogy generációk külön élnek, ha mondjuk mindenki hasonló lakhatási igényekkel rendelkezik? Miért ne lenne jó a gyereknek, és a háztartás bevételének, hogy a nagyszülők is ott legyenek? Ha a párunkkal vannak összetűzéseink, konfliktusaink, amiben kompromisszumot kell tenni együttélés során, akkor miért más tészta a saját anyánkkal kiegyezni (feltéve, ha az anyánk normális és nem elviselhetetlen hárpia)?
2019. febr. 19. 22:16
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
64%
Dehogy érdemes.
2019. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk egy telken van 2 ház, mamámèk éltek itt, mikor a dédi papám meghalt, a dédi mama hozzájuk költözött - ROSSZ DÖNTÉS volt.

Aztán ahogy a szüleim összeházasodtak, itt maradtak az egyik házban, merthát minek mennének el, ha ez itt van, itt vannak a nagyszülők segítségnek is az unoka (én) miatt - ROSSZ DÖNTÉS volt!

A déd és nagyszüleim is meghaltak, a szüleim elváltak, így a 2 ház itt maradt anyukámnak és nekem... Mikor a párommal megszületett az első babánk úgy voltunk vele itt maradunk az egyikben amíg nem találunk magunknak valahol egy saját házat, addig sem kell albérletet fizetni, csak a rezsit, így jobb - ROSSZ DÖNTÉS volt!!


Senki nem volt rosszban senkivel, külső szemmel úgy is tűnhet, hogy ez működik, pedig nem!

A párom családjában is van olyan, ahol 2 generáció él így "együtt", az egyik barátnőm is a vőlegényével az anyósékkal egy telken, NEM MŰKÖDIK!!

Előbb utóbb vagy a saját rokonnal, vagy a pároddal megy tönkre a kapcsolat, úgyhogy ez csak anyagilag éri meg.

1 házban èlni mással meg a lehető legelvetemültebb gondolat!!!

2019. febr. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
55%
22 éves koromtól külön éltem...férjhez mentem gyereket szültem stb. Viszont 37 éves koromban úgy gondoltuk,jobb együtt élni több szempontból is. Közös udvar de külön házrész, külön villany és gázóra stb. Eladtam a lakásomat és oda költöztünk és nem bántuk meg. Sokkal könnyebb minden és ha pl beteg a gyerek akkor ott a segítség, nem kell az egész várost átautózni kora reggel lázas gyerekkel.Nagyinak sem kell 1 órát utaznia ha nem érek oda a gyerekért és mennie kell érte.Ezenkívül ők sem lesznek fiatalabbak és ha segítség kell jobb ha ott vagyunk. Ami pedig a legfontosabb az az,hogy a gyerek nagyon boldog mert imádja a nagyiékat, és ez a közeg a legjobb neki.A nagyiék szintén imádják, hogy nem csak havonta látják a kicsit. Viszont fontosnak,tartom, hogy külön legyünk tehát ne egy légtérben éljünk mert az akármennyire is szereted őket konfliktushoz vezet.Igazából jobb volt régen mikor így éltek az emberek. Nem volt ennyi frusztrált és idegbeteg szülő (tiszt. a kiv.) mert megoszlottak a dolgok.
2019. febr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a történeteket, elég vegyes a kép. Én 18 éves korom óta külön élek, mert nem volt a környékünkön egyetem, és értékelhető munkahely, szóval 5 éve egyedül vezetem a háztartást. Mivel anya a román határ mellett él, és a párom pesti és ő ragaszkodik a fővároshoz (párom háromgenerációs háztartásban nevelkedett fel) és alapból a keleti országrész nem kecsegtet jövővel így alaphangon is 200-250 km-re lennék anyától. Mivel apával elvált, neki nem lenne senkije, csak az öccse, ha meghalnak a nagyszüleim. Most még nem akar eljönni a szülővárosomból, de mivel elég magányos már így is, ezért szerintem ez lenne neki a legjobb megoldás. Egyelőre nem aktuális nálam a kérdés, mert nincs pénz saját ingatlanra, csak anya meg most szeretne magának venni keleten hitellel, ami a jövőre való tekintettel szerintem felesleges.
2019. febr. 20. 10:14
 35/52 anonim ***** válasza:
87%
Akkor igazabol arrol van szo, hogy egyszer majd a jovoben ha ugy alakul anyukad egyedul hozzatok koltozne? Mert azert ez megint egy kicsit mas szituacio, en ezt jobban el tudom azert kepzelni.
2019. febr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 A kérdező kommentje:
Még nincs saját ingatlanom. Sajnos a pénz rá nem most fog összejönni. Valószínűleg mire megtehetem, addigra már aktuális lesz a kérdés, hogy anyu minek maradjon keleten, ha szinte csak én leszek neki? Tehát nem csak beköltözne hozzánk, hanem eleve közösen választanánk otthont. Én ezt tartom a legjobb megoldásnak, persze nem én döntök ebben egyedül.
2019. febr. 20. 10:39
 37/52 anonim ***** válasza:
73%

Akkor is csak ugy csinalnam, hogy legyen egy kulon lakresze konyhaval, furdovel, mindennel. Esetleg az is opcio lehet, hogy ahol ti laktok annak a kozeleben (nehany utcara) egy garzon neki.


