Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám meghalt. A végrendeletbe...

Anyám meghalt. A végrendeletbe pedig hülyeségek vannak.60 ezret kellene fizetnünk, hogy felolvassák a végrendeletet, de én nem öröklök semmit. Nekünk ki kellene fizetni azt a 60 ezret, vagy kötelezhetnek rá, hogy fizessük ki? A többi lent.

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek. Van 2 öcsém, meg egy húgo, de az egyik öcsém már meg halt, így vagyun hárman: öcsém, húgom, én.


A végrendeletben az áll, hogy amikor édesapám meghalt (1982), akkor utána 2 évre rá (1984-ben) a húgom megvette azt a házat, amiben laktunk. Csak 1984-ben a húgom nem vehette meg azt a házat, mert ő 1973!-ban született. Apánk halála után a két öcsém és én a középiskola befejezése után elmentünk dolgozni, és bérpapírostól leadtuk a fizetésünket. A mi fizetésünkből (mármint sz öcséim és az en fizetésemből) anyám kis részletekben megvette a házat.

Nem arról van szó, hogy azért nem fizetnénk, mert nem akarunk, hanem mert nincs miből fizetni. De ha lenne is miből, akkor se fizetném ki, ha nem muszáj, mert feleslegesnek tartom, hogy azért fizessünk 60 ezer forintot, hogy felolvassák nekünk, hogy a hugomé minden.


Kötelezhetnek rá, hogy kifizessük, vagy nem?



2019. febr. 25. 16:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
90%

Csatlakozom a 3-hoz, ez a picsogó, tököm tudja ki, /2-es válaszoló/ itt fröcsög majdnem minden kérdésnél, hol 58N hol 40N hol 40F változó, mikor hogy...letilthatnák már a búsba, unalmas.

Kérdező, keress fel egy ügyvédet. Bármi is történt, a húgod nem tehet róla, gyerek volt még. De ha ki sem nyitották még a végrendeletet, honnan tudod, mi áll benne?

2019. febr. 26. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Mert már anyám nem egyszer elmondta, hogy a húgom orokol mindent.
2019. febr. 26. 21:11
 13/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azért az öcséddel együtt felkeresnék egy ügyvédet, megkérdezni hogy mit javasol. Az, hogy anyukád mit mondott, egy dolog, de az öröklési jog bonyolult, egyáltalán nem biztos hogy érvényes az a végrendelet, se az hogy az áll benne amit édesanyád gondol.
2019. márc. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!