Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem ciki az, ha valaki 27-30...

Nem ciki az, ha valaki 27-30 évesen még a szüleivel lakik?

Figyelt kérdés
Dolgozik, de a pénz elmegy barátokra, ruhára, kocsikázásra, bulikra... Nem egy konkrét példa van most a fejemben, hanem elég sok régi iskolatársam, aki így él. Szerintem totál gáz. Ráadásul menőnek érzik magukat. Nem is önmagában a szülőknél való élés a gáz, hanem az életforma, ami 18-20 évesen még tényleg lehet vagány, de ennyi idősen...?
2010. júl. 2. 10:37
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Na jó, akkor az én sztorim. Anyám egyedül nevelt, apám még gyerektartást sem fizetett, albérletben laktunk. Fősuli alatt minden hétvégén dolgoztam, plusz diákhitel. Amikor végeztem, nem féltem több 100 km-re elmenni dolgozni (belföldön), így albiban laktam, és jól kerestem. Úgy, hogy minden hónapban küldtem még anyámnak is pénzt (a mai mapig). Utazgattam, buliztam, már amennyire telt az időmből munka mellett. 26 évesen férjhez mentem, 27 évesen eslő gyerek. Ez van most. Semmit nem toltak a fenekem alá, sőt, mint mondom, még én támogatom anyámat.
2010. júl. 2. 12:37
 22/29 anonim ***** válasza:
mennyi idős a babád? gratulálok! (mi is most szeretnénk:))
2010. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

A kedvesem 27 évesen a szüleivel lakik. Csak így tud spórolni lakásra. Dolgozik, beszáll a költségekbe stb.

Szerintem cikibb, ha hitelt vesz fel az illető, hogy ne kelljen a szüleivel lakni, aztán nem tudja fizetni.

2010. júl. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
13:12 ezzel szerintem sincs gond. sőt, én is így csinálnám hasonló helyzetben, szüleim se néznének ki otthonról, gondolom. ez egy okos döntés a részéről. pár évig együtt, aztán lesz saját lakásra való
2010. júl. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
71%
Az én apám meg 43 éves, és még most is az anyjával lakik. Soha nem is lakott máshol. (Amikor anyával még együtt voltak, akkor is ott laktunk.) És most, mivel nem dolgozik, gyakorlatilag a nagymamám tartja el, a nyugdíjából. Szerintem ez azért ciki.
2010. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Köszi Violetta, 3 hónapos a babánk. Hajrá nektek is, sok sikert! :)
2010. júl. 4. 14:42
 27/29 anonim ***** válasza:
Harminc fölött járok és még mindig a szüleimmel élek. Igaz, visszaköltöztem, mert volt egy kifutott kapcsolatom. Anyagi oka van, hogy nem költöztem még el. A szüleim a barátaim is egyben.
2010. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Régebben közvetlen a szülők háza mögé építettek egy másikat a fiatalok soxor... panelben ezt se le7 megtenni, jó a hátország, de az nem jó, ha elbulizza a pénzt, legalább olyant venne belőle, ami kézzelfogható és megmarad...
2011. aug. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Sajnos nem a legegészségesebb állapot.

Sokan kényszerből teszik,nem mert annyira szeretik.


ismerek több olyan 40 körülit,aki az utóbbi 1-2 évben kénytelen volt hazaköltözni,mert vagy elveszítették a munkájukat,vagy nem elég arra a fizetésük már,hogy fenntartsanak egy albérletet.


a legtöbb ember szívesen élne külön.


Ha nem vagy gazdag,nem hagytak rád semmit,akkor választhatsz.

Vagy élsz albérletben,de akkor félretenni nem tudsz semmit.

Vagy élsz otthon,lesz pénzed,de saját életet soha.


Ez az ország sajnos menthetetlen.

Megint megszavazták azokat,akik felelősek azért,hogy egyre rosszabbul élünk.

27%-os Áfa,egykulcsos adó.Egyedülállókat nem támogatják,csak a felelőtlen sokgyerekes családokat.

2014. okt. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!