De mondjuk ez is kicsit kockazatos. Egyik rokonnal volt a story, hogy a szulok masik varosban eltek, mint az egyetlen fia (200 km-el odebb). Igy amikor papa meghalt ugy dontottek, hogy mamat odakoltoztetik abba a varosba, ahol a fia lakik. Mama lakasat eladtak, vettek helyette egy ujat a fiatol nem messze. Mama lekoltozott. Az elozo varosban elt egesz eleteben, ott voltak a kapcsolatai, baratnoi. Az uj varosban a fian es annak a csaladjan kivul nem ismer senkit. Marha szarul erzi magat, unatkozik es emiatt elkezdett az amugy is idos mama iszonyat gyorsan leepulni.

2019. febr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
55%
200km nem távolság. Anyuval együtt lakni felnőttként rettenet. Az egész többgenerációs együtt lakásnak semmi más oka nem volt, mint szükségszerűség. Nem kell felnőttként napi szinten a szülők csecsén lógni. Mi egy városban lakunk, de van, hogy egy hónapig nem találkozunk, mert mindenkinek van más dolga. Rohadt egészségtelen, hogy huszonéves emberek a saját lakásukban nem mehetnek ki a fürdőbe meztelenül vagy nem szexelhetnek a konyhában, ha épp ahhoz van kedvük. A francnak se hiányozna ez.
2019. febr. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
60%

19-es vagyok, bocsi, reggel kissé kisarkítva fejeztem ki magam, korán volt még :D


Szóval a lényeg, hogyha a szülők, családtagok, az alany és az ő párja mindenki egytől-egyig rendben vannak magukkal, akkor simán működhet. Az ilyen 'alkalmazodás' és társas együttélés általában ott okoz gondokat, ahol valaki(k) vagy mindenki picit instabil mentálisan és emocionálisan. Így aztán mindenre ugrik. Ebben legtöbbször projekciók vannak.


Hülye hasonlat, de ha pl öles lángokkal ég egy ház. A hőhatás veszélyezteti az életemet, vagy a testi épségemet. Ezért odébb megyek 20-30 métert. Már nem érzem a hőt. De tűz el lett oltva vagy még ég? Erre mondom mindig, hogy a különköltözés szülőktől, illetve a többgenerációzásba való bele sem vágás valóban jó tüneti kezelés, mert az előfordulható konfliktusoknak nem ad táptalajt, mint az égő háztól való távolmaradás a hőérzettel összefüggésben. Ám oki megoldást nem nyújt csak okozatit.


Ergo akik rendben vannak magukkal, magukban, azok nem fognak nekimenni a másiknak. Azok, ha valami sérti az érdekszférájukat, azok asszertíven, win-win alapont közelítik meg az esetleges súrlódási felületeket.

Az összes anyósvicc és hasonló sztereotípia a magukkal nem rendben lévő, projektív, nyughatatlan embertípus lelki nyomorának a vicces kritikája.

Higgye el mindenki, hogy aki békés és rendben van, azt semmi olyan nem érheti egy nagy családban, amitől "kiakad" vagy kiborul. Persze ehhez az kell, hogynem legyen gyenge láncszem. Lehet valaki bármekkora "buddha" ha kifog egy hibakereső békétlen kekeckedő konfliktoidot. Lehet, hogy utópisztikus gondolat, de csupa magas érzelmi intelligenciájú ember biztos, hogy ki tud jönni egymással.

2019. febr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
68%
Látszik nem kellett még idegennel együtt laknod és alkalmazkodnod hozzá. Attól mert anyósod, és így rokonod lett, attól még idegen. Idegen szokásokkal, nem vele együtt nőttél fel, nem ismered a rigolyáit, és bizony ha osszekoltoztok és az összes szokása, rigolyája hirtelen szakad a nyakadba, akkor majd fog idegesíteni. Felnőtt nőként egyébként én a saját anyámmal sem költöznék össze újra, elég volt az a 18 év amit együtt éltünk, pedig jó a viszonyom vele a mai napig. (De ennek egyik oka hogy sok sok km választ el minket.) Akkor miért nem költöznék össze vele? Mert mások a szokásai, olyanok, amik már gyerekként is idegesítettek, nem hogy felnőttként. Máshogy takarít, mint én, máshogy főz mint én. Ő nem szereti a mártásos, különleges ételeket, neki egy pizza már extrémnek számít. Egyszerűen nem bírnánk együtt élni. Jobb távolról szeretni, mint közelről gyűlölni. És gyerek nevelés szempontjából is mások a nézeteink. Még így több száz km-ről is képes beleszolni a nevelésbe, hogy mit hogy csináljak a gyerekkel, szimplán telefonon keresztül ha mesélek valamit, hogy mi történt, képes osztani az észt. Én csak mosolygok, aztán miután befejeztük a beszélgetést csinálom úgy ahogy én akarom én látom jónak. Na képzeld el mi lenne, ha együtt élnénk. Na ezekért nem éri meg több generációval együtt élni. Más szokások (még akkor is ha amúgy a saját anyádról van szó, akivel együtt nőttél fel), más felfogasok, az idősebbekben amugyis megvan az a hajlam hogy mivel idősek mindent jobban tudnak, beleszolnak a fiatalok életébe.
2019. febr. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!